Witamy na stronie SP91   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie SP91

Z życia szkoły IV-VIII


ROK SZKOLNY 2019 – 2020


POŻEGNANIE KLAS 8

W czwartek 25 czerwca, o godzinie 11.00 uroczyście pożegnaliśmy klasy 8. Nie obyło się bez przemówień, poloneza i wzruszeń. Absolwentom życzymy udanych wakacji i powodzenia w szkole średniej.

Fotorelacja w galerii.


Z ŻYCZENIAMI UDANYCH WAKACJI!

zakończenie roku 2019/2020 1 on Biteable

 


Podsumowanie Sportowego
roku szkolnego
2019/2020


DZIEŃ DZIECKA 

ZAPROSZENIA NA WYDARZENIA ONLINE 

  1. LOT W KOSMOS Z CENTRUM RIVIERA

„Kszzzz! Houston, mamy Dzień Dziecka! 🚀
Gotowi do startu? W tym roku będziemy świętować inaczej niż zwykle! Usiądźcie wygodnie i zapnijcie pasy, bo wyruszamy na podbój kosmicznych przestworzy!

W poniedziałek, 1 czerwca, o godzinie 18:00 Centrum Riviera zaprasza na niezapomniany lot w kosmos w towarzystwie Astrohunters.pl – nieustraszonych kosmicznych podróżników, którzy nie tylko pokażą dzieciom wspaniałości pozaziemskich przestrzeni, ale także zdradzą ich najskrytsze tajemnice!

Lot odbędzie się jako transmisja-online na żywo na profilu facebookowym Centrum Riviera, w wygodnych i bezpiecznych dla każdego warunkach. Zapraszamy dzieci w każdym wieku! Podczas tej niezwykłej podróży dzieciaki odkryją najprawdziwsze kosmiczne cuda, o których nie słyszały nigdy wcześniej – nawet w szkole czy w telewizji! Wszystko to w towarzystwie naszych galaktycznych przewodników – Astrohunters.pl – którzy pokażą nam najciekawsze kosmiczne miejsca, opowiedzą o nich fascynujące historie, a później odpowiedzą także na żywo na pytania małych widzów!”

2. DZIEŃ DZIECKA Z VIKI GABOR I 4DREAMERS i innymi atrakcjami

„1 czerwca Park Śląski, Stadion Śląski, Śląski Ogród Zoologiczny oraz Muzeum „Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie” zapraszają na wyjątkowy Dzień Dziecka! W tym roku w zupełnie nowym wydaniu! Całość dostępna będzie w mediach społecznościowych organizatorów. Cały dzień zasypywać Was będziemy atrakcjami, a na koniec zapraszamy na wyjątkowe koncerty 4Dreamers oraz Viki Gabor wprost ze Stadionu Śląskiego! 🎶

W poniedziałek, 1 czerwca, już od godziny 13:00 na oficjalnych fanpage’ach organizatorów na portalu Facebook będą pojawiać się liczne atrakcje w formie wideo. Razem z nową maskotką Parku Śląskiego – Niesamowitą Pluszową Wiewiórką  najmłodsi będą mieli okazję poznać ciekawostki związane z Parkiem oraz atrakcjami i obiektami na jego terenie”.

3. KOLEJE ŚLĄSKIE NA ŻYWO

Wirtualne zwiedzanie bazy Kolei Śląskich. START GODZ. 16.00 NA FACEBOOK’U

„1 czerwca zapraszamy wszystkich, szczególnie najmłodszych naszych sympatyków, do wspólnego zwiedzania bazy Kolei Śląskich.
Bądźcie koniecznie z nami!”
Pamiętajcie: #JeździmyDlaWas

4. DZIEŃ DZIECKA Z WROCŁAWSKIM TEATREM LALEK

5. SPEKTAKL ONLINE DLA DZIECI – „PCHŁA SZACHRAJKA” JANA BRZECHWY

6. SPEKTAKL ONLINE – „PINOKIO” 

7. SPEKTAKL ONLINE – „ALA NA TROPIE RECYKLINGU”


„Calineczka” – spektakl online

Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteka Publiczna Gminy Pruszcz Gdański przygotował bezpłatną premierę spektaklu Calineczka oraz karty pracy z nim związane. Spektakl będzie dostępny 27 maja o godzinie 18:00  na kanale youtube

oraz facebooku
Link

Serdecznie zachęcamy do oglądania i zadań wypełniania! Zwiastun


WROCŁAWSKA SUPER LAURKA DLA MAM

Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów do świętowania Dnia Matki w nadzwyczajny sposób! 🙂

Wrocławska Rada Kobiet wraz z Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk zapraszają co udziału w wyjątkowej akcji z okazji zbliżającego się Dnia Matki.

„Planujemy wspólnie stworzyć WROCŁAWSKĄ SUPER LAURKĘ DLA MAM #wroclovedlamamy.

W akcji wspiera nas inicjatywa Quarantanamera, która od dwóch miesięcy robi zdjęcia wrocławiankom i wrocławianom podczas akcji #zostanwdomu.
Każda osoba, która chce złożyć życzenia swojej Mamie i dołączyć do naszej akcji #wroclovedlamamy może zrobić to na trzy sposoby.

1) zaprosić przedstawicieli Quarantanamera pod swój balkon/okno, gdzie fotograf zrobi zdjęcie -laurkę (należy pamiętać, aby przygotować na dużej kartce życzenia dla Mamy i oznaczyć je hasztagiem #wroclovedlamamy). Dozwolone są także zabawne przebrania.
Zaproszenie dla ekipy Quarantanamera prosimy wysyłać poprzez formularz dostępny na stronie fb wydarzenia.

2) można wysłać własną fotkę – laurkę życzeniami oraz hasztagiem #wroclovedlamamy na adres: quarantanamera@gmail.com

3) na powyższy adres można także przesłać krótki filmik z życzeniami, nagrany komórką (maksymalnie do 20 sekund).

Laurki indywidualne będą publikowane codziennie aż do 25 maja. Będzie na nich możliwość oznaczenia na nich siebie i swoje Mamy.

Ze WSZYSTKICH zdjęć – tych wykonanych przez fotografa i tych przesłanych mailem – wykonamy z grafikami wspólną, wrocławską super laurkę dla naszych MAM.
Super laurka ukaże się 26 maja – w dniu święta naszych Mam.

Przygotowanie zdjęć oraz filmików może być również okazją do przeprowadzenia ciekawej i ambitnej lekcji zdalnej z uczniami oraz zaprezentowania kreatywności szkoły/placówki na tej płaszczyźnie.

„Przesłanie zdjęcia lub filmu, o którym mowa jest w wydarzeniu, stanowi jednocześnie zgodę na wykorzystanie i publikację wizerunku przez Organizatora (Wrocławska Rada Kobiet przy Prezydencie Wrocławia), wyłącznie w niekomercyjnym celu społeczno-kulturalnym.”


 


 


KLUB MŁODEGO PROGRAMISTY ONLINEklub programisty

Już 19 i 20 maja ruszają cykle spotkań online, organizowane przez Ministerstwo Cyfryzacji i Państwowy Instytut Badawczy NASK, w których – za darmo! – będzie mógł wziąć udział każdy uczeń szkoły podstawowej z klas 1-6. Wystarczy dostęp do internetu i chęć poświęcenia chwili czasu na naukę podstaw programowania.

Nauka programowania nigdy nie była łatwiejsza. Jeśli chcesz, żeby Twoje dziecko spróbowało swoich sił w kodowaniu, wystarczy, że wejdziesz na stronę www.klubmlodegoprogramisty.pl  i wypełnisz krótki formularz rejestracyjny. Na podany w zgłoszeniu adres e-mail otrzymasz link, dzięki któremu co tydzień o tej samej porze, przez 10 tygodni, Twoje dziecko będzie poznawało tajniki programowania – korzystając z wirtualnych aplikacji i wsparcia wykwalifikowanych trenerów. Nie musisz niczego instalować – wystarczy jedno kliknięcie.

Uwaga, liczba miejsc jest ograniczona ze względu na możliwości moderacji, więc nie czekajcie i rejestrujcie się już dziś. Mamy 1500 miejsc dla 1-, 2- i trzecioklasistów i 1500 dla 4- 5- i szóstoklasistów z całej Polski!

Rejestracja: www.klubmlodegoprogramisty.pl

Kluby Młodego Programisty to element projektu realizowanego przez Ministerstwo Cyfryzacji we współpracy z Państwowym Instytutem Badawczym NASK „Kampanie edukacyjno-informacyjne na rzecz upowszechniania korzyści z wykorzystywania technologii cyfrowych”.


 

 

 

ZDOLNY ŚLĄZAK – NASI LAUREACI

Znamy już wyniki wszystkich konkursów zDolnego Ślązaka!
Mamy TRZECH LAUREATÓW:
ANNA WIELGOCKA (kl. 8a) – laureatka zDolnego Ślązaka Polonistycznego
MILENA HABAS (kl. 8b) -laureatka zDolnego Ślązaka Chemicznego
JAKUB NOWAK (kl.8b) – laureat zDolnego Ślązaka Fizycznego .
Tytuły finalistów zdobyli:
KATARZYNA TOMASZEK (kl.8c) – zDolny Ślązak Biologiczny i Polonistyczny
I troje finalistów zDolnego Ślązaka z Języka angielskiego:
MILENA HABAS ( kl. 8b)
MAKSYMILIAN KOKOT (kl. 7c)
JAKUB KUMKA (kl.7b)
To ogromny sukces . Brawa ! GRATULUJEMY


WYJŚCIE DO RATUSZA

     W piątek 6 marca klasy: 7a, 8a i 8b wraz z wychowawcami, udała się do Ratusza, gdzie pod opieką Radnego Miejskiego zostały oprowadzone po muzeum. W drugiej części spotkania, uczniowie zasiedli w sali Rady Miejskiej, im. Ignacego Paderewskiego gdzie zagłosowali za i przeciw obowiązkowi noszenia kasku podczas jazdy na rowerze.

