Witamy na stronie SP91   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie SP91

Erasmus+

ERASMUS + KA2 „WE ALL LIVE IN THE SAME WORLD – LET’S CARE FOR IT AND FOR US!
ONLY IN HEALTHY BODY, THERE IS HEALTHY MIND.”
WSZYSCY ŻYJEMY NA TYM SAMYM ŚWIECIE – DBAJMY O NIEGO I O NAS!
TYLKO W ZDROWYM CIELE, ZDROWY DUCH”!

NOWY PROJEKT ERASMUS+

Drodzy Państwo,

Z przyjemnością pragniemy poinformować, że dzięki staraniom nasza szkoła bierze udział w kolejnym projekcie finansowanym ze środków Unii Europejskiej w ramach programu Erasmus + akcja KA2. Projekt zatytułowany jest: „Wszyscy żyjemy na tym samym świecie – dbajmy o niego i o nas. Tylko w zdrowym ciele, zdrowy duch!”.

Celem projektu jest krzewienie wśród kolejnych pokoleń naszych uczniów zachowań prozdrowotnych i proekologicznych, zwrócenie uwagi na prawidłową dietę, aktywne sposoby spędzania wolnego czasu, gimnastykę, recycling oraz inne sposoby, dzięki którym możemy dbać o miejsce, w którym wszyscy żyjemy – naszą planetę Ziemię.

Efektem naszych działań będzie stworzenie ogródka przyszkolnego, na którym uczniowie będą pielęgnować zasadzone rośliny, wypracowanie zestawu ćwiczeń, które będziemy starać się realizować na przerwach i lekcjach, stworzenie przepisów na zdrowe śniadanie i lunch, recycling śmieci i wiele innych pomysłów, które zrealizujemy w trakcie tego dwuletniego projektu.

Co więcej, dzieci z naszej szkoły będą miały niepowtarzalną możliwość wzięcia udziału w tzw. exchange programme, czyli w wymianach międzyszkolnych. W przeciągu najbliższych dwóch lat planujemy zorganizować pięciodniowe wyjazdy do naszych partnerskich szkół w Niemczech (główny koordynator projektu), w Szwecji i w Grecji. Na każdy taki wyjazd planujemy wziąć niewielką grupę dzieci z klas 5-8, które mieszkając u rodzin dzieci z Niemiec, Szwecji i Grecji będą mogły poznać zwyczaje i kulturę krajów nas goszczących, zwiedzić Europę i …. rozwinąć swoje umiejętności językowe!

Jesteśmy przekonani, że takie doświadczenia pozostaną z dziećmi na wiele lat i zainspirują je do bycia lepszymi uczniami, ludźmi i obywatelami świata!

Liczymy na Państwa pomoc i zaangażowanie w projekt!

Wszystkie osoby zainteresowane nowym projektem Erasmus + prosimy o kontakt mailowy (poprzez dziennik Librus) z Panią Barbarą Jasińska, nauczycielką języka angielskiego i koordynatorką projektu.

Wrocław, 25.09.2018


Erasmus KA 2 – WYJAZD DO BERLINA

W dniach 21-26 stycznia mieliśmy przyjemność znów wyjechać do Berlina. Był to już drugi nasz wyjazd do szkoły Lagerloof w ramach realizowanego projektu „We all live in the same world. Lets care for it and for us!” 2018-2020. Tym razem sześcioro uczniów naszej szkoły miało wyjątkową okazję zobaczyć, jak żyją ich rówieśnicy w Berlinie. Oprócz uczestnictwa w zajęciach szkolnych, grach, zabawach i przedstawieniach, mogli oni również zwiedzić Berlin, zobaczyć słynny parlament, obejrzeć targi ekologiczne, pójść na lodowisko, do ZOO i na kręgielnię.

Wyjazdy w ramach programu Erasmus + KA2 dają niepowtarzalną możliwość zobaczenia jak wygląda życie w innych krajach, jak wyglądają lekcje, czego uczą się rówieśnicy w Niemczech, jak się odżywiają, w co się bawią. 

