Witamy na stronie SP91   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie SP91

TAEKWONDO

ROK SZKOLNY 2017/2018


OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA MŁODZIEŻY

Duży sukces na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży sekcji taekwondo olimpijskiego.

W dniach 27-29.04.2018 r. w Swarzędzu zawodniczki z klasy sportowej 6c i 7c z taekwondo olimpijskiego brały udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. Prawo startu w tej prestiżowej imprezie mają tylko najlepsi z Polski (pierwsze 8 osób z rankingu Polskiego Związku Taekwondo Olimpijskiego). Maja Maroszek zdobyła złoto w dwuboju technicznym i srebro w walkach k-44kg, a Diana Tronko brąz w walkach -41kg oraz 6 miejsce w dwuboju, Barbara Radoman 5-8 miejsce w walkach i 9te w dwuboju. Sukces niewątpliwie jest, chociaż pozostaje pewien niedosyt, gdyż apetyt mieliśmy na więcej. Nie poddajemy się, wyciągamy wnioski ze startu i od razu zabieramy się do cięższej i wytężonej pracy, aby zrealizować nasze marzenia. OOM to najważniejsze zawody w kategorii kadetów. Nasza sekcja sportowa zająła wysokie 7 miejsce w Polsce, a cała reprezentacja DŚL w klasyfikacji województw miejsce 5te. Maja, Diana i Basia są uczennicami klasy sportowej o profilu taekwondo olimpijskiej działającej przy SP 91 we Wrocławiu. Maja i Diana są czołowymi zawodniczkami w Polsce.

Gratulacje!!!
Przemysław Pachla


MIĘDZYNARODOWE MISTRZOSTWA PRAGI „PRAGUE OPEN”

W pierwszy weekend listopada 3-5.11.2017 r. klasa sportowa z taekwondo brała udział w Międzynarodowych Mistrzostwach Pragi „Prague Open”. Naszą szkołę reprezentowali: Maja Maroszek i Diana Tronko z 6c. Obie zawodniczki spisały się wyśmienicie. Maja po bardzo zaciętych pojedynkach odpadła w finale, przegrywając w ostatniej sekundzie jednym trafieniem z reprezentantką Mołdawii. Diana natomiast była najlepsza w swojej kategorii wagowej wśród młodziczek. Gratulujemy bardzo dobrej postawy na zawodach. Oprócz samego startu mieliśmy okazję podziwiać piękno Pragi. Na pewno tam jeszcze wrócimy w przyszłym roku silniejsi. Z takimi zawodniczkami aż chce się pracować. Trener


MIĘDZYNARODOWY PUCHAR POLSKI

20-22.10.2017 r. zawodniczki z klasy sportowej z taekwondo brały udział w Międzynarodowym Pucharze Polski w Nowym Sączu (Turniej Nadziei Olimpijskiej). Nasza szkoła wystawiła trzy zawodniczki: Barbara Radoman, Maja Maroszek i Diana Tronko. Start w zawodach można uznać za udany. Pierwszego dnia zawodów na najwyższym stopniu podium w kategorii juniorek -55kg stanęła 16 letnia Maria Radoman – absolwentka naszej klasy sportowej. Mai Maroszek tym razem nie udało się przedostać do strefy medalowej i odpadła w walce o medal. Drugi dzień zawodów potwierdził klasę młodziczki Diany Tronko z kl. 6c, która zdecydowanie wygrała kategorię -40kg. Dodatkowo medal koloru srebrnego dołączyła po raz kolejny Maria Radoman w kategorii młodzieżowców U-21 (kat wagowa -57kg). Gratulacje


MIĘDZYWOJEWÓDZKIE MISTRZOSTWA MŁODZIKÓW

21 października 2017 r. w Chrościnie k. Opola odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików, zawody punktowane zaliczane do współzawodnictwa dzieci i młodzieży prowadzonego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. MMM są najważniejszymi zawodami w kategorii młodzików w Polsce. Dzieci rywalizowały w konkurencji walki, dwuboju oraz poomsae. Nasza klasa sportowa wystawiła troje zawodników. Wszyscy spisali się wyśmienicie. Łącznie zdobyliśmy 6 medali. Dwa złota, dwa srebra i dwa brązowe krążki. Medale złote zdobyli Diana Tronko i Jakub Gordziewicz z kl. 6c w konkurencji walki, medale srebrne zdobyła dwukrotnie Nina Frycz z kl. 5c (walka i dwubój), a brązowe w dwuboju ponownie wywalczyli Diana z Kubą.