Zapraszamy do galerii.


DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY

Dnia 3 marca w godzinach od 16:00 – 18:00 drzwi naszej szkoły były otwarte dla przedszkolaków i ich rodziców. Podczas dnia otwartego goście mogli zobaczyć przygotowane przez uczniów i nauczycieli sale lekcyjne, dzieci mogły wziąć udział w zabawach i doświadczeniach, pogłaskać i potrzymać zwierzątka np. skunksa, gekona, czy też uratowanego przez eko straż nietoperza. W pracowni fizyczno – chemicznej można było wywołać iskrę i pobawić się światłem, rozpraszając się i laserem, zmieniając kierunek jego świecenia za pomocą lusterek i pryzmatów.


MIĘDZYSZKOLNY KONKURS KALIGRAFICZNY

Cieszymy się z sukcesu Antka Fyalla, który zdobył 3. miejsce w V edycji Międzyszkolnego Konkursu Kaligraficznego. Gratulujemy.
Wszystkim uczestnikom szkolnego etapu tego konkursu dziękujemy za udział. Udowodniliście, że w dobie komputerów warto uczyć się kaligrafii…. nauczycielki jęz. polskiego.

 


 

NASZE SUKCESY W KONKURSIE ALFIK MATEMATYCZNY

Za zajęcie 1 miejsca w województwie STANISŁAW SURMIAK z klasy 3 wygrał: tygodniowy pobyt na obozie w Serpelicach .

Dyplom za uzyskanie bardzo dobrego wyniku w konkursie otrzymują:
MAGORZATA GIBLAK z klasy 2
MIŁOSZ WITOSZYŃSKI z klasy 3
KACPER POPEK , RAFAŁ GIBLAK i MARCIN BIEŃKO z klasy 6
MAKSYMILIAN KOKOT z klasy 7
KATARZYNA TOMASZEK i JAKUB NOWAK z klasy 8

ALEKSANDER HUTNIK z klasy 4 i JAGODA HEBZDA z klasy 7
otrzymują dyplom za uzyskanie dobrego wyniku w konkursie.

Gratulacje dla wszystkich nagrodzonych


KOLEJNY SUKCES W RYWALIZACJI SPORTOWEJ SZKÓŁ

W dniu dzisiejszym tj. 31.01.2020 roku odbyły się mistrzostwa strefy wschód w p. Siatkowej. W grupie było 5 szkół, które rozegrały mecze systemem „każdy z każdym”. Nasza drużyna wygrała wszystkie 4 mecze uzyskując awans do ćwierćfinałów mistrzostw Wrocławia.
A dokonali tego uczniowie klasy 6d:

1.Mikołaj Bałowski
2.Stasiu Buchman
3.Mikołaj Nowak
4.Bartek Wójcik
5.Oliwer Sosna-Kwiecień
6.Piotr Szpilewski
7.Antek Orszulak
8.Antek Stankiewicz
9.Hubert Czechowski
10.Tymon Węglowski
11.Jan Szczuraszek
12.Tymon Węglowski

Brawo chłopaki, dziękuje wam za walkę.
Trener: p. Woźniak


SPACERY PO WROCŁAWIU
– dla najmłodszych – etap V –
Muzeum Historii Zajezdnia

25 stycznia 2020 r. udaliśmy się na wycieczkę do Muzeum Historii Zajezdnia. Zwiedzaliśmy z przewodnikiem wystawę pt. Wrocław w latach 1945 – 2016. Dzieci zapoznały się z powojenną historią Wrocławia, dokumentami. Wszystkim wystawa się podobała. Więcej zdjęć w galerii.

                                                                            Pozdrawiam Bożena Szumowska


PIŁKA SIATKOWA

W dniu dzisiejszym tj. 30.01.2020 odbyły się zawody z piłki siatkowej dziewcząt klas 6. Reprezentacja w składzie:

1. SABINA MĄDRY – 6D
2. JULKA URYCKA – 6D
3. OLA POPRAWA – 6D
4. MAJA GAWLIKOWSKA – 6D
5. MARTYNA ONYSZKIEWICZ – 6D
6. OLIWIA HUMEŃCZUK – 6D
7. ZUZIA JUROWICZ – 6D
8. MAGDA SALAMON – 7C

ZAJĘŁY 1 MIEJSCE W STREFIE WSCHÓD WYGRYWAJĄC 3 MECZE:

SP 91-ZS NR.9 2:0 (25:15 / 25:14)
SP 91- SP 53 2:0 (25:11 / 25/11)
SP 91 – SP 83 2:0 (25:0 / 25:2)

Awansowały do ćwierćfinałów mistrzostw wrocławia!!!
Brawo dziewczyny. Dziękuje za walkę .
Trener: Patrycja Wźniak


ŁYŻWIARSTWO

Wczoraj odbyły się mistrzostwa Wrocławia i zarazem Dolnego Śląska w łyżwiarstwie

Dziewczynki w składzie:
Gladala Kasia 6f
Jurowicz Zuzia 6d
Katsifarakis Ula 5a
Reinhard Zosia 5e
Stryczek Kaja 6c
Marciniak Mają 6b

zajęły 3 miejsce we Wrocławiu i 6 na Dolnym Śląsku!!

Chłopcy w składzie:
Wikierak Aleks 4b
Wałów Marcel 3b
Bomba Szymon 6b
Chumieja Michał 6a
Adamek-Sapiński Kuba 6a
Kubiński Michał 6f

Zajęli 4 miejsce we Wrocławiu i 7 na Dolnym Śląsku!

Ogromne gratulacje!

Emilia Kołodziejczyk
Marek Pilichowski


JASEŁKA 2019

Święta Bożego Narodzenia to czas wyjątkowy, przepełniony rodzinnym ciepłem, radością i miłością. Pielęgnowanie obrzędów związanych z tym świętem to część naszej kultury, z którą związani jesteśmy od dzieciństwa i nie zapominamy o kultywowaniu naszej tradycji i pogłębianiu chrześcijańskiej wiary poprzez przygotowywanie jasełek.

W dniu 20.12.2019, jak co roku, zostały przygotowane  szkolne jasełka przez uczniów klasy 8b pod opieką pana Michał Siudzika. Przedstawienie wystawiliśmy w kościele św. s. Faustyny dla trzech grup wiekowych. Oprawę multimedialna i teksty opracował pan Michał, a o scenografię zadbali uczniowie. Występ w wykonaniu aktorów wprowadziły wszystkich zebranych gości w świąteczny nastrój. Ze sceny zabrzmiały głosy aniołów, które opowiadały nam historię wędrówki świętej rodziny do Betlejem. Mogliśmy wszystkie te wydarzenia: narodziny dzieciątka Jezus, wizytę aniołów i pasterzy oraz pokłon trzech króli oglądać na scenie zagrane przez poszczególnych aktorów. Uroczystość zyskała osobliwy wymiar dzięki staraniom wielu osób: przede wszystkim aktorom, którzy z wielkim zaangażowaniem uczyli się przydzielonych ról i odgrywali je bardzo wiernie, ale także dzięki staraniom rodziców i nauczycieli, którzy zadbali o kostiumy dla swych pociech. A wszystko to „ jak obyczaj każe stary, z głębi ojców naszych wiary” ku czci Nowonarodzonego Pana.

Na zakończenie Pan dyrektor i ksiądz proboszcz podziękował młodym artystom i ich opiekunowi za przygotowanie inscenizacji oraz złożył wszystkim życzenia z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

Potem wszyscy uczniowie, rodzice, i nauczyciele udali się do szkoły na klasowe wigilie, gdzie  łamiąc się tradycyjnie opłatkiem  ,,świętym chlebem”, symbolizującym Pana Jezusa, składali sobie życzenia.


DZIEŃ PAPIESKI

Relacja z obchodów XIX Dnia Papieskiego w Szkole Podstawowej nr 91 im. Orląt Lwowskich we Wrocławiu

Szkoła Podstawowa nr 91 im. Orląt Lwowskich mieści się na terenie parafii p.w. św. s. Faustyny i jest szkołą, która co roku przybliża i przypomina uczniom nauczanie świętego Jana Pawła II. Obchody XIX Dnia Papieskiego odbyły się w dniu 26.10.2019 r. w kościele parafialnym.

