Aktualności


ROK SZKOLNY 2019/2020


ODBIÓR ZAŚWIADCZEŃ O WYNIKACH EGZAMINU

Zapraszamy naszych tegorocznych absolwentów po odbiór zaświadczeń o wynikach egzaminu ósmoklasisty.

Będzie je można odebrać 31 lipca 2020 r.

klasa 8a – godz. 10:00 – 11:00

klasa 8b – godz. 11:00 – 12:00

klasa 8c – godz. 12:00 – 13:00


PODRĘCZNIKI SZKOLNE

Darmowe podręczniki szkolne na rok szkolny 2020/2021 uczniowie otrzymają we wrześniu. Warunkiem jest zwrot podręczników, które uczniowie otrzymali z tym roku szkolnym.

Uczniowie uczęszczający na lekcje religii zakupują podręczniki do tego przedmiotu we własnym zakresie.

Wykaz podręczników obowiązujących na lekcjach religii.


SPOTKANIE DLA RODZICÓW PRZYSZŁOROCZNYCH KLAS I

Szanowni Państwo,

Ze względu na sytuację związaną z pandemią spotkanie z Państwem zostało przeniesione na 25 sierpnia 2020 r.
O godzinie spotkania poinformujemy w późniejszym terminie.

WYPRAWKA DLA UCZNIA KL.1


POŻEGNANIE KLAS 8

W czwartek 25 czerwca, o godzinie 11.00 uroczyście pożegnaliśmy klasy 8. Nie obyło się bez przemówień, poloneza i wzruszeń. Absolwentom życzymy udanych wakacji i powodzenia w szkole średniej.

Fotorelacja w galerii.Z ŻYCZENIAMI UDANYCH WAKACJI!

zakończenie roku 2019/2020 1 on Biteable.


ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2019/2020

Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie

Z uwagi na trudną sytuację epidemiczną wciąż panującą w kraju, w trosce o zdrowie naszych uczniów, ich rodzin oraz pracowników szkoły, nie odbędzie typowe zakończenie roku szkolnego. W obecnych warunkach możemy jedynie zorganizować, w miarę naszych możliwości i uwarunkowań sanitarnych, odbiór świadectwa szkolnego. Informujemy jednocześnie, że nie ma obowiązku odbierania świadectwa 26 czerwca, można to zrobić w późniejszym, bezpieczniejszym terminie. Wyjątkiem są klasy ósme, którym świadectwa są niezbędne w procesie rekrutacji do szkół ponadpodstawowych.

Świadectwa będzie można również odebrać w terminach:
6 – 17 lipca
17 – 28 sierpnia w godzinach pracy sekretariatu – między 9:00 a 12:00.
Prosimy o zgłoszenie chęci odbioru telefonicznie z jednodniowym wyprzedzeniem.

Osoby, które będą odbierać świadectwo 26 czerwca prosimy o bezwzględne przestrzeganie zasad opisanych poniżej.

 • Do szkoły wchodzą tylko uczniowie
 • Dla każdej klasy przewidziano 30 minut
 • Po każdej klasie jest 15- lub 30-minutowa przerwa
 • Uczniowie wchodzą i wychodzą wyznaczonym wejściem
 • Na terenie szkoły obowiązują maseczki
 • Uczniowie kwitują odbiór świadectwa na liście (powinni mieć ze sobą własny długopis)
 • Uczniowie odbierają świadectwo i niezwłocznie opuszczają teren szkoły

GRAFIK ODBIORU ŚWIADECTW

ROZKŁAD WEJŚĆ/WYJŚĆ DO SZKOŁYPrzed rozdaniem świadectw o godz. 8:00 w kościele p.w. Świętej Faustyny zostanie odprawiona Msza Święta. Z uwagi na sytuację epidemiczną osoby biorące udział w nabożeństwie proszone są o przestrzeganie uwarunkowań sanitarnych, pobyt w kościele w maseczce w zalecanej odległości.


Podsumowanie Sportowego
roku szkolnego
2019/2020


Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice!                                                                                Wrocław, 9.06.2020r.