Serdecznie wszystkim dzieciom i rodzicom gratuluję za bardzo dobrą postawę na zawodach. Trener


aparat


PUCHAR ŚWIATA W TAEKWONDO OLIMPIJSKIM

W dniach 15-17.09.207 na Warszawskim Torwarze odbył się po raz trzeci w historii Polskiego Taekwondo Olimpijskiego Puchar Świata. W tych prestiżowych zawodach uczestniczyła nasza uczennica klasy sportowej 6c Maja Maroszek (mistrzyni i vice mistrzyni Polski kadetów 2017) oraz absolwentka klasy sportowej z taekwondo olimpijskiego Maria Radoman jun -55kg (aktualna brązowa medalistka MPJ). Marysia odpadła po bardzo zaciętej pierwszej walce z reprezentantką Belgi, natomiast Maja otarła się o medal, przegrała nieznacznie, dopiero w walce o trzecie miejsce z aktualną Mistrzynią Niemiec i ostatecznie zajęła miejsce 5-te. Zawody zgromadziły 1050 zawodników z 42 państw. Wszyscy jesteśmy dumni z pracowitości i postawy naszych uczennic. PP


OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA MŁODZIEŻY
MISTRZOSTWA POLSKI KADETÓW

Maja Maroszek

z klasy 5 sportowej
została mistrzynią i wicemistrzynią Polski Kadetów w taekwondo olimpijskim.

W dniach 2-4.06.2017 r. w Drzonkowie odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w taekwondo olimpijskim (Mistrzostwa Polski Kadetów). Naszą klasę sportową z taekwondo olimpijskiego reprezentowały Barbara Radoman kl. 6c oraz Majka Maroszek kl. 5c. Basia po bardzo zaciętym pojedynku przegrała w fazie eliminacji i odpadła z turnieju. Natomiast Majka Maroszek sięgnęła po upragniony złoty i srebrny medal z Mistrzostw Polski Kadetów.

12 godzin tygodniowo pracy na treningach, 16 weekendów poza domen spędzonych na turniejach, konsultacjach i sparingach oraz kilkanaście tysięcy przejechanych kilometrów sprawiło, że dziś jest jedną z najlepszych a zarazem najmłodszych medalistek Mistrzostw Polski Kadetów. To największy dotychczasowy sukces dzieci z klasy sportowej z taekwondo olimpijskiego działającej w naszej szkole. To czwarty i piąty medal dla naszych uczniów. Dotychczas medale dla kasy sportowej zdobyli w 2014 r. Jan Kunicki (2 x brązowy medal OOM 2014r) i Maria Radoman (również brązowy medal OOM 2014). Warto dodać, iż tydzień wcześniej brązowy medal Mistrzostw Polski Juniorów zdobyła nasza absolwentka Maria Radoman (26-27.05.2017 r. Puławy). W przyszłym roku szkolnym obie zawodniczki Maria Radoman oraz Majka Maroszek wystartują w Pucharze Świata w Warszawie.

Gratulujemy!!!


PUCHAR POLSKI – TAEKWONDO

Kolejny udany występ naszych taekwondzistów olimpijskich. 4 brązowe krążki z Pucharu Polski 24-26.03.2017 r. dla trojga naszych uczniów i jednej absolwentki. Tym razem gospodarzem imprezy była Bydgoszcz. W zawodach udział wzięło 680 zawodników z klubów z Białorusi, Czech, Irlandii, Łotwy, Słowacji i Polski. Tym razem medale brązowe zdobyli Diana Tronko (5c), Maja Maroszek (5c), Basia (6c) i Marysia Radoman (absolwentka kl sportowej). Gratulujemy.

Konsultacja sparingowa w taekwondo

24.09.2016 r. w Zgorzelcu odbyła się konsultacja sparingowa w taekwondo olimpijskim. Naszą klasę i szkołę reprezentowała Maja Maroszek, uczennica kl. 5c. W konsultacji udział wzięli zawodnicy z klubów z Wrocławia, Bolesławca, Chojnowa, Bogatyni, Zgorzelca i Chrząstawy. Wszyscy mieli okazję doskonalić elementy taktyki w walce sportowej. Mamy nadzieję że zdobyte doświadczenie zaowocuje przed zbliżającymi się Międzywojewódzkimi Mistrzostwami Młodzików.

aparat


Bogatynia Cup

1.10.2016 r. w Bogatyni odbyły się zawody z cyklu Bogatynia Cup. I tym razem nie mogło nas tam zabraknąć. Naszą szkołę reprezentowali Maja Maroszek i Jakub Gordziewicz. Oboje spisali się na medal. Maja Maroszek była bezkonkurencyjna w walce sportowej jak również w dwuboju. Równie dobrze spisał się Kuba Gordziewicz, któremu udało się zająć miejsce trzecie.