Klasa VII a przygotowała i wystawiła montaż słowno-muzyczny pt. ,,Wstańcie, chodźmy!” nawiązując do tegorocznego hasła dnia papieskiego i treści książki autorstwa Ojca Świętego. Nasze przedstawienie wystawiliśmy dla trzech grup wiekowych: uczniów klas I-III, klas IV-VI i klas VII-VII, przybyłych gości: rodziców i parafian. Około godziny 10.00 klasy młodsze przyszły do kościoła i rozpoczęliśmy przedstawienie. Montaż składał się z dwóch części. W pierwszej narratorzy przybliżyli nam życiorys i najważniejsze wydarzenia z życia Karola Wojtyły. W drugiej odsłonie przenieśliśmy się do studia telewizyjnego, w którym gościł sam Święty Jan Paweł II i udzielał wywiadu w popularnym programie telewizyjnym dla młodych The TV ,,U Orląt” Show znanej dziennikarce prowadzącej Emilii Show.

W role papieża wcielił się Michał Ch., panią redaktor była Emila Z., księżmi pomocnikami Ojca świętego byli Kamil Z. i Jakub S. Treścią rozmowy były wspomnienia papieża o powołaniu, powołaniu biskupim, odwołując się do osób, miejsc, symboli, gestów, zadań, które wyjaśniają posługę biskupa, które były ważne dla Jego pontyfikatu. Potem uczniowie zadawali pytania papieżowi dotyczące codziennego życia takie np. jak: Czy papież miał wakacje?, Czy papież chodził w spodniach?, Czy papież się nudził? Czy papież śpiewał przy goleniu? Pytania zadały asystentki pani redaktor: Jagoda R., Anastazja Sz., Maja F., Pola T., Usłyszeliśmy wiele autentycznych i ciekawych odpowiedzi zabarwionych nutą humoru charakterystyczną tylko dla naszego papieża. W przerwach podczas rozmowy z Ojcem świętym wystąpił młodzieżowy zespół The Seven A Band. Ze sceny zabrzmiały ulubione piosenki papieża: ,,Barka”, ,,Abba Ojcze” i inne. Szczególną uwagę zwróciła interpretacja piosenki pt. ,,Zaufaj Panu już dziś” w wykonaniu Wiktorii S., która pięknym głosem sopranowym zaśpiewała zwrotki utworu solo, a refren śpiewał cały zespół w składzie: Kamil J., Maciej K., Adam M., Kuba G., Filip K., Maja M., Ola Sz., Maja K., Ula W.,  Klaudia O. Gra aktorów przeniosła nas i wprowadziła wszystkich zebranych gości w atmosferę wyjątkowego show z udziałem tak ważnej postaci, jaką był papież. Mieliśmy wrażenie, że jest z nami obecny. Nastrój, który wytworzyli aktorzy sprawił, że przenieśliśmy się w czasy, kiedy żył Ojciec święty i mieliśmy okazje słyszeć prawdziwą rozmowę z Nim. Uroczystość zyskała osobliwy wymiar dzięki staraniom wielu osób: przede wszystkim aktorów, którzy z wielkim zaangażowaniem uczyli się przydzielonych ról i odgrywali je bardzo wiernie, ale także dzięki staraniom rodziców i nauczycieli, którzy zadbali o kostiumy dla uczniów. Występ był ubogacony prezentacją multimedialną ze zdjęciami Ojca świętego i nagraniami homilii z pielgrzymki do Polaki, za którą byli odpowiedzialni młodzi informatycy – chłopcy z klasy VII a: Wincent B., Karol W. Szczególnie wsłuchaliśmy się      w słowa z pierwszej pielgrzymki papieża do Ojczyzny. Święty Jan Pawła II wskazał na chrześcijańskie korzenie Polski i ukazał horyzonty nadziei związanej z ufnością pokładaną w Bogu. Najbardziej znanym wystąpieniem papieskim z tej wizyty była homilia na pl. Zwycięstwa w Warszawie (dziś – pl. Marsz. J. Piłsudskiego) wygłoszona w Wigilię Zesłania Ducha Świętego, przypominająca, że:

(…) człowiek nie może siebie sam do końca zrozumieć bez Chrystusa. Nie może zrozumieć, ani kim jest, ani jaka jest jego właściwa godność, ani jakie jest jego powołanie i ostateczne przeznaczenie. Nie może tego wszystkiego zrozumieć bez Chrystusa. I dlatego Chrystusa nie można wyłączać z dziejów człowieka w jakimkolwiek miejscu na ziemi. Następnie Św. Jan Paweł II zwrócił się do Boga ze słynnym zawołaniem – modlitwą: Niech zstąpi Duch Twój!, Niech zstąpi Duch Twój! i odnowi oblicze ziemi, Tej Ziemi. Amen. Wywiad zakończył sam Święty Jan Paweł II kierując słowa życzeń do każdego z nas:

,,Dlatego powtarzając słowa naszego Mistrza i Pana, kieruję do każdego z was wezwanie: Wstańcie, chodźmy! Chodźmy ufni w Chrystusie. On będzie towarzyszył nam w drodze, aż do celu, który zna tylko On”.

Na zakończenie spotkania został rozstrzygnięty konkurs plastyczny pt. „Portret naszego papieża świętego Jana Pawła II” w ramach obchodów XIX Dnia Papieskiego ,,Wstańcie, chodźmy!”. Uczniowie złożyli prace plastyczne wykonane różnymi technikami ukazujące Świętego Jana Pawła II w różnych sytuacjach.  Pani wicedyrektor Lidia K. uroczyście wręczyła nagrody książkowe uczniom, których prace wygrały. Po przedstawieniu uczniowie otrzymali pamiątkowe obrazki ze zdjęciem papieża. Przedstawienie udało się. Przed inscenizacją mieliśmy wiele prób w szkole i kościele. Nie zabrakło podziękowań i serdecznych życzeń dla uczniów z klasy VII a. Wszyscy uczniowie i nauczyciele bardzo chwalili występ. Pomysł na przedstawienie, teksty i opiekę nad próbami sprawowała pani katechetka Anna Z., oprawą muzyczną i aranżacją piosenek zajęła się pani od muzyki Aldona M., a zdjęcia robił ks. Wojciech B.

Anna Zagórska


AKCJA CHARYTATYWNA

Wyniki akcji charytatywnej
„I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem”

Akcja charytatywna ,,I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem” została przeprowadzona w naszej szkole już po raz czternasty. W okresie od 18 listopada do 20 grudnia 2019 r. uczniowie klas I-III i klas IV-VIII w tym szczególnie członkowie Eucharystycznego Ruchu Młodych zbierali dary dla chorych dzieci i bezdomnych mieszkańców schroniska. Celem przedsięwzięcia było okazywanie pomocy materialnej i duchowej potrzebującym, chorym, samotnym w okresie przedświątecznym. Podobnie jak w ubiegłych latach dary przekazaliśmy dla małych pacjentów wrocławskich szpitali – uczniów Zespołu Szkół nr 12 w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej we Wrocławiu i mieszkańców Schroniska Świętego Brata Alberta.

 

NASZA NOWA PRACOWNIA BIOLOGICZNA


TURNIEJ TAŃCA

17 grudnia klasa 1a uczestniczyła w Mikołajkowym Turnieju Tańca, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 84. Podczas II edycji turnieju swoje zdolności taneczne przedstawiło ponad dwieście par pierwszoklasistów, którzy przygodę z tańcem rozpoczęli w bieżącym roku szkolnym w ramach projektu „Taniec, moja nowa pasja”. Wśród finalistów znaleźli się uczniowie naszej szkoły – Pola Rogalska i Oliwier Pospiszyl z klasy 1a. Gratulujemy sukcesów!!!


 

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS INTERDYSCYPLINARNY GEOgraMAT

Z ogromną radością informujemy, że uczennice naszej szkoły:
Aleksandra Szarek- kl. VIIa
Maria Szafraniec- kl. VIIb
Anna Wielgocka- kl. VIIIa
Zofia Wójcik- kl. VIIIa
zdobyły I miejsce w trzech kategoriach VI edycji Międzyszkolnego Konkursu Interdyscyplinarnego Matematyczno- Przyrodniczego GEOgraMAT.

Aleksandra Szarek-otrzymała indywidualną nagrodę za największą ilość zdobytych punktów.

Aleksandra Szarek oraz Maria Szafraniec zajęły I miejsce w konkursie drużynowym

Nasza Szkoła zdobyła najlepszy wynik oraz statuetkę GRAND PRIX.

Gratulujemy!


SPACERY PO WROCŁAWIU- etap III tym razem w Poznaniu -11.11.2019

Dnia 11.listopada pojechaliśmy pociągiem do Poznania. W stolicy Wielkopolski obchody Dnia Niepodległości połączone są z lokalnym świętem ulicy Marcina. Ulicą tą przeszła kolorowa parada.
Uczestniczyliśmy w różnych atrakcjach zorganizowanych przez miasto.
Ponadto zwiedziliśmy rynek, oglądaliśmy koziołki poznańskie.
Z wycieczki wróciliśmy bardzo zadowoleni.
https://photos.app.goo.gl/jsWZXPqNFF4jTZY38
Pozdrawiam- organizator -Bożena Szumowska


KOLEJNY SUKCES NASZEJ REPREZENTACJI!!!

W DNIU DZISIEJSZYM 27.11.2019 ROKU W SP 45 ODBYŁY SIĘ PÓŁFINAŁY MISTRZOSTW WROCŁAWIA W PIŁCE KOSZYKOWEJ CHŁOPCÓW.