Informujemy, że realizacja zajęć projektowych w formie zdalnej kończy się z dniem 12 czerwca.

Bardzo dziękujemy za dotychczasowe zaangażowanie, systematyczność i wytrwałość 🙂

Klasy III i VIII z powodzeniem zakończyły realizację swoich programów podnoszących kompetencje językowe, przyrodnicze, matematyczne – gratulujemy :), a pozostali uczniowie, miejmy nadzieję, wrócą do swoich zajęć we wrześniu.

Projekt jest  w trakcie realizacji – przypominamy, że zakończenie jest przewidziane na marzec 2021 roku – przed nami jeszcze dużo ciekawych zadań 😉   Nauczyciele wciąż odbywają szkolenia – on-line i stacjonarnie, zakończył się przetarg na wyczekiwany sprzęt do terapii integracji sensorycznej oraz Biofeedback J, dostarczane są pozostałe pomoce dydaktyczne – czekamy już tylko na powrót do szkoły!

Życzymy udanych wakacji i do zobaczenia!

Zespół Projektowy


 

EGZAMIN ÓSMOKLASISTY

16, 17, 18 czerwca 2020 r. uczniowie klas ósmych przystąpią do egzaminu. Dla pozostałych uczniów jest to dzień wolny od zajęć dydaktycznych.

WAŻNE INFORMACJE DLA ZDAJĄCYCH EGZAMIN ÓSMOKLASISTY


DZIEŃ DZIECKA 

ZAPROSZENIA NA WYDARZENIA ONLINE 

 1. LOT W KOSMOS Z CENTRUM RIVIERA

„Kszzzz! Houston, mamy Dzień Dziecka! 🚀
Gotowi do startu? W tym roku będziemy świętować inaczej niż zwykle! Usiądźcie wygodnie i zapnijcie pasy, bo wyruszamy na podbój kosmicznych przestworzy!

W poniedziałek, 1 czerwca, o godzinie 18:00 Centrum Riviera zaprasza na niezapomniany lot w kosmos w towarzystwie Astrohunters.pl – nieustraszonych kosmicznych podróżników, którzy nie tylko pokażą dzieciom wspaniałości pozaziemskich przestrzeni, ale także zdradzą ich najskrytsze tajemnice!

Lot odbędzie się jako transmisja-online na żywo na profilu facebookowym Centrum Riviera, w wygodnych i bezpiecznych dla każdego warunkach. Zapraszamy dzieci w każdym wieku! Podczas tej niezwykłej podróży dzieciaki odkryją najprawdziwsze kosmiczne cuda, o których nie słyszały nigdy wcześniej – nawet w szkole czy w telewizji! Wszystko to w towarzystwie naszych galaktycznych przewodników – Astrohunters.pl – którzy pokażą nam najciekawsze kosmiczne miejsca, opowiedzą o nich fascynujące historie, a później odpowiedzą także na żywo na pytania małych widzów!”

2. DZIEŃ DZIECKA Z VIKI GABOR I 4DREAMERS i innymi atrakcjami

„1 czerwca Park Śląski, Stadion Śląski, Śląski Ogród Zoologiczny oraz Muzeum „Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie” zapraszają na wyjątkowy Dzień Dziecka! W tym roku w zupełnie nowym wydaniu! Całość dostępna będzie w mediach społecznościowych organizatorów. Cały dzień zasypywać Was będziemy atrakcjami, a na koniec zapraszamy na wyjątkowe koncerty 4Dreamers oraz Viki Gabor wprost ze Stadionu Śląskiego! 🎶

W poniedziałek, 1 czerwca, już od godziny 13:00 na oficjalnych fanpage’ach organizatorów na portalu Facebook będą pojawiać się liczne atrakcje w formie wideo. Razem z nową maskotką Parku Śląskiego – Niesamowitą Pluszową Wiewiórką  najmłodsi będą mieli okazję poznać ciekawostki związane z Parkiem oraz atrakcjami i obiektami na jego terenie”.