aparat


Puchar Polski Kadetów i Juniorów

14-16.10.2016 r. w Krynicy Zdrój odbył się Puchar Polski Kadetów i Juniorów. Bardzo dobrze spisała się nasza była absolwentka klasy sportowej Maria Radoman, zdobywając srebrny medal w kat -55kg. Marysia stoczyła trzy bardzo efektowne i skuteczne walki, odpadając dopiero w finale. Zdobyty srebrny medal po bardzo zaciętej walce z Mistrzynią Polski Juniorów daje dużo satysfakcji. Tym bardziej, że na kilka sekund do końca ostatniej rundy prowadziła 5 : 2. Doświadczenie przeciwniczki przesunęło szalę zwycięstwa. Przegraliśmy jednym punktem w ostatniej sekundzie walki zdobytym po obrotówce. Utracony punkt można tylko porównać do zdobytej bramki główką przez Lewandowskiego w meczu Polska – Armenia.

Niestety eliminacji nie udało się przejść Basi Radoman (kl. 6c), która odpadła po pierwszej walce. Niemniej jednak był to jej najlepszy pojedynek jaki do tej pory stoczyła, za co szczerze gratulujemy. Postępy są bardzo widoczne.

aparat


Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików 2016

9.10.2016 r. w Opolu odbyły się rankingowe zawody Polskiego Związku Taekwondo Olimpijskiego „Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików”. Nasza szkoła wystawiła rekordową jak dotąd liczbę zawodników; Michał Lenkowski, Stefan Szłapa, Jakub Gordziewicz, Wiktoria Repeła, Maja Maroszek wszyscy z kl. 5c oraz Emil Krawczyk Emil z kl 4c. Najlepiej z całej drużyny spisała się Maja Maroszek która była bezapelacyjnie najlepsza w walkach oraz dwuboju. Równie dobrze spisali się Wiktoria Repeła oraz Michał Lenkowski, którzy zajęli miejsca drugie. Łącznie zdobyliśmy dwa złote (Maroszek), dwa srebrne  (Repeła i Lenkowski) i trzy brązowe medale (Szłapa, Gordziewic i Repeła). Tak trzymać. Trener

aparat


Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików
w Taekwondo Olimpijskim, Opole 2015

11.10.2015 r. w Opolu odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Taekwondo Olimpijskim. Naszą szkołę (klasę sportową) reprezentowało  czterech zawodników i dwie zawodniczki, którzy łącznie przywieźli 8 medali; 3 srebrne i 5 brązowych. Wszyscy startowali w konkurencji walki sportowej oraz dwuboju.

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików są najważniejszymi zawodami w tej kategorii wagowej w Polsce. Sekcję taekwondo olimpijskiego reprezentowali; Barbara Radoman, Oliwia Popek, Maciej Kryszczyński, Wiktor Ambroziak, Dominik Kierecki oraz Krzysztof Głowacki (wszyscy z klasy 5c). Krzysztof Głowacki oraz Wiktor Ambroziak dwukrotnie stawali na podium w obydwu konkurencjach

Szczere gratulacje za godną postawę – trener

aparat


 Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików
w Taekwondo Olimpijskim, Opole 2014

19 października zakończyły się zawody rankingowe w kategorii młodzików, które jak co roku odbyły się w Opolu. Łącznie zdobyliśmy 5 medali, z czego 2 srebrne i 3 brązowe. W walkach z naszej ekipy najlepszy okazał się być Oskar Rzycki, który zajął 2 miejsce w swojej kategorii wagowej, natomiast w konkurencji dwuboju Michał Dobrucki również 2 miejsce. Serdecznie gratulujemy i liczymy na lepsze starty w przyszłości.

1. Dobrucki Michał 2m
2. Rzycki Oskar 2m
3. Kolankowski Mateusz 3m
4. Wodziński Aleks 3m
5. Poprawa Mikołaj 3m
6. Mikrut Michał poza podium
7. Zawada Jakub poza podium


TURNIEJ TAEKWONDO

W sobotę, 20 kwietnia w Bydgoszczy odbył się Międzynarodowy Turniej w Taekwondo Olimpijskim. Klub UKS Orlęta Wrocław reprezentowało dwóch zawodników.

Zawody zgromadziły około 400 zawodników, oprócz Polski przybyły drużyny z Litwy, Łotwy i Białorusi.