DRUŻYNA W SKŁADZIE:

1.STASIU BUCHMAN – 6D
2.BARTEK WÓJCIK – 6D
3. MIKOŁAJ NOWAK – 6D
4.TYMON DZIĘCIOŁ – 6D
5.ANTEK STANKIEWICZ- 6D
6.OLIWIER SOSNA-KWIECIEŃ – 6D
7. TYMON WĘGLOWSKI – 6 D
8. MIKOŁAJ BAŁOWSKI – 6D
9. FABIAN BEDNARSKI – 6C
10. JAN REINHARD – 6 E
11.BARTEK NIEDZIELSKI – 6 F
12.MATEUSZ WALCZAK – 7B
13. MATEUSZ KOTOWICZ -6E

ROZEGRAŁA 2 MECZE I WYWALCZYŁA AWANS DO FINAŁÓW WROCŁAWIA ZNAJDUJĄC SIĘ W NAJLEPSZEJ SZÓSTCE.
CZEKAMY TERAZ NA FINAŁY.

BRAWO MY!!!

DZIĘKUJE MOIM SIATKARZOM I RESZCIE CHŁOPAKÓW ZA WALKĘ DO KOŃCA !!!

prowadząca zespół : PATRYCJA WOŹNIAK


 

11 Listopada 2019 r.
Święto Niepodległości

W piątek 8 listopada 2019 r  nasza szkoła uroczyście obchodziła 101 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości,

Uczniowie i nauczyciele wspólnie świętowali ten radosny dzień

Cała społeczność szkoły przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji: „Szkoła do hymnu”, by wspólnie z milionami uczniów w całej Polsce, punktualnie o 11.11 odśpiewać 4 zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego”.

O godzinie 12 rozpoczął się apel pod hasłem: „ Kocham Cię Polsko…”

Uczennice klasy VIII a  przedstawiły najważniejsze wydarzenia historyczne, pokazujące długą drogę narodu polskiego do upragnionej wolności, a klasy szóste zaśpiewały najpiękniejsze pieśni patriotyczne.

 Uroczystości towarzyszyły skupienie, zaduma, a galowe stroje uczniów ozdabiały biało-czerwone kotyliony.

 


Dzień postaci bajkowej

Ania z Zielonego Wzgórza, koty Filemon i Bonifacy, Mikołajek, Detektyw Pozytywka, księżniczki, czarownice, rycerze i wiele innych bohaterów ulubionych książek zagościło w naszej szkole podczas Dnia Postaci Bajkowej i Literackiej. Atmosfera była bajkowa! Uczniowie klas pierwszych złożyli uroczyste przyrzeczenie i oficjalnie zostali pasowani na czytelników naszej biblioteki. Dziękujemy za wspólną zabawę!

Bogowie greccy na urodzinach Rei, gwiezdne wojny, kłótnia Cześnika z Rejentem, uczta u Nerona, chora na febrę Nel, Kopciuszek na balu, lokomotywa ciągnąca wagony, Czerwony Kapturek przed chatką Babci, dzieci z Akademii Pana Kleksa, z Bullerbyn, z klasy Mikołajka i Hogwartu… Gdzie można zobaczyć tyle scen ze znanych utworów literackich? Tylko w SP 91! Podczas Dnia Postaci Bajkowej i Literackiej naszą szkołę wypełnili bohaterowie ulubionych książek. Każda z klas zaprezentowała „żywą rzeźbę” z wybranego przez siebie utworu. Ciekawe przebrania, pozy, interesujący komentarz – wszyscy stanęli na wysokości zadania. Dziękujemy za wspólną zabawę!

Dorota Depta i Ewa Ryszawy

 


Sukces Lenki

Miło nam poinformować, że nasza uczennica, Lenka Marzec w miniony weekend wzięła udział w XI edycji Konkursu Talentów „Rozwiń skrzydła” w Lesznie, rozwinęła skrzydła i wzniosła się na… I miejsce! Przypominamy, że talent wokalny Lenki mogliśmy podziwiać w ostatniej edycji produkcji TVP „The Voice Kids”. Gratulujemy Lence i życzymy dalszych sukcesów, a wszystkim naszym Orlętom – wysokich lotów!


Dzień Papieski


Nagroda Super Prymus

Serdecznie zachęcamy wszystkich uczniów do uzyskiwania, jak najwyższej średniej na koniec roku szkolnego w klasach 4-8.

Na zakończenie klas 8-ych osoby z najwyższą średnią uzyskaną przez 5 lat otrzymają nagrodę Super Prymus.

Szczegóły przyznania nagrody określa Regulamin dostępny na stronie internetowej szkoły w zakładce Rady Rodziców.

Mamy nadzieję, że nagroda Super Prymus sprawi laureatom dużo radości.

Z poważaniem,

Rada Rodziców


Nasi uczniowie wśród najlepszych w województwie dolnośląskim
Wśród Laureatów VII Dyktanda Niepodległościowego znalazło się aż siedmioro uczniów
naszej szkoły.

W kategorii uczniów klas IV-VI
2. miejsce Julianna Zychla – ( nauczyciel p.E. Zdyb)
8. miejsce Kamila Paśnik -( nauczyciel p. D. Depta)

W kategorii uczniów klas VII-VIII
2. miejsce Milena Habas- ( nauczyciel p. B. Drohomirecka –Gołuch)
3. miejsce Emilia Zychla -( nauczyciel p.E. Zdyb)
9. miejsce Katarzyna Tomaszek- ( nauczyciel p. I. Goleń)
10 miejsce ex aequo Aleksandra Szarek – (nauczyciel p. E.Zdyb)
Maksymilian Kokot (nauczyciel p.B. Woźniakowska)
Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 26 listopada o godz. 10.00
w Liceum Ogólnokształcącym nr XIV.
Mistrzom Ortografii uściśnie dłoń prof. Jan Miodek.
GRATULUJEMY


Radosna Parada Niepodległości


zDolny Ślązak

Wiemy już, kto zakwalifikował się do etapu powiatowego zDolnego Ślązak .

 

  Język polski:

Gołębiowska Anna
Gołębiowska Weronika
Szarek Aleksandra
Tomaszek Katarzyna
Wielgocka Anna

Matematyka:
Gołębiowska Weronika
Habas Milena
Kokot Maksymilian
Nowak Jakub
Tomaszek Katarzyna

Historia:
Kokot Maksymilian
Tomaszek Katarzyna

Fizyka:
Nowak Jakub
Tomaszek Katarzyna

Chemia:
Habas Milena
Tomaszek Katarzyna

Biologia:
Mroczek Łucja
Tomaszek Katarzyna

 

Gratulujemy !!! Niektórym wielokrotnie..

Pamiętajmy, że to jeszcze niepełna lista zDolnych z naszej szkoły. Czekamy na wyniki z pozostałych przedmiotów..


        W DNIU 18.10.2019 ROKU W NASZEJ SZKOLE ODBYŁ SIĘ 1-ETAP ROZGRYWEK W PIŁCE KOSZYKOWEJ CHŁOPCÓW. DRUŻYNA W SKŁADZIE:

1.STASIU BUCHMAN – 6D
2.BARTEK WÓJCIK – 6D
3. MIKOŁAJ NOWAK – 6D
4.TYMON DZIĘCIOŁ – 6D
5.ANTEK STANKIEWICZ- 6D
6.OLIWIER SOSNA-KWIECIEŃ – 6D
7.JAN REINHARD – 6 E
8. FABIAN BEDNARSKI – 6C
9.FILIP CZAJKOWSKI – 6C
10.BARTEK NIEDZIELSKI – 6 F
11. BARTEK SZWEDO – 7B
12. PIOTR GOUMAND – 6B

ROZEGRAŁA 3 MECZE ODNOSZĄC SAME ZWYCIĘSTWA:

SP 91-SP PRIMUS 24:4
SP 91- SP 50 26:6
SP 91 – SP84 38-0

BRAWO MY!!!

prowadząca zespół : PATRYCJA WOŹNIAK


     W PIĄTEK 18.10.2019 ROKU W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 84 ODBYŁ SIĘ PIERWSZY ETAP ROZGRYWEK W PIŁCE KOSZYKOWEJ DZIEWCZĄT. DRUŻYNA W SKŁADZIE:

1. JULIA URYCKA – 6D
2. MAGDA SALAMON – 7C
3. SABINA MĄDRY – 6D
4. MAJA KILARSKA – 7A
5. ALEKSANDRA POPRAWA – 6D
6. NATASZA BRZEZIŃSKA – 6B
7. NATALIA GŁĄB – 6A
8. NIKOLA MACHYNIA – 6C
9. MAJA BORKOWSKA – 6F
10. WIKTORIA SOBASZEK – 7A
11. ŁUCJA DROŻDŻ – 5C
12. ZUZANNA BRZEZIŃSKA – 5F
13. HANNA BRODA – 5F

ROZEGRAŁA 3 MECZE, W TYM 2 WYGRANE Z SP 8 I SP 84 ORAZ 1 PRZEGRANY Z SP 45.
DZIEWCZĘTA ZAKWALIFIKOWAŁY SIĘ DO KOLEJNEGO ETAPU ROZGRYWEK.

BRAWO!!!

