Witamy na stronie SP91   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie SP91

Szkoła w mieście

swm

INNOWACJA PEDAGOGICZNA – „SZKOŁA W MIEŚCIE”


Program “Szkoła w mieście” w całości finansuje miasto. Dzięki projektowi z jednej strony zostanie podniesiony poziom nauczania, z drugiej zaś zwiększy się udział uczniów w życiu kulturalnym miasta. Nowy projekt związany jest także z objęciem przez Wrocław w 2016 roku tytułu Europejskiej Stolicy Kultury.

Pomysł pod hasłem “Szkoła w mieście” polega na tym, aby obecność w różnych miejscach w mieście była systemowa, żeby częścią sposobu nauczania we wrocławskich szkołach stało się nauczanie w mieście, w teatrach, muzeach, instytucjach artystycznych, centrach edukacyjnych. Celem projektu jest podniesienie poziomu kształcenia dzieci i młodzieży, zwiększenie ich uczestnictwa w atrakcyjnych zajęciach oraz wykorzystanie posiadanego potencjału i przestrzeni miejskiej.

Uczniowie biorący udział w projekcie uczestniczą w zajęciach prowadzonych w różnych miejscach naszego miasta takich jak: muzea, teatry, ZOO i wiele innych. Podczas tych zajęć obowiązująca podstawa programowa realizowana jest w nowej i atrakcyjnej formie.

GALERIA

Comments are closed.

Click to listen highlighted text!