Witamy na stronie SP91   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie SP91

Z życia szkoły I-III

ROK SZKOLNY 2018/2019

 

WARSZTATY Z KODOWANIA Z KLASĄ 1B

Programowanie to nie tylko komputer i godziny spędzone w jednej pozycji, to także zabawa w ruchu. Dzieciaki mogły zaprogramować prawdziwego robota – „pszczółkę”, aby przeszedł poprawnie trasę. Przydały się umiejętności logicznego myślenia, planowania i wiedza na temat tego co to w ogóle jest kod. Zapraszamy!

GALERIA ZDJĘĆ

WARSZTATY ANTROPOLOGICZNE Z KLASĄ 1B

Pierwszaki uczestniczyły w warsztatach antropologicznych. Nauka o kościach, składanie szkieletu w poprawny wzór oraz funkcje poszczególnych kości w ciele człowieka to tylko niektóre zagadnienia. Zachęcamy do oglądania galerii!

GALERIA ZDJĘĆ

ZAJĘCIA Z ALPAKAMI W KLASACH 1-3

Zapraszamy do oglądania galerii z nietypowymi gośćmi w roli głównej. Na podwórku SP 91 pojawiły się niedawno dwie młode alpaki. Dzieci poznały pojęcie „alpako-terapia” i zapoznały się z kolorystyką i tajnikami hodowli tych wyjątkowych zwierząt.

GALERIA ZDJĘĆ

NADANIE IMIENNIKÓW W KLASACH DRUGICH

Uczniowie klas drugich na początku roku przyjęli klasowe imiona. Zobowiązali się tym samym do czytania lektur związanych z wybranym bohaterem lub bohaterką. Uroczystość była przygotowana wyjątkowo. Dzieci śpiewały piosenki tematyczne i występowały z uśmiechami na twarzach. Zapraszamy, bo warto oglądnąć zdjęcia!

GALERIA ZDJĘĆ

FESTYN NA STADIONIE Z KLASĄ 2 A

Każdy nam powie, że ruch to zdrowie. Uczniowie klasy 2 A wzięli udział w festynie. Były konkurencje sportowe i dużo zabawy dla naszych młodych uczestników. Poniżej galeria zdjęć. Zapraszamy!

GALERIA ZDJĘĆ

 

DZIEŃ WIOSNY Z KLASĄ 1A I 1B

Na bloku klas młodszych dało się poczuć wiosnę pomimo, że za oknami jeszcze widać ślady poprzedniej pory roku. Poniżej galeria zdjęć z tego wydarzenia.

GALERIA ZDJĘĆ

 

ZAJĘCIA Z TABLETAMI

Dzieci z klas młodszych miały okazję, aby wziąć udział w lekcjach z zakresu edukacji polonistycznej i matematycznej, ale z wykorzystaniem nietypowego przyboru – tableta. Wszystkim uczniom znany jednak rzadko spotykany podczas zajęć przedmiot pozwolił na edukację trochę w inny sposób. Było to niewątpliwie inspirujące doświadczenie dla naszych najmłodszych, a galerię przedstawiamy poniżej.

GALERIA ZDJĘĆ

                  DZIEŃ OTWARTY W SP91 – KLASY MŁODSZE

              Jak co roku szkoła stała otworem dla gości, którzy chcą zgłębić jej       zakątki. Poniżej galeria zdjęć wykonanych na  bloku klas młodszych.

                                  GALERIA ZDJĘĆ

                  DZIEŃ BABCI I DZIADKA W KLASIE 2A

Zapraszamy do oglądania galerii zdjęć z obchodów uroczystości Dnia Babci i Dnia Dziadka w klasie 2a. Jedno jest pewne – wszystkie babcie i dziadkowie byli zachwyceni.

GALERIA ZDJĘĆ

 

  DWA DNI INSPIRUJĄCYCH WARSZTATÓW NA UP Z KLASĄ 1B

Kolejne dwa niesamowite wyjścia na Uniwersytet Przyrodniczy odbyły się przy udziale klasy 1b. Podczas pierwszego dnia dzieci wzięły udział w zajęciach pod tytułem „Mosty – budowa i zastosowanie”. Uczniowie po wysłuchaniu prezentacji mogli sami zbudować swoje mosty. Zostaliśmy też zaproszeni do laboratorium, w którym mogliśmy obserwować pracę maszyn.