I tym razem, jak zawsze spotkaliśmy się z niebywałą serdecznością i gościnnością ze strony rodzin, które przyjmowały naszych uczniów. Takie doświadczenia są bezcenne i mamy nadzieję, że przyjaźnie, które zawiązały się w tym tygodniu, pozostaną na długi czas…

Do szczęśliwców, którzy wyjechali tym razem należeli:

Ania Truszkowska, Lena Racko, Kinga Zielińska, Natalia Rosiek, Emil Krawczyk i Jan Reinhard.

Towarzyszyli im nauczyciele: Edyta Kowalska,Sławomir Gołdyn-Krul i Brbara Jasińska – koordynatorka projektu.

W kwietniu mamy kolejny już wyjazd, tym razem do Grecji. Już odliczamy dni do wyjazdu 😊

Wspólne próby śpiewania piosenki Erasmusowej przy akompaniamencie szkolnej orkiestry.

Poniżej wspólnie spędzany czas w domu Rodzin goszczących..

Każdego dnia zarówno uczniowie jak i nauczyciele mają szczelnie wypełniony czas zwiedzaniem Berlina:

Będziemy tęsknić za naszymi nowymi przyjaciółmi..

Ale kto wie? Możemy spotkamy się przy okazji kolejnych projektów 😊

Napisała: Barbara Jasińska, koordynator projektu, nauczycielka języka angielskiego.


ERASMUS + KA2
WIZYTA NASZYCH UCZNIÓW I NAUCZYCIELI W SZWECJI
22-26 MAJA 2019

W dniach 22 – 26 maja, w ramach nowego projektu Erasmus+,  uczniowie i nauczyciele naszej szkoły mieli możliwość odwiedzenia naszych partnerów ze Szwecji. Szkoła szwedzka położna jest na pięknej wyspie Tjörn, około 50 km od Geteborga.

Dzieci miały możliwość poznania zwyczajów i szwedzkiego stylu życia od środka, ponieważ mieszkały w domach swoich rówieśników…


ERASMUS + KA2
WIZYTA NASZYCH PARTNERÓW WE WROCŁAWIU
27-31 MARCA 2019

W dniach 27.03-31.03.2019 mieliśmy przyjemność gościć uczniów i nauczycieli z Niemiec, Grecji i Szwecji. Było to drugie spotkanie w ramach projektu Erasmus +2018-2020 „We all live in the same world. Let’s care for it and for us! Only in a healthy body there’s a healthy mind!” realizowanego w naszej szkole od września 2018 roku.

W trakcie pięciodniowej wizyty dzieci z naszej szkoły miały możliwość goszczenia uczniów ze szkół z Niemiec i Grecji. Część dzieci doskonale znała się już z poprzedniego wyjazdu do Berlina, które odbyło się w listopadzie 2018 r. Oprócz uczniów do szkoły przyjechali również nauczyciele ze Szwecji, którzy zapraszają uczniów naszej szkoły, biorących udział w projekcie, do swojej szkoły w Tjorn.

Na przyjazd gości przygotowywała się duża część naszej szkolnej społeczności,  począwszy od Dyrekcji i Pań z sekretariatu, nauczycieli, Pań pracujących w świetlicy, dzieci z klas starszych, a skończywszy na najmłodszych uczniach.

Cała szkoła została ślicznie udekorowana, ażeby  goście czuli się w niej jak najlepiej. Gabinety zostały opisane we wszystkich czterech językach, a plakaty o naszych partnerach przybliżyły naszym uczniom kraje, które wspólnie pracują nad naszym projektem.

Zarówno dzieci goszczące uczniów ze szkół partnerskich, jak nasi uczniowie zaangażowani byli w bardzo wiele zajęć i atrakcji:

 1. wspólne lepienie pierogów;
 2. akcja „Śniadanie daje moc” realizowana przez całą szkołę;
 3. sadzenie warzyw i drzewek przywiezionych przez naszych nowych przyjaciół w ramach Ogródka Erasmusowego;
 4. wspólne wyplatanie palm wielkanocnych;
 5. zdjęcia z alpakami;
 6. zwiedzanie Afrykarium i Hydropolis;
 7. wspólne kolacje i zwiedzanie Wrocławia.