Prowadzący zespół: DAGNA ŻUR


W SOBOTĘ 19.10.2019 ROKU ODBYŁ SIĘ 1 TURNIEJ VOLLEYMANII KLAS 6 –DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW. NASZA SZKOŁA WYSTAWIŁA 1 ZESPÓŁ DZIEWCZĄT I 2 ZESPOŁY CHŁOPCÓW ZŁOŻONE Z UCZNIÓW KLASY 6D.1.ZESPÓŁ DZIEWCZĄT W SKŁADZIE:

1. SABINA MĄDRY
2. JULIA URYCKA
3. ZUZIA JUROWICZ
4. MARTNA ONYSZKIEWICZ
5. MAJA GAWLIKOWSKA
6. OLA POPRAWA
7. OLIWIA HUMEŃCZUK
8. MAGDA SALAMON

ROZEGRAŁ 5 SPOTKAŃ :

SP91 – SP 50 II – 20:8
SP91 – SP 1 – 20:10
SP91 – 72 – 20:7
SP91 – SP 97 – 20:13

DZIEWCZYNY ZAJĘŁY 1 MCE W GRUPIE I AWANS DO 1 LIGI.

2. ZESPÓŁ CHŁOPCÓW NR. I – DRUŻYNA W SKŁADZIE:

1. MIKOŁAJ BAŁOWSKI
2. STASIU BUCHMAN
3. MIKOŁAJ NOWAK
4. BARTEK WÓJCIK
5. OLIWER SOSNA-KWIECIEŃ

ROZEGRAŁ 6 SPOTKAŃ :

SP91-I – SP 118 – 20:8
SP91-I – SP 80 – 20:10
SP91-I – SP 32 I – 20:17
SP91-I – SP 72 – 20:10
SP91-I – AZS AWF – 20:14
SP91-I – SP97 II- 20:14

CHŁOPCY ZAJĘLI 1 MCE W GRUPIE I AWANS DO 1 LIGI.

3.ZESPÓŁ CHŁOPCÓW NR II -DRUŻYNA W SKŁADZIE:

1. ADAM WOŹNIAK
2. PIOTR SZPILEWSKI
3. ANTEK ORSZULAK
4. ANTEK STANKIEWICZ
5. HUBERT CZECHOWSKI
6. TYMON WĘGLOWSKI
7. JAN SZCZURASZEK

ROZEGRAŁ 5 SPOTKAŃ, :

SP91-II – SP 50 I – 8:20
SP91-II – SP 83 – 20:15
SP91-II – SP 63 – 20:14
SP91-II – SP 26 – 20:18
SP91-II SP32 II – 20:10

CHŁOPCY ZAJĘLI 2 MCE W GRUPIE I AWANS DO 1 LIGI.

BRAWO MY !!!
TRENER: PATRYCJA WOŹNIAK


SPACERY PO WROCŁAWIU – dla najmłodszych – etap II

      Dnia 5.10.2019 roku wybraliśmy się do najstarszego parku we Wrocławiu – PARKU BROCHOWSKIEGO. Znajdują się tu przepiękne aleje i mostki. Największą atrakcją dla nas był labirynt grabowy – trochę błądziliśmy, ale dotarliśmy do celu. Następnie zwiedziliśmy wystawę – Zwierzęta Sawanny, która była zorganizowana w centrum handlowym Wroclavia. Pozdrawiam i zapraszam na kolejną wycieczkę.


      SPACERY PO WROCŁAWIU – dla najmłodszych – etap IV

   Dnia 21.09.2019 r. rozpoczęliśmy kolejny etap naszej wędrówki po Wrocławiu. Udaliśmy się na Oporów, poznaliśmy historię osiedla Oporów. Następnie udaliśmy się na Cmentarz Żołnierzy Polskich i zapaliliśmy znicze na grobach żołnierzy nieznanych.

Nasz spacer zakończyliśmy w parku Mamuta – zabawy było wiele…


  Otwarcie obiektów sportowych

   W dniu 15 października odbyło się uroczyste otwarcie obiektów sportowych – boiska wielofunkcyjnego, bieżni lekkoatletycznej i skoczni w dal. W apelu uczestniczyły wszystkie klasy oraz zaproszeni Goście.

Po pokazach piłki siatkowej w wykonaniu uczniów klasy VI d przedstawiciel każdej klasy, Dyrekcja oraz Goście dokonali przecięcia 70 metrowej wstęgi poprowadzonej dookoła boiska 🙂 – w ten symboliczny sposób dokonaliśmy przekazania obiektów całej społeczności szkolnej.

Na szczególne wyróżnienie zasługuje uczeń klasy I b Błażej Wieloch, który bezbłędnie odpowiadał na pytania dotyczące aktualnie trwających zawodów w piłce siatkowej reprezentacji mężczyzn – zawstydził niejednego starszego ucznia, a nauczycieli wychowania fizycznego…zachwycił. Błażeju – zapraszamy po drobny upominek :))

Na kolejnych trzech godzinach lekcyjnych, na każdym z obiektów, odbywały się konkursy sportowe dla klas IV – VIII, a klasy I-III brały udział w warsztatach karate.

Pogoda sprzyjała, duch fair play i dobrej zabawy oraz jesienne liście 😉 krążyły nad uczestnikami…

Zapraszamy na krótką fotorelację 🙂

Zespól nauczycieli wychowania fizycznego


W dniu dzisiejszym, 15 października 2019 odwiedził naszą Szkołę Klub Kyokushin Karate im. M. Oyama z Wrocławia z programem „Trenuj karate dla zdrowia” .

Spotkania dotyczyły klas I-III i odbyły się w dwóch turach. Podczas warsztatów dzieci obejrzały prezentację multimedialną z ideą projektu, mogły przymierzyć gi i spróbować zawiązać pas, poznały kilka technik karate a nawet mogły próbować łamać deski! Na koniec wręczono dzieciom certyfikaty uczestnictwa i ulotki merytoryczne  projektu. Prowadzącymi dzisiejsze warsztaty byli instruktorzy  Robert Iwański i Adam Fabijan a koordynatorem p. Barbara Lamot.

Zadanie jest  dofinansowane z budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego.


 

 

NOWE OBIEKTY SPORTOWE

1 października zainaugurowaliśmy zajęcia na nowo oddanych obiektach sportowych :0

Jako pierwsi, stopy na boisku i bieżni postawili: dziewczyny z klasy 6ef i chłopcy z klasy 6e 🙂

Największe zadowolenie i zachwyt – co widać na zdjęciu 😉 – okazały jednak uczennice klasy 5f!

Jeżeli pogoda pozwoli – 15 października planujemy uroczyste otwarcie nowej skoczni, bieżni i boiska 🙂

Będą Goście, przecięcie wstęgi i…mini zawody sportowe – wypróbujecie nową, bezpieczną nawierzchnię obiektów podczas prawdziwej rywalizacji – przecież to lubicie najbardziej!

Szczegóły wkrótce!

Zespół nauczycieli wychowania fizycznego


 

DZIEŃ WOLNY OD ZAJĘĆ DYDAKTYCZNYCH

2 października 2019 r. jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych dla klas IV – VII. Odbywa się w tym dniu próbny egzamin ósmoklasisty (język polski i matematyka). Klasy I – III mają zajęcia zgodnie z planem.

3 października 2019 r. klasy IV – VII zaczynają zajęcia od 3 lekcji. Klasy VIII piszą na pierwszych dwóch lekcjach próbny egzamin z języka angielskiego.


WROCŁAWSKI BUDŻET OBYWATELSKI – PROJEKT NASZYCH UCZNIÓW

Szanowni Rodzice  i Uczniowie!

Zwracamy się do Was z prośbą o zagłosowanie w ramach tegorocznej edycji Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego na projekt nr 371 autorstwa ucznia z naszej szkoły, Dominika Kiereckiego – (obecnie już absolwenta) i jego brata Bartka z klasy 7c. Projekt zakłada budowę skateparku na Biskupinie. Celem projektu jest odciągnięcie dzieci i młodzieży od komputerów i stworzenie im bezpiecznego miejsca, gdzie mogliby realizować swoje sportowe pasje, a przede wszystkim spotykać się ze sobą w realu. Hasło projektu to: Zapauzuj z komputerem, zostań skaterem!
W tym roku po raz pierwszy głosować może KAŻDY, bez limitu wieku, dzieci również, co daje nam realną szansę na sukces!
Zachęcamy do promowania postawy obywatelskiej i wzięcia czynnego udziału w głosowaniu, pokazaniu młodzieży, że MAJĄ WPŁYW na swoje otoczenie, że oni również mogą zawalczyć o fajne miejsca dla siebie, nie muszą biernie czekać, aż coś dostaną!
Glosowanie rozpoczyna się 20.09 i potrwa do 07.10, wystarczy wejść na stronę WBO Wrocław 2019, i zagłosować elektronicznie, poprzez specjalnie dedykowany do tego system. Należy zaznaczyć 2 wybrane projekty (1 osiedlowy, 1 ponadosiedlowy), podać dane – potrzebny pesel – wraz z numerem telefonu i potwierdzić głos wpisując kod z otrzymanego SMSa.
Nasz projekt jest w kategorii osiedlowej, jego numer to 371!
Prosimy o Wasze głosy, razem mamy szansę wygrać!
Niezdecydowanych zapraszamy do odwiedzenia strony projektu po szczegółowe informacje:

https://www.wroclaw.pl/budzet-obywatelski-wroclaw/projekty-2019/projekt,id,371

Z góry DZIĘKUJEMY i -mamy nadzieję – do zobaczenia na Skateparku Wielka Wyspa! #371

Zagłosować mnożna tutaj


 

zDolny Ślązak

Harmonogram zDolnego Ślązaka 2019/2020

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursach zDolny Ślązak.