Drugi dzień to dzień obserwacji i doświadczania świata owadów pod tytułem „O motylach”. Obserwowanie pod mikroskopem oka ćmy czy skrzydeł motyla, a także możliwość zobaczenia żywego patyczaka wywołały wielkie emocje. Można było też poczuć się jak motyl dzięki specjalnym okularom, a także jak prawdziwy entomolog i złapać kilka motyli grając w zespołową rozgrywkę. Zapraszamy do oglądania fotorelacji.

GALERIA ZDJĘĆ – MOTYLE

GALERIA ZDJĘĆ – MOSTY

 

   DZIEŃ POSTACI BAJKOWYCH

W tym roku szkolnym było trochę inaczej niż w ubiegłych latach. Dzieci przebierały się za postacie z polskich pozycji literackich. Pomysłów nie brakowało. Zapraszamy do oglądania galerii!

GALERIA ZDJĘĆ 1B 

 

     ZACZNIJ DZIEŃ OD SAŁATKI OWOCOWEJ – 1B ZDROWO!

Pierwszaki zaczęły rok szkolny od zdrowych posiłków. Wspólnie przygotowali sałatkę owocową, a później nie pozostało nic innego tylko życzyć każdemu smacznego. Wszyscy jedli z uśmiechem na ustach, a sałatki były bardzo kolorowe i pachnące. Poniżej fotorelacja.

GALERIA ZDJĘĆ

 

        UCZNIOWIE KLASY 2A NA POLITECHNICE WROCŁAWSKIEJ

Zajęcia na Politechnice Wrocławskiej mieli okazję przeżyć uczniowie z klasy 2A. Uczyli się przez doświadczanie. Może kiedyś niektórzy z nich będą mieli okazję na dłużej tam zagościć. Trzymamy kciuki! i zapraszamy do oglądania

GALERIA ZDJĘĆ

 

ŚWIĘTO PATRONA SZKOŁY

Święto Patrona Szkoły to ważne wydarzenie. Wzięły w nim udział wszystkie klasy młodsze. Nasi uczniowie wzorowo występowali przed publicznością. Byli zaproszeni goście i również wspaniałe prezentacje wokalno – instrumentalne naszych starszych kolegów i koleżanek. Poniżej fotorelacja.

GALERIA ZDJĘĆ

ROK SZKOLNY 2017/2018

        UCZNIOWIE KLASY 3 D – ZAJĘCIA NA UP

Zajęcia na Uniwersytecie Przyrodniczym są naprawdę inspirujące. Szczególnie jeżeli obejmują takie tematy jak „Jajo źródłem zdrowia i życia” oraz „Owce i alpaki – czym je karmimy i co od nich otrzymujemy?”. Zachęcamy do oglądania fotorelacji!

GALERIA ZDJĘĆ

      UCZNIOWIE KLASY 1 A „SZLAKIEM WROCŁAWSKICH KRASNALI”

Zapraszamy do oglądania galerii zdjęć z wyjścia uczniów klasy 1a . Uczniom szczególnie podobały się stroje i inspirujące zajęcia.

GALERIA ZDJĘĆ

 

              UCZNIOWIE KLASY 1A NA POLITECHNICE WROCŁAWSKIEJ

Klasa 1A miała okazję wzięcia udziału w zajęciach na Politechnice Wrocławskiej. Zajęcia były inspirujące dla młodych odkrywców. Zapraszamy do oglądania fotorelacji z tego dnia.

GALERIA ZDJĘĆ

DZIEŃ OTWARTY  W SP 91

Zapraszamy do oglądania galerii zdjęć z wyjątkowego wydarzenia jakie odbyło się w naszej szkole dnia 20 marca 2018 r. Szkoła kolorowa od przeróżnych wystaw zorganizowanych przez nauczycieli i uczniów zapraszała wszystkich, którzy chcieli dokładnie ją zobaczyć. Sale były otwarte dla odwiedzających. Odbyły się pokazy taekwondo i szermierki. Był także teatrzyk pt. „Kot w butach” w wykonaniu uczniów z klasy 3b. Poniżej zdjęcia z bloku klas najmłodszych.