3. KOLEJE ŚLĄSKIE NA ŻYWO

Wirtualne zwiedzanie bazy Kolei Śląskich. START GODZ. 16.00 NA FACEBOOK’U

„1 czerwca zapraszamy wszystkich, szczególnie najmłodszych naszych sympatyków, do wspólnego zwiedzania bazy Kolei Śląskich.
Bądźcie koniecznie z nami!”
Pamiętajcie: #JeździmyDlaWas

4. DZIEŃ DZIECKA Z WROCŁAWSKIM TEATREM LALEK

5. SPEKTAKL ONLINE DLA DZIECI – „PCHŁA SZACHRAJKA” JANA BRZECHWY

6. SPEKTAKL ONLINE – „PINOKIO” 

7. SPEKTAKL ONLINE – „ALA NA TROPIE RECYKLINGU”


 

KONSULTACJE DLA UCZNIÓW KLAS 1-3

Uruchomiliśmy na naszej stronie system zapisu dziecka na konsultacje z nauczycielami w klasach 1-3. Z powodu konieczności ograniczenia ilości dzieci przebywających w klasie każda została podzielona na 2 grupy. Dziecko można zapisać tylko do jednej grupy i tylko raz. Terminy spotkań konkretnych grup zostaną podane na naszej stronie internetowej. Zapisy prowadzone są na stronie: http://semp.sp91.wroclaw.pl/zapisy


„Calineczka” – spektakl online

Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteka Publiczna Gminy Pruszcz Gdański przygotował bezpłatną premierę spektaklu Calineczka oraz karty pracy z nim związane. Spektakl będzie dostępny 27 maja o godzinie 18:00  na kanale youtube

oraz facebooku
Link

Serdecznie zachęcamy do oglądania i zadań wypełniania! Zwiastun


WROCŁAWSKA SUPER LAURKA DLA MAM

Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów do świętowania Dnia Matki w nadzwyczajny sposób! 🙂

Wrocławska Rada Kobiet wraz z Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk zapraszają co udziału w wyjątkowej akcji z okazji zbliżającego się Dnia Matki.

„Planujemy wspólnie stworzyć WROCŁAWSKĄ SUPER LAURKĘ DLA MAM #wroclovedlamamy.

W akcji wspiera nas inicjatywa Quarantanamera, która od dwóch miesięcy robi zdjęcia wrocławiankom i wrocławianom podczas akcji #zostanwdomu.
Każda osoba, która chce złożyć życzenia swojej Mamie i dołączyć do naszej akcji #wroclovedlamamy może zrobić to na trzy sposoby.

1) zaprosić przedstawicieli Quarantanamera pod swój balkon/okno, gdzie fotograf zrobi zdjęcie -laurkę (należy pamiętać, aby przygotować na dużej kartce życzenia dla Mamy i oznaczyć je hasztagiem #wroclovedlamamy). Dozwolone są także zabawne przebrania.
Zaproszenie dla ekipy Quarantanamera prosimy wysyłać poprzez formularz dostępny na stronie fb wydarzenia.

2) można wysłać własną fotkę – laurkę życzeniami oraz hasztagiem #wroclovedlamamy na adres: quarantanamera@gmail.com

3) na powyższy adres można także przesłać krótki filmik z życzeniami, nagrany komórką (maksymalnie do 20 sekund).

Laurki indywidualne będą publikowane codziennie aż do 25 maja. Będzie na nich możliwość oznaczenia na nich siebie i swoje Mamy.

Ze WSZYSTKICH zdjęć – tych wykonanych przez fotografa i tych przesłanych mailem – wykonamy z grafikami wspólną, wrocławską super laurkę dla naszych MAM.
Super laurka ukaże się 26 maja – w dniu święta naszych Mam.

Przygotowanie zdjęć oraz filmików może być również okazją do przeprowadzenia ciekawej i ambitnej lekcji zdalnej z uczniami oraz zaprezentowania kreatywności szkoły/placówki na tej płaszczyźnie.