Ponadto w sobotę Rodzice goszczący uczniów z Niemiec i Grecji przygotowali swoje własne programy rozrywkowe dla swoich małych gości, za co jesteśmy im bardzo wdzięczni.  Mamy nadzieję, że przyjaźnie, które zawiązały się w ostatnim czasie będą trwać jeszcze przez wiele lat!

Wizyta we Wrocławiu była wyjątkowa, o czym świadczyły wszystkie głosy nauczycieli z Niemiec, Szwecji i Grecji. Wszyscy zauroczeni byli naszą życzliwością, kuchnią polską i naszym cudownym miastem.

My również bardzo cieszymy się, że mogliśmy ich gościć u siebie!


ERASMUS + KA1 „CHCESZ ZMIENIAĆ ŚWIAT NA LEPSZE, ZACZNIJ OD SIEBIE”

Z wielką przyjemnością informujemy Państwa, że we wrześniu 2017 roku nasza szkoła otrzymała dofinansowanie z Unii Europejskiej na realizację dwuletniego projektu: „Chcesz zmieniać świat na lepsze, zacznij od siebie”, w ramach programu Erasmus + KA1. Projekt został opracowany w odpowiedzi na potrzeby szkoły zidentyfikowane i opisane w Europejskim Planie Rozwoju Szkoły.

Głównym celem projektu jest poprawa funkcjonowania szkoły poprzez podniesienie umiejętności i kompetencji nauczycieli, kadry zarządzającej i pracowników administracji szkoły.

W projekcie wezmą udział przedstawiciele wielu ważnych dla społeczności szkolnej grup zawodowych. Swoje kompetencje rozwijać będą: dyrektor szkoły (nauczyciel informatyki) – Zbigniew Borowski, wicedyrektor (nauczyciel przyrody) – Lidia Kulewicz, pracownik administracyjny – Anna Michałowska oraz nauczyciele poszczególnych przedmiotów: nauczycielka języka angielskiego – Barbara Jasińska, języka polskiego – Barbara Woźniakowska, historii–Sławomir Gołdyn-Krul, matematyki – Iwona Skorupska, informatyki – Edyta Kowalska, Wychowania Fizycznego – Iwona Olszewska i edukacji wczesnoszkolnej. Wszystkie osoby są żywo zainteresowane rozwojem osobistym w celu podniesienia jakości swojej pracy.

Głównym pomysłodawcą i koordynatorem projektu jest nauczycielka języka angielskiego, Barbara Jasińska, osoba z dużym doświadczeniem w realizacji projektów unijnych i organizacji wyjazdów zagranicznych.

 W projekcie zaplanowano wyjazdy na następujące szkolenia:

 1. czteroosobowa grupa wyjedzie do Hiszpanii na intensywny kurs języka angielskiego „Intensive English Language Course for Education Staff”, ażeby podnieść swoje kompetencje językowe.
 2. pięcioosobowa grupa wyjedzie do Hiszpanii na kurs doskonalący umiejętności prezentacji i publicznych wystąpień: „Public speaking and presentation skills for teachers, trainers and education staff”.
 3. trzy osoby wyjadą do Włoch na kurs doskonalący metody coachingu i mentoringu: „Coaching and Mentoring. Innovative technics for teachers, mentors and educators to motivate youth”.
 4. jeden nauczyciel wyjedzie do Niemiec na kurs prowadzony w języku niemieckim, uczący kreatywnego myślenia i metod aktywizujących uczniów: „Developing Creativity in Education”.