GALERIA ZDJĘĆ

PRZEDSZKOLE W SZKOLE

W ramach dni otwartych w naszej szkole pojawili się najmłodsi,  którzy już za niedługo rozpoczną swoją przygodę z nauką. Przedszkolaki zwiedzały szkołę, jej najważniejsze pomieszczenia i brały udział w prawdziwych zajęciach w klasie. Wiele się działo i zapewne zostało też wiele wspomnień. Jesteśmy przekonani, że samych pozytywnych.

GALERIA ZDJĘĆ

DZIEŃ DZIEWCZYNY W KLASIE 3D
Zdecydowanie ta uroczystość jest wyjątkowo przyjemna dla wszystkich dziewcząt! Było składanie życzeń, wręczanie upominków i miły uśmiech dla każdej dziewczynki. Chłopcy tym razem też stanęli na wysokości zadania. Galeria zdjęć z tego wydarzenia znajduje się poniżej.

GALERIA ZDJĘĆ

DZIEŃ BABCI I DZIADKA ORAZ ZEBRANIE Z UDZIAŁEM DZIECI W KLASIE 1A

                            Zapraszamy do oglądania galerii z tych niezwykłych                                                                       uroczystości!

                                         GALERIA NR 1 – DZIEŃ BABCI

                            GALERIA NR 2 – ZEBRANIE Z UDZIAŁEM DZIECI

 WYJŚCIE KLASY PIERWSZEJ I DRUGIEJ NA  PRZEDSTAWIENIE DO WYŻSZEJ SZKOŁY TEATRALNEJ

Podczas oglądania przedstawienia pt. „Baśń o rumaku Romualdzie”, dzieci miały możliwość zadawania pytań aktorom. Poznały też różne rodzaje lalek teatralnych, ćwiczyły też sposoby poruszania nimi.

GALERIA ZDJĘĆ

MATEMATYKA W PRAKTYCE

Oprócz codziennych ćwiczeń rachunkowych, na lekcjach matematyki ważymy, mierzymy oraz budujemy figury przestrzenne.

Poniżej zdjęcia z lekcji matematyki w klasie drugiej.

GALERIA ZDJĘĆ

                             BAL KARNAWAŁOWY

  Co roku w naszej szkole odbywa się bal karnawałowy. Poniżej znajduje się galeria zdjęć z tego wydarzenia. Serdecznie zapraszamy do oglądania!

GALERIA ZDJĘĆ

KONKURSY

Cyklicznie, przy ważniejszych uroczystościach szkolnych typu: kolędowanie, jasełka oraz bezpośrednio po rozstrzygnięciu danego konkursu oraz zbiórki charytatywnej staramy się uroczyście wręczać nagrody laureatom konkursów a także osobom szczególnie zaangażowanym w pomaganie. Podczas tych spotkań jest z nami pan Dyrektor. Nagrody są fundowane przez Radę Rodziców.

Poniżej zdjęcia z jednej z takich uroczystości.

GALERIA ZDJĘĆ

KOLĘDOWANIE W KLASACH 1-3

Najmłodsi udowodnili w tym roku, że potrafią stworzyć coś niepowtarzalnego. Piękne dekoracje, tematyczne stroje, a także świetnie przygotowane występy wokalne pozwoliły nam wszystkim wprowadzić się w klimat świątecznego nastroju. Uczniowie uzdolnieni muzycznie mieli okazję wykazać się prezentując swoje umiejętności gry na różnych instrumentach.

Szczególnie polecamy tę galerię zdjęć!

GALERIA ZDJĘĆ

ZBIÓRKA SŁODYCZY DLA DZIECI Z DOMU DZIECKA

Tuż przed Bożym Narodzeniem posegregowaliśmy i zawieźliśmy słodycze oraz gry i zabawki dla dzieci z Domu Dziecka „Dąbrówka” w Jeleniej Górze.

Dary osobiście przekazała wychowawczyni świetlicy – Pani Danuta Górkiewicz. Ona najlepiej wie, w jak trudnym położeniu są tamtejsze dzieci, bo przez wiele lat pracowała w ośrodku.

Radość dzieci była wielka, gdyż nie często obdarowywane są smakołykami. Tym bardziej dziękujemy za Wasze szlachetne serca.