„Przesłanie zdjęcia lub filmu, o którym mowa jest w wydarzeniu, stanowi jednocześnie zgodę na wykorzystanie i publikację wizerunku przez Organizatora (Wrocławska Rada Kobiet przy Prezydencie Wrocławia), wyłącznie w niekomercyjnym celu społeczno-kulturalnym.”


INFORMACJE DOTYCZĄCE KONKURSU KANGUR

W związku z zawieszeniem zajęć w szkołach Komitet Organizacyjny Konkursu Kangur Matematyczny podjął decyzję o przeprowadzeniu konkursu zdalnie za pośrednictwem Platformy Dzwonek.pl

Odbędzie się konkurs próbny w następujących terminach:
Kadet 25.05.2020 godz. 14:00
Beniamin 25.05.2020 godz. 17:15
Maluch 26.05.2020 godz. 14:00
Żaczek 26.05.2020 godz.16:30

Oraz Konkurs Kangur (ten właściwy) w terminach:
Kadet 2.06 (wtorek) godz. 16:30
Beniamin 3.06 (środa) godz. 17:15
Maluch 4.06 (czwartek) godz. 16:30
Żaczek 5.06 (piątek) godz. 16:30

Każdy uczestnik za pośrednictwem Librusa (na konto Rodzica) otrzymał swój login i hasło oraz instrukcję logowania na platformie. Prosimy o zalogowanie się na platformie dzwonek.pl i uzupełnienie swoich danych.

Instrukcja dla uczestnika znajduje się również na stronie organizatora https://www.kangur-mat.pl/index.php


KONSULTACJE DLA UCZNIÓW

Od 25 maja uczniowie klas VIII a od 1 czerwca uczniowie wszystkich klas mają możliwość skorzystania z konsultacji w szkole. Obowiązuje jednak nadal nauczanie zdalne, konsultacje to nie są lekcje. Ponieważ wciąż trwa w kraju stan pandemii i sytuacja nie jest bezpieczna konsultacje będą się odbywać na ściśle określonych zasadach, które opisane są w szkolnych procedurach bezpieczeństwa. Należy się z nimi bezwzględnie zapoznać.

procedura bezpieczeństwa w zakresie zapobiegania i rozprzestrzeniania się choroby COVID-19

załącznik nr 6 zasady organizowania konsultacji z oświadczeniem dla klas I – VIII 

W SKRÓCIE:

KLASY IV – VIII

 1. Ze względów bezpieczeństwa konsultacje nie są czasem spotkań z koleżankami i kolegami.
 2. Uczeń zapisuje się na konsultacje do środy, poprzedzającej nowy tydzień konsultacji, do godziny 12:00 za pośrednictwem poczty w dzienniku elektronicznym Librus wysyłając informację do nauczyciela przedmiotu oraz do wychowawcy.
 3. Na tej podstawie opracowany zostanie grafik konsultacji na następny tydzień.
 4. Do szkoły mogą wejść tylko uczniowie, którzy uzgodnili to z nauczycielem wybranego przedmiotu oraz wychowawcą i otrzymali od nich potwierdzenie możliwości uczestniczenia z konsultacjach oraz posiada oświadczenie podpisane przez rodzica/opiekuna prawnego – do pobrania tutaj
 5. Nie można wejść do szkoły bez wcześniejszego zapisania się! 

KLASY I – III

Konsultacje dla uczniów klas I III

oświadczenie – do poprania tutaj


OPIEKA DLA DZIECI W SZKOLE ORAZ KONSULTACJE

Szanowni Państwo.

Zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Edukacji Narodowej od 25 maja szkoła będzie zapewniać opiekę z elementami zajęć dydaktycznych dzieciom z klas I-III.

Realizacja podstawy programowej dla wszystkich uczniów klas I – III będzie odbywała się w dotychczasowej formie, to znaczy z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość (nauka zdalna). Podczas zajęć opiekuńczych w szkole uczniowie mogą liczyć na pomoc nauczycieli opiekunów w realizacji zadań przesłanych przez nauczycieli na platformie szkolnej. W związku z tym uczeń może przynosić swoje podręczniki, ćwiczenia, przybory szkolne oraz obuwie zmienne, ale codziennie zbiera wszystko do domu.