Mamy nadzieję, że uczestnictwo w powyższych szkoleniach pozytywnie wpłynie na funkcjonowanie całej szkoły – nie tylko osób biorących udział w wyjazdach, ale również pozostałych nauczycieli, uczniów i rodziców. Wzrost kompetencji nauczycieli i pracowników znacząco wpłynie na poprawę jakości pracy szkoły, na lepsze wyniki kształcenia uczniów oraz poprawę ich funkcjonowania w szkole i poza nią. Poprawa znajomości języków obcych ułatwi komunikację z uczniami anglojęzycznymi i ich rodzicami oraz wpłynie na podniesienie poziomu nauczanych języków obcych. Dzięki nabytym umiejętnościom językowym nauczyciele i kadra zarządzająca będą mogli kontynuować współpracę międzynarodową z innymi szkołami i ośrodkami kształcenia w ramach kolejnych projektów unijnych. Kontakt z inną kulturą i językiem poszerzy światopogląd uczestników szkoleń i przybliży europejskie standardy i wartości. Zastosowanie innowacyjnych metod aktywizujących, pobudzających kreatywne myślenie oraz znajomość technik prezentacji i komunikacji zwiększy efektywność kształcenia uczniów oraz podniesie poziom wystąpień publicznych. Wprowadzenie coachingu i mentoringu pomoże rozwiązać problemy wychowawcze, wydobyć potencjał uczniów i nauczycieli, aby zmotywować ich do bardziej wytężonej pracy. Nabyte kompetencje uczestników projektu pozwolą na aktualizację i wdrożenie efektywnych programów nauczania i programu wychowawczego szkoły. Realizacja działań upowszechniających i promujących projekt pozytywnie wpłynie na jakość pracy nauczycieli naszej i innych szkół, studentów, stażystów, woluntariuszy oraz na współpracę z rodzicami i lokalną społecznością. Wierzymy, że udział w programie Erasmus+ ułatwi realizację zadań związanych z planowaną reformą oświaty, wzmocni wizerunek naszej szkoły jako placówki z ambicjami, o dużych oczekiwaniach wobec uczniów i nauczycieli, szkoły promującej europejskie standardy i wartości.

Mamy nadzieję, że realizacja projektu „Chcesz zmieniać świat na lepsze, zacznij od siebie” będzie również inspiracją dla innych osób, pragnących w przyszłości wziąć udział w projektach unijnych, ponieważ są one katalizatorem dobrych zmian i „zastrzykiem” nowej energii, tak potrzebnej w pracy z dziećmi i młodzieżą.


INTENSYWNY KURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO
„INTENSIVE ENGLISH LANGUAGE COURSE
FOR EDUCATION SSTAFF”

W dniach 9 – 19 listopada 2017 r. trójka naszych nauczycieli: Dyrektor Zbigniew Borowski, nauczycielka matematyki i techniki Iwona Skorupska, nauczycielka wychowania fizycznego Iwona Olszewska oraz pracownik administracji Anna Michałowska wzięli udział intensywnym kursie języka angielskiego „Intensive English Language Course for Education Staff” w ramach programu Erasmus+ w Sewilli w Hiszpanii….


KURS – „COACHING AND MENTORING” – INNOWACYJNE TECHNIKI DLA NAUCZYCIELI, MENTORÓW I EDUKATORÓW

Dzięki funduszom z Unii Europejskiej, w dniach 23-28.04.2018, Pani wicedyrektor – Lidia Kulewicz, nauczycielka informatyki – Edyta Kowalska i nauczycielka języka angielskiego oraz koordynator programu Erasmus – Barbara Jasińska, miały możliwość wyjazdu do Soverato – niewielkiej miejscowości położonej w południowych Włoszech, na kurs zatytułowany „Coaching and mentoring ”. Kurs zorganizowany był w ramach projektu „Chcesz zmieniać świat na lepsze, zacznij od siebie”, program Erasmus plus, akcja KA1, w którym nasza szkoła uczestniczy od początku roku szkolnego 2017/18…SZKOLENIE – COACHING

Zapraszamy chętnych rodziców naszych uczniów do wzięcia udziału w szkoleniu na temat coachingu organizowanym w naszej szkole 27 września 2018 r. o godz. 16:00. Ilość miejsc jest ograniczona. Zgłoszenia za pomocą poczty „Librus” prosimy kierować do Barbary Jasińskiej – nauczyciela angielskiego.


Comments are closed.

Click to listen highlighted text!