Szczegóły zostaną wkrótce podane.


 

BIEG SOLIDARNOŚCI

     W minioną sobotę 7.09. 2019 r uczniowie naszej szkoły wzięli udział w 29 biegu Solidarności, dzięki wysokiej frekwencji uczniów, pomimo złej pogody nasza szkoła zdobyła drugie miejsce. W nagrodę otrzymaliśmy bon w wysokości 1000 zł do sklepu Decathlon na zakup sprzętu sportowego.

Pragnę serdecznie podziękować wszystkim uczniom, którzy reprezentowali naszą szkołę w zawodach oraz nauczycielom pełniącym funkcje opiekunów poszczególnych grup wiekowych.

Zespół nauczycieli wychowania fizycznego.


PROJEKT UNIJNY

Z radością informujemy, że Nasza Szkoła znalazła się w gronie 4 wrocławskich szkół podstawowych, które będą realizować przygotowany przez FUNDACJĘ OTWARCI NA EDUKACJĘ projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego „SZKOŁY GMINY WROCŁAW I GMINY CZERNICA TO KOMPETENCJI SKARBNICA”.

W okresie od października 2019 do marca 2021 roku wsparcie dla naszych uczniów będzie prowadzone w zakresie

1.  kształtowania umiejętności matematyczno – przyrodniczych, porozumiewania się językami obcymi oraz TIK – kreatywności, innowacyjności, rozwiązywania problemów, poprzez udział dzieci w  projekcie edukacyjnym (tablety, cyberprzemoc) zajęciach dydaktyczno – wyrównawczych (z matematyki, języka angielskiego, przedmiotów przyrodniczych) kółkach zainteresowań (z matematyki, przedmiotów przyrodniczych, języka angielskiego)

2. realizacji indywidualizacji wsparcia poprzez

zajęcia korekcyjno – kompensacyjne

Biofeedback

zajęcia logopedyczne i logorytmikę

psychoedukację

terapię Integracji Sensorycznej

zajęcia socjoterapeutyczne

konsultacje z rodzicami

Dla uczestników Projektu zostaną zorganizowane (w weekendy) wyjazdy do nowoczesnych centrów edukacji, m.in. Explora Park Wałbrzych, Centrum Nauki Mikołaja Kopernika w Warszawie, Hydropolis Wrocław, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, wyjazd w Karkonosze.

W najbliższym czasie Nasza Szkoła zostanie doposażona nowoczesnymi pomocami dydaktycznymi oraz specjalistycznym sprzętem do realizacji indywidualizacji wsparcia na kwotę ponad 176000 złotych!

Z niecierpliwością czekamy na wyposażenie nowej pracowni przyrodniczej, w której znajdą się m.in. nowe ławki, stół laboratoryjny, mikroskopy dla uczniów, w tym specjalistyczny mikroskop stereoskopowy :0

Nauczyciele podejmą szereg dodatkowych szkoleń aby m.in. tablety, sprzęt do Biofeedback, Integracji Sensorycznej zostały profesjonalnie wykorzystane przez nauczycieli i uczniów Naszej Szkoły.


 

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

   2 września 2019 roku odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020. Zgromadzonych na sali gimnastycznej powitał Pan Dyrektor Zbigniew Borowski, który w kilku słowach dodał otuchy uczniom na nadchodzące dni nauki.

Trzymamy kciuki!

Wszystkim życzymy udanego roku szkolnego, a dla pesymistów mamy dobrą wiadomość – kolejne wakacje na pewno nadejdą!


 

ROK SZKOLNY 2018/2019

SZERMIERKA – MISTRZOSTWA ŚWIATA 2019

Serdecznie gratulujemy naszej absolwentce Zosi Janelli i jej trenerce Annie Medyńskiej zdobycia brązowego medalu na Mistrzostwach Świata w szermierce w kategorii kadet, które odbyły się 13 kwietnia 2019 roku w Toruniu.

ŚNIADANIE DAJE MOC

DZIEŃ OTWARTY

We wtorek 26 II 2019 r. odbył się Dzień Otwarty. Pzedstawiliśmy NASZĄ SZKOŁĘ,

z której jesteśmy BARDZO DUMNI:)


EUROWEEK

W dniach 4-8 marca 2019 ponad sześćdziesięciu uczniów klas szóstych brało udział w niezwykłym programie EuroWeek – Szkoła Liderów, który jest realizowany przez Europejskie Forum Młodzieży.

SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI

15 marca odbyły się eliminacje do Powiatowego Konkursu Recytatorskiego.

PANORAMA RACŁAWICKA 6B

Klasa 6 b odwiedziła Panoramę Racławicką.

ŚWIĄTECZNE PIERNICZKI

Przez ostatnie dwa tygodnie uczniowie klasy 6a i 6b piekli i zdobili pierniczki na lekcjach techniki. Nie tylko wyglądały pięknie, ale smakowały wspaniale 🙂

KARTKA NA BOŻE NARODZENIE

Wyniki Konkursu Kartka Na Boże Narodzenie

LEKCJE HISTORII W KLASACH PIĄTYCH

Pod koniec października w klasie Vd i Vf odbyły się lekcje historii dotyczące „Kultury starożytnej Grecji”. Uczniowie obu klas przebrali się za ówczesnych Greków.

DZIEŃ PATRONA SZKOŁY

W dniu 23 listopada 2018r w szkole obchodziliśmy święto naszego patrona czyli „Orląt Lwowskich”. Do szkoły przybyli goście. Uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami przygotowali uroczysty apel. Uczniowie wraz z wychowawcami obejrzeli i wysłuchali prezentacji Filipa Mądrego, obejrzeli film o Lwowie, a następnie wykonali plakaty o muzyce lub kuchni lwowskiej.

WARSZTATY W ARSENALE

W dniu 12 grudnia 2018 r. w Arsenale na warsztatach p.t. „Antyczna amfora” byli uczniowie klasy V e. Zwiedzili wystawę, a następnie udali się do sali edukacyjnej, gdzie obejrzeli i wysłuchali prezentacji Pani Doroty Weiss. W ostatniej części warsztatów dzieci układały z puzzli antyczne amfory i rysowały na kartkach wzory, które umieściliby na antycznych naczyniach.

WARSZTATY W ARSENALE

W dniu 21 listopada 2018 r. w Arsenale na warsztatach „Mity greckie” byli uczniowie klasy Vd i Vf. Razem z Panią Katarzyną Mikosz zwiedzili wystawę. Dzięki uprzejmości pracowników Muzeum uczniowie dodatkowo mogli zwiedzić wystawę dotyczącą 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz wrocławski zbiór militariów

PRACE PORZĄDKOWE PRZY POMNIKU ORLĄT LWOWSKICH

Dziewczynki z klas 5a i b oraz chłopcy z klasy 5 b wykonali prace porządkowe przy Pomniku Orląt Lwowskich.

KASZTANKA MARSZAŁKA PIŁSUDSKIEGO

We wrześniu 2018r. został ogłoszony, w październiku rozstrzygnięty, a w listopadzie zostały rozdane nagrody w konkursie „Kasztanka Marszałka Piłsudskiego”.

PIĘKNA NIEPODLEGŁA

Z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w naszej szkole odbyło się wiele podniosłych uroczystości i konkursów.

Apel „Dla Ciebie Polsko”      

Przegląd Polskiej Pieśni Patriotycznej      

Konkurs Recytatorski Polskiej Poezji Patriotycznej      

Konkurs  „Kasztanka”      

Przygotowanie Kodeksu Postaw Patriotycznych     

Plakaty „100-na Rocznica Odzyskania Niepodległości”      

Gazetki o Wielkich Polakach     

Dekoracje klas      

VI KONKURS POEZJI I PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ W SP NR 1

Marysia Maciejewska ,  Julia Jurczyk i Kinga Krańska reprezentowały naszą szkołę w VI edycji Konkursu  Poezji i Pieśni Patriotycznej.

Gratulujemy wszystkim dziewczynom, bo pięknie recytowały wiersze polskich poetów. Jury doceniło Marysię Maciejewską, nagradzając Ją wyróżnieniem.

OTRZĘSINY KLAS IV

W dniu 18 października 2018r. w naszej szkole odbyły się otrzęsiny klas czwartych. Uczniowie sześciu klas wzięli udział w grach i zabawach specjalnie dla nich przygotowanych. Najbardziej podobały się uczniom i nauczycielom portrety wychowawców klas czwartych. Po otrzęsinach zorganizowana została dyskoteka.

NIEZWYKŁE LEKCJE W NIEZWYKŁYM MIEJSCU                   KLASA 6B W DOJO

W dniach 22-25 października byliśmy w wiosce japońskiej Dojo.

KONKURS RECYTATORSKI POLSKIEJ POEZJI PATRIOTYCZNEJ

We wtorek, 23 października w naszej szkole odbył się Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej. Był to piękny czas, w którym mogliśmy przypomnieć sobie o ważnych wydarzeniach w historii naszego państwa, naszej ojczyzny.

CO SIĘ DZIEJE ZA KULISAMI WROCŁAWSKIEGO TEATRU LALEK?

Sprawdziły to klasy 4 b, 6 c i 7 b podczas wycieczek, które odbyły się 8 i 15 października.