Uczeń nie może przynosić ze sobą do szkoły niepotrzebnych przedmiotów. 

Rodzice zainteresowani korzystaniem przez dzieci z takich zajęć zobowiązani są zgłosić ten fakt dyrektorowi  szkoły do 21.05.2020 r. (czwartek) do godz. 12:00 drogą mailową na adres: sekretariat@sp91.wroclaw.pl.

W załączeniu należy przesłać skan lub zdjęcie dokumentów znajdujących się w załączniku nr 1.

Ze względów organizacyjnych związanych z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego (limity osób w jednej grupie, wielkość sal lekcyjnych, możliwości kadrowe) szkoła może przyjąć ograniczoną liczbę uczniów.

W szkole obowiązują ściśle określone rygory i wymogi sanitarne, w związku z czym dzieci m.in. będą zobowiązane zachowywać dystans społeczny. W jednej sali przybywać będzie stała grupa dzieci (złożona z uczniów różnych oddziałów), licząca maksymalnie 9 lub 12 osób.  

Rodzice zobowiązani są do zapoznania się oraz dzieci z obowiązującymi od 25.05.2020 r. procedurami, które są zamieszczone na stronie internetowej szkoły poniżej.

PROCEDURY

procedura bezpieczeństwa w zakresie zapobiegania i rozprzestrzeniania się choroby COVID-19

załącznik nr 1 tryb zgłaszania potrzeby opieki nad dzieckiem oraz wymagane dokumenty

załącznik nr 2 procedura przyjmowania dziecka pod opiekę

załącznik nr 3 procedura zapewnienia bezpieczeństwa na terenie szkoły

załącznik nr 4 procedura postępowania na wypadek podejrzenia zakażenia dziecka

załącznik nr 6 zasady organizowania konsultacji z oświadczeniem dla klas I – VIII 


KLUB MŁODEGO PROGRAMISTY ONLINEklub programisty

Już 19 i 20 maja ruszają cykle spotkań online, organizowane przez Ministerstwo Cyfryzacji i Państwowy Instytut Badawczy NASK, w których – za darmo! – będzie mógł wziąć udział każdy uczeń szkoły podstawowej z klas 1-6. Wystarczy dostęp do internetu i chęć poświęcenia chwili czasu na naukę podstaw programowania.

Nauka programowania nigdy nie była łatwiejsza. Jeśli chcesz, żeby Twoje dziecko spróbowało swoich sił w kodowaniu, wystarczy, że wejdziesz na stronę www.klubmlodegoprogramisty.pl  i wypełnisz krótki formularz rejestracyjny. Na podany w zgłoszeniu adres e-mail otrzymasz link, dzięki któremu co tydzień o tej samej porze, przez 10 tygodni, Twoje dziecko będzie poznawało tajniki programowania – korzystając z wirtualnych aplikacji i wsparcia wykwalifikowanych trenerów. Nie musisz niczego instalować – wystarczy jedno kliknięcie.

Uwaga, liczba miejsc jest ograniczona ze względu na możliwości moderacji, więc nie czekajcie i rejestrujcie się już dziś. Mamy 1500 miejsc dla 1-, 2- i trzecioklasistów i 1500 dla 4- 5- i szóstoklasistów z całej Polski!

Rejestracja: www.klubmlodegoprogramisty.pl

Kluby Młodego Programisty to element projektu realizowanego przez Ministerstwo Cyfryzacji we współpracy z Państwowym Instytutem Badawczym NASK „Kampanie edukacyjno-informacyjne na rzecz upowszechniania korzyści z wykorzystywania technologii cyfrowych”.


Drodzy Rodzice i Uczniowie

Otrzymaliśmy zgodę Gminy Wrocław

na kontynuację zajęć projektowych w formie zdalnej.

Realizowane będą zdalnie tylko te zajęcia, które mogą być w takiej formie przeprowadzone (tzn. m.in. z uwzględnieniem ich efektywności, korzyści dla ucznia, dostępności każdego ucznia do skorzystania z nich), dlatego decyzję o kontynuowaniu zajęć podejmą indywidualnie nauczyciele w porozumieniu z Zespołem Projektowym i poinformują uczniów o swojej decyzji.