Danuta Górkiewicz, Anna Zagórska,   Mały Samorząd

GALERIA ZDJĘĆ

CYKLICZNE KONCERTY UMUZYKALNIAJĄCE

Uczniowie klas 1-3 biorą udział w cyklicznych koncertach umuzykalniających. Ci najmłodsi potrafią się bawić z muzyką. Zapraszamy do oglądania galerii.

GALERIA ZDJĘĆ

PASOWANIE NA UCZNIA KLASY PIERWSZEJ

Nadszedł ten szczególny dzień, kiedy nasi najmłodsi uczniowie złożyli przyrzeczenie wszystkim dorosłym, że będą się pilnie uczyli, wypełniali wszystkie obowiązki i zadania ucznia tak, aby przynieść zadowolenie sobie i rodzicom. Wszystkim pierwszakom życzymy powodzenia!

GALERIA ZDJĘĆ

Zapraszamy do oglądania nowej galerii zdjęć.

GALERIA ZDJĘĆ

GAZETKA SZKOLNA

Zachęcamy wszystkich uczniów do zakupu szkolnej gazetki. Dochód ze sprzedaży zostanie przekazany na szczytny cel tj. konto Eko Straży we Wrocławiu. Koszt – 3 zł/szt.

Uczniowie, którzy oddadzą wypełnioną gazetkę, podpisaną imieniem, nazwiskiem, klasą do dnia 31.01. do sali 111, do p. Wciórki, wezmą udział w losowaniu drobnych nagród. O wynikach sprzedaży i osobach nagrodzonych powiadomimy na stronie szkoły i tablicach samorządu szkolnego.

Zapraszamy!

„ŚNIADANIE DAJE MOC”

Korytarze zapachniały ostatnio świeżym chlebem i owocami. Wszystko to za sprawą szkolnej akcji pt. „Śniadanie daje moc”. Najmłodsi uczniowie założyli kuchenne fartuszki i zabrali się za przyrządzanie „wesołych” i zdrowych kanapek. Wspólne spożywanie takiego „kolorowego” śniadania sprawiło wszystkim wyjątkową przyjemność. Zapraszamy do oglądania relacji zdjęciowej z tego dnia.

GALERIA ZDJĘĆ

DZIEŃ PATRONA SZKOŁY

Zapraszamy do oglądania galerii z tego szczególnego dnia! Warto, ponieważ najmłodsi i tym razem postarali się, aby uroczystość była wyjątkowa. W tym celu uczniowie wszystkich klas przygotowali występy wokalne oraz recytatorskie. Nie obyło się również bez pięknych listów do Orląt Lwowskich. Wybrani uczniowie mogli je później przeczytać zaproszonym gościom.

GALERIA ZDJĘĆ

ANDRZEJKI KLASOWE

Zapraszamy do oglądania galerii!

GALERIA ZDJĘĆ 3D

GALERIA ZDJĘĆ 1A

MIKOŁAJKI

Mikołaj odwiedził dziś najmłodszych z klas 1-3. Niektórzy postanowili zostać jego pomocnikami i przebrali się z nadzieją, że może w przyszłym roku dołączą do grona pomocników.

Zapraszamy do oglądania galerii!

GALERIA ZDJĘĆ

WYNIKI ZBIÓRKI DARÓW NA RZECZ BEZDOMNYCH ZWIERZĄT

Przez cały październik zbieraliśmy dary dla zwierząt bezdomnych. Zebraliśmy następujące artykuły:   157 sztuk kocy, kołder, poduszek,  80 worków karmy suchej dla psów i kotów,  88 sztuk zabawek,  21 kostek,  47 puszek małych, 20 puszek dużych, 5 puszek średnich,  10 kiełbas,  94 saszetki z karmą dla psów i kotów i 16 pasztecików. Dary przekazaliśmy do wrocławskiego schroniska przy ul. Ślazowej oraz do Jawora koło Wrocławia.

Szczególnie dziękujemy najmłodszym, którzy jak co roku stanowili mocną grupę wsparcia!

Dzięki takim ludziom jak Wy, współczującym , potrafiącym się dzielić z braćmi mniejszymi – świat jest lepszy! 

Zapraszamy do oglądania galerii związanej z przekazaniem darów!

GALERIA ZDJĘĆ

 

Comments are closed.

Click to listen highlighted text!