Bydgoszcz Cup to turniej rankingowy Polskiego Związku Taekwondo Olimpijskiego, oznacza to że zawodnicy mają możliwość zdobycia punktów które następnie służą przy ustalaniu Kadr Narodowych.

Jan Kunicki kat. +65 kg zdobył 3 miejsce, przegrywając o wejście do finału z przyszłym zwycięzcą kategorii Szymonem Białkiem. Należy jednak zaznaczyć że walka była bardzo wyrównana, a o przegranej zdecydowała walka o złoty punkt. Gdyby nie wcześniej zdobyte kary Janek prowadziłby walkę przewagą punktową.

Klub reprezentował również Miłosz Hołodniuk kat. -45 kg, niestety przegrał w pierwszej walce z Jakubem Zdunek (Ciechanów Promyk) 4:8 i odpadł z dalszej rywalizacji.

Start był dobrą możliwością do skontrolowania przygotowania zawodników oraz ukazania braków przed nadchodzącą eliminacją do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży która odbędzie się w dniach 10 – 11 maja w Szczecinku.


MARATON TAEKWONDO WTF.

W miniony weekend 20,21.10.2012 odbył się prawdziwy maraton dla zawodników taekwondo olimpijskiego z Wrocławia. W sobotę 20 października grupa 11 zawodników (8 młodzików i 3 seniorów) pod opieką trenera Przemysława Pachli wyjechała na Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików do Opola. Wyjazd był bardzo obfity w medale. Zawody rozpoczęły się w sobotę o godz. 8.30. Miasto Wrocław na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików reprezentował Uczniowski Klub Sportowy Orlęta Wrocław zrzeszający głownie uczniów z klasy sportowej o profilu taekwondo olimpijskie działającej przy SP 91. W klasyfikacji generalnej klubów taekwondo olimpijskiego z województw: dolnośląskiego, śląskiego, opolskiego i lubuskiego, UKS Orlęta zajął wysokie 2 miejsce zaraz za Opolskim Klubem Taekwondo. Łącznie młodzicy z Wrocławia przywieźli 13 medali.

Zawodnicy startowali w trzech konkurencjach: walce sportowej, układach tzw. poomsae [pumse] oraz dwuboju technicznego. Miejsca medalowe w kategorii walki sportowej przypadły następującym zawodnikom: Kunicki Jan zajął miejsce I, Bilska Monika oraz Radoman Maria zajęły miejsca II, Hołodniuk Miłosz, Rafał Wałowski, Wroński Patryk (Chrząstawa Wielka) oraz Maria Gawęcka zajęli miejsca III. Na dużą uwagę zasługuje również fakt zajęcia miejsca IV-go w walce sportowej przez Konrada Poniatowskiego na co dzień trenującego w MDK Wrocław Fabryczna.

W dwuboju technicznym w kategorii chłopców Kunicki Jan zajął miejsce II, a Hołodniuk Miłosz miejsce V. W kategorii dziewczyn nie miała sobie równych Maria Radoman, która zajęła miejsce I, a Maria Gawęcka była trzecia.

W konkurencji układów,  dziewczynki z Wrocławia również były najlepsze. Bilska Monika zajęła miejsce I, a Radoman Maria miejsce III. Wśród chłopców najbliżej miejsca medalowego był Hołodniuk Miłosz który ostatecznie zajął miejsce IV.

Na zakończenie sobotnich zawodów o godz. 16 wszyscy otrzymali pamiątkowe medale i dyplomy, a trójka seniorów wraz z trenerem udała się bezpośrednio z Opola do Łodzi gdzie w minioną niedzielę odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów. W sobotę 19.30 waga i odprawa techniczna, jest pierwszy sukces-wszyscy zmieścili się w swoich kategoriach wagowych. Ostatecznie 21 października Wrocławianie przywieźli jeden medal, ale za to z najcenniejszego kruszcu. Mistrzynią Polski Seniorów w 2012r w kategorii -46kg została Marta Durzyńska z AZS AWF Wrocław. Miejsce 5-8 przypadło jej koledze klubowemu Szymonowi Szyczowi kat. olimpijska -68kg oraz Monice Sylwestrzak kat. Olimpijska -49kg. (MKS Juvenia Wrocław). Wszystkim serdecznie gratulujemy.

Na koniec UKS Orlęta Wrocław chciałby podziękować naszemu jedynemu sponsorowi firmie PROIN Wałbrzych, Panu Andrzejowi Traczykowskiemu za wsparcie oraz pomoc finansową w rozwijaniu pasji naszych zawodników.


Comments are closed.

Click to listen highlighted text!