Witamy na stronie SP91   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie SP91

Opis testów sprawności fizycznej

  • bieg po kopercie
  • skok w dal z miejsca
  • skok dosiężny
  • skłon tułowia w przód
  1. Bieg po kopercie. Koperta – uczeń wykonuje (obiega) trzykrotnie slalom pomiędzy pięcioma tyczkami ustawionymi w kształt koperty (odległość 3 x 5m, piąta tyczka znajduje się pośrodku toru). Pomiar czasu trzykrotnego obiegnięcia toru w kształcie koperty. Próba jest wykonywana 2 razy z czego pod uwagę bierzemy wynik najlepszy. Próba określa zwinność.
  2. Skok w dal z miejsca: uczeń wykonuje obunóż skok w dal z miejsca. Pomiar odległości skoku w dal z miejsca. Próba wykonywana jest 3 razy z czego pod uwagę bierzemy wynik najlepszy. Próba określa skoczność (siłę dynamiczną kończyn dolnych).
  3. Skok dosiężny: uczeń wykonuje z półprzysiadu wyskok dosiężny w górę (z zamachem). Pomiar wysokości skoku. Próba wykonywana jest 3 razy z czego pod uwagę bierzemy wynik najlepszy. Próba określa skoczność (siłę dynamiczną kończyn dolnych).
  4. Skłon tułowia w przód w pozycji stojącej: zawodnik stoi na podwyższeniu i wykonuje jak najgłębszy skłon, jak najdalej sięgając dłońmi i przytrzymując je przez co najmniej 3s na platformie do mierzenia gibkości. Pomiar głębokości skłony w przód. Próba jest wykonywana 3 razy z czego pod uwagę bierzemy wynik najlepszy. Próba określa gibkość.

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości dotyczących przeprowadzenia testów prosimy kontaktować  się telefonicznie z trenerami:

  • Taekwondo Olimpijskie: mgr Przemysław Pachla, Tel. 0693612838
  • Szermierka: dr Anna Medyńska, Tel. 0603459594

Comments are closed.

Click to listen highlighted text!