Na platformie moodleSP91 jest zakładka Projekt, gdzie jest nazwa zajęć, nazwisko prowadzącego i dzień zajęć.

Prowadzący, skontaktują się ze swoimi grupami i przekażą informacje o sposobie oraz zasadach realizacji zajęć, bądź o ich zawieszeniu.

Uwaga!

Uczniowie, u których pojawią się problemy techniczne (awaria sprzętu komputerowego, potrzeba dodatkowego urządzenia, itp.) proszeni są o niezwłoczne zgłaszanie tego faktu, abyśmy mogli jak najszybciej udzielić wsparcia i pomocy

iwona.olszewska@sp91.wroclaw.pl – koordynator Projektu lub sekretariat@sp91.wroclaw.pl

Uczniów i Rodziców bardzo prosimy o współpracę oraz utrzymywanie kontaktu z prowadzącymi. (moodleSP91, Librus, e-mail)

Życzymy dużo zdrowia, wytrwałości i… wyrozumiałości – dla świata i siebie samych

Zespół Projektowy


PRZEDŁUŻENIE KSZTAŁCENIA NA ODLEGŁOŚĆ

Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie

Ze względu na zagrożenie epidemiologiczne decyzją Ministra Edukacji Narodowej kształcenie na odległość w szkołach zostało przedłużone do 26 kwietnia br.

Z poważaniem
Dyrektor szkoły
Zbigniew Borowski


WIOSENNA PRZERWA ŚWIĄTECZNA

Od 9 do 14 kwietnia 2020 trwa wiosenna przerwa świąteczna – zasłużony odpoczynek.

Dumni jesteśmy z naszych Uczniów, którzy tak dzielnie pracują w domach.

Dziękujemy Rodzicom za wspaniałą współpracę z Nauczycielami w procesie nauczania i wychowania Dzieci w tym trudnym dla wszystkich czasie

Dziękujemy Nauczycielom za zaangażowanie i trud wkładany w zdalną edukację naszych Uczniów.

Zbigniew Borowski
Lidia Kulewicz
Edyta Kowalska


FUNKCJONOWANIE SZKOŁY

W związku z epidemią koronawirusa obowiązuje zakaz wstępu na teren szkoły dla osób niebędących jej pracownikami.

Zakaz dotyczy budynku szkoły oraz wszystkich obiektów sportowych.

Możliwy jest tylko telefoniczny kontakt ze szkołą w godz. 10:00 – 13:00, poprzez dziennik elektroniczny lub pocztę e-mail (sekretariat@sp91.wroclaw.pl)


SZKOLNA PLATFORMA EDUKACYJNA

Drodzy uczniowie!

Zapraszamy na nasza szkolną platformę edukacyjną. Loginy i hasła zostały przesłane poprzez dziennik elektroniczny.


PRÓBNY EGZAMIN ÓSMOKLASISTY

Drodzy Uczniowie,

Centralna Komisja Egzaminacyjna przygotowała dla Was arkusze do egzaminu z j. polskiego, matematyki i j. angielskiego.
W tym roku szkolnym mieliście dwa egzaminy próbne, które przygotowały Was do egzaminu właściwego.
Informujemy wszystkich naszych ósmoklasistów, że mogą wziąć udział w tej próbie sprawdzenia swoich umiejętności. Zgodnie z informacją zamieszczoną na stronach MEN i CKE przystąpienie do egzaminu jest dobrowolne. Zachęcamy jednak do podjęcia kolejnego wysiłku i zbadania swojej wiedzy.
Arkusze zostaną zamieszczone na stronie internetowej CKE (www.cke.gov.pl)lub wybranej OKE (www.oke.wroc.pl/)  w następujących terminach;

 • 30 marca br. (poniedziałek), ok. godz. 9:00 – język polski;
 • 31 marca br. (wtorek), ok. godz. 9:00 – matematyka;
 • 1 kwietnia br. (środa), ok. godz. 9:00 – języki obce nowożytne.