DYKTANDO NIEPODLEGŁOŚCIOWE

9 października o godz. 13.00 stu uczniów z naszej szkoły wzięło udział   w VI Dyktandzie Niepodległościowym „Po polsku o historii”. W ten sposób uczciliśmy setną rocznicę odzyskania  przez naszą Ojczyznę wymarzonej NIEPODLEGŁOŚCI.

Najwyższe wyniki uczniów klas 4-6 i klas 7-8 zostały przesłane do organizatora tego niezwykle trudnego dyktanda . Teraz czekamy na pomyślną weryfikację i informację o kwalifikacji  do kolejnego etapu .

W województwie dolnośląskim konkurs objęty jest patronatem przez Prezydenta Wrocławia, Dolnośląskiego Kuratora Oświaty i Radio Wrocław.

WOJEWÓDZKI TURNIEJ KWALIFIKACYJNY ŻAKÓW W TENISIE STOŁOWYM
Uczniowie naszej szkoły zajęli czołowe miejsca w Wojewódzkim Turnieju Kwalifikacyjnym Żaków w tenisie stołowym:
1. m-ce Dawid Malarz 40pkt (kl.5e)
3. m-ce Wiktor Sulej-Michalski 34pkt (kl.5a)
5. m-ce Mikołaj Nowak 30pkt (kl.5d)
BIEG SOLIDARNOŚCI – 08.09.2018
W Biegu Solidarności wzięło udział 94 ze 100 zadeklarowanych uczniów naszej Szkoły!
Dzięki Ich wysiłkowi, pomocy Rodziców oraz ogromnemu zaangażowaniu i ogromnej pracy organizacyjnej nauczycieli nasza Szkoła zajęła I miejsce!!!

Wyniki i relacja Organizatora pod adresem:
http://solidarnosc.wroc.pl/dopisali-zawodnicy-pogoda-i-sponsorzy/


ROK SZKOLNY 2017/2018


ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO
NAGRADZAMY UCZNIÓW BIORĄCYCH UDZIAŁ W KONKURSACH
Koniec roku szkolnego to czas na podsumowanie ciężkiej pracy. W ciągu całego roku odbyło się wiele bardzo różnych konkursów, za które należą się podziękowania i nagrody.
SZKOLNY DZIEŃ SPORTU
18 czerwca odbył się szkolny dzień sportu. Klasy rywalizowały ze sobą w różnych konkurencjach, a przy tym świetnie się bawiły. 
KARTA ROWEROWA
Po raz kolejny został przeprowadzony egzamin na kartę rowerową. Wszystkim, którzy zdali egzamin teoretyczny i praktyczny gratulujemy!!! Tych, którym się udało zapraszamy w przyszłym roku.
FESTYN RODZINNY – DZIECIAKI ŚWIĘTUJĄ
Jak co roku podczas festynu czekało na dzieci mnóstwo atrakcji i dobrej zabawy.
SCENA TALENTÓW

Po raz kolejny odbył się szkolony przegląd talentów. Mogli wystąpić wszyscy, którzy chcieli pochwalić swoimi talentami, a mamy ich w naszej szkole niemało, przed społecznością szkolną. Śpiewano, grano, tańczono.

Bierzemy udział w programie „Technologie z klasą”, dzięki któremu:
  • rozwijamy u uczniów umiejętność rozumowania, analizowania i rozwiązywania problemów z wykorzystaniem komputera i innych urządzeń cyfrowych (przy wykorzystaniu środowiska JavaScript),
  • kształcimy ich umiejętność logicznego myślenia, precyzyjnego prezentowania myśli i pomysłów, 
  • pomagamy budować uczniom kompetencje potrzebne do pracy zespołowej,
  • przekazujemy im wiedzę dotyczącą przestrzegania praw i zasad bezpieczeństwa w sieci, a także odpowiedzialnego korzystania z mediów społecznościowych,
  • rozbudzamy i zaspokajamy naturalną ciekawość poznawczą uczniów.
KLASA 7B W DOJO

Na początku marca pojechaliśmy całą klasą do niesamowitej, japońskiej wioski – Dojo. Miejsce to znajduje się prawie 300 km od naszej szkoły w małej miejscowości w województwie łódzkim…

WROCŁAWSKI BIEG SPONSOROWANY

Pomagamy!!!

Wzięliśmy udział we Wrocławskim Biegu Sponsorowanym

21 marca 2018r. uczniowie naszej szkoły (klasa 5a i klasa 5 b) uczestniczyli we Wrocławskim Biegu Sponsorowanym, który rozgrywany był na rzecz Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci, przy Hali Stulecia we Wrocławiu.

DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU
 

WALENTYNKOWY KONKURS PIOSENKI ANGLOJĘZYCZNEJ
KARNAWAŁ W SZKOLE

2 lutego odbył się w szkole dzień karnawałowy.

Klasy I -III bawiły się na balu karnawałowym.

Klasy IV –  wzięły udział w konkursie kolęd, a potem w dyskotece na sali gimnastycznej.

Klasy V – VI – wykazywały się pomysłowością i talentem plastycznym tworząc maski karnawałowe, najlepsze zostały zaprezentowane społeczności uczniowskiej. Na koniec odbyła się dyskoteka.

Klasy VII – były w tym dniu w kinie na filmie „Cudowny chłopiec”

EXPLORAPARK

W grudniu  nasze klasy: 5a 5b wraz z p. I. Mazurkiewicz i p. E. Zdyb odwiedziły  ExploraPark w Wałbrzychu. Dużą frajdę sprawiła nam podróż pociągiem….

ŚWIĘTA, ŚWIĘTA
Klasa 6a z panią Bożeną Drohomirecką i Aldoną Marcinkowską przygotowała Jasełka.
ŚWIĄTECZNA PIOSENKA
Nasze zdolne uczennice z klasy 4c śpiewają świąteczną piosenkę w języku angielskich. Dzieci przygotowała pani Katarzyna Zdonek.
SPOTKANIE AUTORSKIE

„Świat nie jest ani aż tak zły, ani aż tak dobry. Wydaje się, że od tysiącleci właściwie pozostaje niezmienny. I od tysiącleci wszyscy ludzie próbują na swój sposób zrobić w nim coś dobrego, dorzucić swoje ziarenko. Każdy robi to tak, jak rozumie i jak uważa za słuszne. W tym się mieści też praca pisarza, ale to nie jest domena pisarzy”.

KÓŁKO BIBLIOTECZNE – WYCIECZKA

1 grudnia 2017 roku, w piątek, członkowie kółka bibliotecznego szkoły podstawowej nr 91 we Wrocławiu pojechali do Hali Stulecia na wykład pt.: „Jak być kimś, w czasach kiedy wszyscy mają wywalone”. Wykład prowadził były aktor teatralny pan Michał Zawadka. Mówił o wytrwałości w dążeniu do celu, o ocenianiu i docenianiu innych oraz o wielu ciekawych i wartościowych rzeczach. Ten wykład miał na celu zwiększenie wiedzy młodzieży. Pokazanie im, kto jest dla nich najważniejszy i jak należy się zachować w trudnych sytuacjach.

Franek Orzeszyna, klasa 4c

TECHNIKA W NASZEJ SZKOLE
Zapraszamy do obejrzenia kilku zdjęć z lekcji techniki. Klasy czwarte chciały pochwalić się ozdobami świątecznymi, które przygotowały na technice a później przekazały na szkolny kiermasz organizowany przez Samorząd Uczniowski. Klasy szóste lekcje techniki odbywają w szkolnej kuchni, gdzie przygotowują pyszności.
MIKOŁAJ W SZKOLE
Ponieważ do naszej szkoły chodzą tylko grzeczne dzieci odwiedził nas Mikołaj. Wszystkich częstował cukierkami. Odbyły się Mikołajki klasowe, dzieci obdarowywały się prezentami. Niektóre klasy w ramach prezentu obejrzały w kinie film.
DZIEŃ MISIA

27 listopada odbył się w szkole DZIEŃ MISIA. Każdy mógł pochwalić się kolegom swoim ukochanym misiem. Odbył się konkurs na najstarszego misia z historią. Wszystkie dzieci biorące udział w konkursie opowiedziały o swoich najstarszych w rodzinie misiach piękne historie i wszystkie zasłużyły na nagrody.


ZBIÓRKA NA RZECZ BEZDOMNYCH ZWIERZĄT

Przez cały październik zbieraliśmy dary dla zwierząt bezdomnych. Oto wyniki akcji:

A MY LUBIMY CZYTAĆ – LEKCJA JĘZYKA POLSKIEGO W KLASIE 4
 Na lekcji języka polskiego przedstawialiśmy swoje ulubione książki. Niektórzy  przynieśli nawet po kilka, bo nie umieli wybrać tej najciekawszej…
KLASA 5A i 5B W AFRYKARIUM
29 listopada klasa 5a, w ramach projektu Szkoła w Mieście wyszła do ZOO i  uczestniczyła w zajęciach edukacyjnych  w Afrykarium. Zajęcia były bardzo ciekawe, dotyczyły zmysłów w świecie zwierząt i ludzi.  Na warsztatach, mogliśmy przekonać się jak działa nasz zmysł węchu i dotyku. Wielkie zainteresowanie wzbudziło doświadczenie z rozpoznawaniem zapachów i ukrytych w woreczku przedmiotów. Nie obyło się bez zwiedzenia  Afrykarium i naszego ulubionego Dziecińca Zwierzęcego.

Uczniowie 5a

EKO CENTRUM KLASA 5B

We wtorek 21.11.2017 roku pojechaliśmy do Eko Centrum. Nasze spotkanie z Paniami edukatorkami miało na celu poznanie i nauczenie nas stosowania zasad 3R, czyli: REUSE, REDUCE, RECYCLE. Pracowaliśmy nad ciekawymi projektami, w grupach tworzyliśmy reklamy różnych produktów. Na końcu zajęć ozdobiliśmy materiałowe torby, dzięki którym nie musimy brać jednorazowych torebek foliowych w sklepie.To będzie nasz mały wkład w ochronę środowiska. Zajęcia były pouczające i przyjemne.

uczniowie kl. 5b

DZIEŃ PATRONA SZKOŁY
W czwartek 23 listopada 2017 r. nasza szkoła obchodziła uroczyście Dzień Patrona. Dzieci z klas 1-3 wraz z nauczycielami przygotowały akademię, w trakcie której prezentowały piosenki i wiersze poświęcone tematyce Lwowa, Orląt Lwowskich i Wrocławia. Akademię prowadziły dzieci z klasy 5c. Klasy starsze oglądały prezentację o Lwowie oraz pracowały nad zadaniami związanymi z patronem szkoły. Nad całością przygotowań czuwały panie Bożena Surowiec, Katarzyna Laskowska-Boczar, Barbara Woźniakowska oraz pan Sławomir Gołdyn-Krul.

Helena Storta z klasy 5c

JESTEM SMART
Dzień z nowoczesną technologią odbył się naszej szkole 16 listopada 2017 roku. Lekcje w tym dniu wyglądały inaczej niż zwykle. W ruch poszły komputery, rzutniki tablice multimedialne, telefony i tablety. Dzieci wcześniej instalowały sobie aplikacje polecane przez nauczycieli, żeby potem wykorzystać je podczas lekcji indywidualnie bądź zespołowo. Dzieci wyszukiwały informacje, oglądały mapy, korzystały ze słowników, tworzyły animacje i rozwiązywały quizy.
Korytarze szkolne obwieszone były zadaniami i pytaniami zaszyfrowanymi w kodach QR. Dzieci podczas przerw skanowały kody, odczytywały zadania, rozwiązywały je i z odpowiedziami wędrowały do swoich nauczycieli po plusy. Czasami udzielenie poprawnej odpowiedzi wymagało skorzystania z zasobów internetowych. Wtedy miały do dyspozycji swoje telefony albo komputery w salach komputerowych i czytelni.
Specjalnie przygotowana gazetka miała dzieciom uświadomić jak bezpiecznie korzystać z nowoczesnych technologii i że głównie od nich samych zależy ich bezpieczeństwo.
KLASA IVF W NARODOWYM FORUM MUZYKI
Klasa 4f wysłuchała koncertu muzyki kubańskiej w Narodowego Forum Muzyki.
ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI
10 listopada świętowaliśmy w naszej szkole odzyskanie niepodległości przez Polskę. Odbył się uroczysty apel na którym śpiewaliśmy patriotyczne pieśni. 11 listopada grupa uczniów wraz z nauczycielami uczestniczyła również w Radosnej Paradzie Niepodległości.
ŚNIADANIE DAJE MOC!

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu mamy energię do nauki i lepiej koncentrujemy się podczas lekcji. Dlatego też w środę 8 listopada uczniowie naszej szkoły przygotowali w swoich klasach zdrowe, apetyczne i pyszne śniadanie, które później zostało przez nich ze smakiem zjedzone. Dodatkowo uczniowie każdej klasy zapoznali się z zasadami zdrowego odżywiania a następnie ułożyli wierszyk o tej tematyce. Plakaty z wierszykami umieszczono na drzwiach gabinetów aby przypominały wszystkim o zjedzeniu śniadania.

KLASA IVE W MAGICZNYM LABORATORIUM

W ramach Festiwalu Nauki klasa 4e brała udział w warsztatach „Magiczne laboratorium” przeprowadzonych na Wydziale Farmaceutycznym Uniwersytetu Medycznego.

SPACERY PO WROCŁAWIU KLASA VIIA

Spacery po Wrocławiu część I
klasa 7a ( z przewodnikiem)

  • Wieża Matematyczna Uniwersytetu Wrocławskiego
  • Aula Leopoldina: perła barokowej architektury
  • Oratorium Marianum

KLASA VA i VB W KRAINIE MIODU
3 listopada klasy 5a i 5b wzięły udział w warsztatach  „W krainie miodu”, które poprowadził pan Piotr Tworuszka. Pan opowiadał  nam o ogromnym znaczeniu   pszczół dla środowiska przyrodniczego , a tym samym  i dla naszego życia…

DZIEŃ POSTACI BAJKOWEJ

„Kto czyta książki, żyje podwójnie.”
Umberto Eco

27 października obchodziliśmy w szkole Dzień Postaci Bajkowych. Nasza szkoła stała się prawdziwą „krainą bajek”. Bez względu na wiek przenieśliśmy się do świata fantazji i marzeń. Uczniowie i nauczyciele przebierali się za postacie z bajek. Na korytarzach roiło się od księżniczek, rycerzy, wróżek i innych postaci bajkowych. Było radośnie i kolorowo!

W tym dniu było wiele atrakcji.  Uczniowie z klas szóstych i siódmych czytali baśnie kolegom z klas 1 – 3, robiliśmy prace plastyczne, prezentowaliśmy bajkowe stroje, śpiewaliśmy piosenki, zachęcaliśmy do czytania książek. Koledzy z klasy 5c przygotowali przedstawienie pod tytułem  „Nowa opowieść o ziarnku grochu”. Zaś uczniowie z klasy 6b zaprosili nas na przedstawienie pod tytułem „Bajkowy ambaras”. W tym dniu doskonaliliśmy również umiejętności językowe poprzez prezentację postaci bajkowych i śpiewanie piosenek w języku angielskim.

Wszyscy bawiliśmy się znakomicie!

Dzień bajkowy to nie tylko świetna zabawa, ale także doskonała okazja do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Zachęcamy, do sięgania po książki jak najczęściej.

Ewa Ryszawy
 nauczyciel bibliotekarz

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ
Samorząd Uczniowski przygotował dla nauczycieli krótkie przedstawienie pół żartem, pół serio o życiu szkoły i występujących tam „osobnikach”.
OBÓZ SPORTOWY W BARDZIE
Klasy sportowe z naszej szkoły były w październiku na trzydniowym wyjeździe integracyjnym. Uczestnicy wycieczki z klasy 4c, 5c i 6c mieszkali w „Ośrodku Wczasów Dziecięcych” w Bardzie Śląskim.

KLASA VB W TEATRZE
                We wrześniu wybraliśmy się na wycieczkę klasową do teatru Impart.

Człowiek zwany Rolex” to sztuka wystawiania w języku angielskim. Grali w niej duńscy aktorzy z teatru Batida. A wszystko to odbyło się w ramach Międzynarodowego Festiwalu Teatrów dla Dzieci „Dziecinada”.

WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

4 października odbyły się wybory na przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego. Wybory poprzedziła kampania wyborcza. Kandydaci przedstawiali szkolnej społeczności siebie i  swoje programy wyborcze. Zawisły plakaty, odbywały się rozmowy i wywiady z kandydatami. W przeddzień głosowania nastąpiła cisza wyborcza, uczniowie mieli możliwość zastanowienia się nad wyborem najlepszego kandydata na przedstawiciela społeczności uczniowskiej.

Wywiad z kandydatami

4 października szkolna komisja wyborcza przeliczyła głosy, sporządziła protokół i ogłosiła wyniki wyborów.

Przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego została
Łucja Radecka z klasy Va

Zastępcami zostali
Dominik Rudnicki z klasy VIIb
Zuzanna Ploch z klasy VIa

OTRZĘSINY KLAS IV
DZIEŃ CHŁOPCA

Co roku we wrześniu dziewczynki organizują niespodziankę dla chłopców z okazji Dnia Chłopaka. W tym roku nie mogło być inaczej. Dziewczęta z Samorządu Uczniowskiego przygotowały słodki drobiazg dla każdego chłopca. Oprócz tego każda klasa obchodzi ten dzień na swój sposób. Oto krótka relacja jak to wyglądało w VI a.

W 4e były życzenia,laurki, upominki i słodkości. Oto kilka zdjęć.

BEZPIECZNA SZKOŁA
Koleżanki i koledzy z Samorządu Uczniowskiego przygotowali dla społeczności szkolnej apel na temat bezpieczeństwa. Podzielili się z nami swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami. Z zainteresowaniem wysłuchaliśmy wywiadu z ubiegłoroczną przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego i opowieści kilkorga uczniów o tym, co może się wydarzyć gdy nie jesteśmy uważni i nie myślimy o konsekwencjach swoich działań. Apel pomógł uświadomić nam dlaczego powinniśmy stosować się do zasad zachowania na lekcjach i przerwach obowiązujących w naszejszkole.
BIEG SOLIDARNOŚCI
W sobotę 9 września nasi uczniowie wzięli udział w 27 Biegu Solidarności.

 

Comments are closed.

Click to listen highlighted text!