Nauczyciele poszczególnych przedmiotów skontaktują się z Wami w celu przekazania informacji związanych ze sposobem omówienia zadań egzaminacyjnych.

Uczniowie, którzy zdecydują się przystąpić do egzaminu powinni:

 • o godzinie 8.30 (w poniedziałek, wtorek i środę) przygotować sobie stanowisko pracy
  (włączyć komputer, sprawdzić dostęp do strony CKE)
 • o godzinie 9.00 pobrać arkusz egzaminacyjny ze strony CKE
 • rozwiązać zadania w domu w takim czasie, jaki jest przeznaczony na wykonanie zadań na egzaminie
 • po rozwiązaniu arkusza zapisać swoje rozwiązania w ustalonej przez nauczyciela formie

ZDALNE NAUCZANIE – ORGANIZACJA

Szanowni Państwo Rodzice naszych uczniów, drodzy Uczniowie

Ze względu na sytuację w kraju i na świecie znaleźliśmy się wszyscy w bardzo trudnym położeniu, które wymaga od każdego z nas odpowiedzialności i dyscypliny. Są to dla nas wszystkich nowe okoliczności, z którymi musimy się zmierzyć – dzieci, rodzice, nauczyciele.

Najważniejsze jest teraz przestrzeganie zaleceń Ministerstwa Zdrowia oraz Państwowej Inspekcji Sanitarnej i stosowanie się do wytycznych służb sanitarnych w zakresie kwarantanny i zasad higieny. Od tego zależy bezpieczeństwo nas wszystkich.

Przed nami – nauczycielami, uczniami i rodzicami nowe zadanie – zdalne nauczanie. Spróbujmy wspólnie sprostać temu wyzwaniu w miarę naszych możliwości technicznych i umiejętności.

Postaramy się zorganizować to najlepiej, jak potrafimy. Liczymy na współpracę ze strony Uczniów i Rodziców.

Przygotowaliśmy specjalną platformę edukacyjną na której będą umieszczane materiały edukacyjne i zadania do wykonania a także prace wykonane przez uczniów. Każdy uczeń otrzyma login. Wkrótce prześlemy informacje jak korzystać z platformy.

Od poniedziałku na szkolnej witrynie internetowej – www.sp91.wroclaw.pl – pojawi się nowa zakładka – zdalne nauczanie, Do tej pory nauczanie będzie wyglądało jak dotychczas.

Bardzo prosimy o codzienne sprawdzanie tej zakładki na stronie internetowej szkoły oraz poczty w dzienniku elektronicznym Librus.

Z poważaniem
Zbigniew Borowski
Lidia Kulewicz
Edyta Kowalska


ZAKAZ WSTĘPU NA TEREN SZKOŁY

W związku z epidemią koronawirusa obowiązuje zakaz wstępu na teren szkoły dla osób niebędących jej pracownikami.

Zakaz dotyczy budynku szkoły oraz wszystkich obiektów sportowych.

ZALECENIE DOLNOŚLĄSKIEGO KURATORA OŚWIATY Z DNIA 20.03.2020 r.


ZAWIESZENIE ZAJĘĆ – INFORMACJE

Szanowni Rodzice!

Zgodnie z zaleceniem Ministerstwa Edukacji Narodowej, mimo braku zajęć w szkołach, proces edukacji nie zostaje przerwany.

Nauczyciele poszczególnych przedmiotów, będą przesyłać uczniom materiały do samodzielnej pracy za pomocą dziennika elektronicznego (moduł zadania domowe lub/i poczta na koncie rodziców.

Prosimy Państwa o wsparcie i dopilnowanie, by dzieci na bieżąco realizowały program nauczania.

Przypominamy jednocześnie, że w okresie dwóch tygodni uczniowie nie powinni opuszczać swoich domów.

Dyrekcja Szkoły


ZAWIESZENIE ZAJĘĆ DYDAKTYCZNO-WYCHOWAWCZYCH

Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie

Ze względu na zagrożenie epidemiologiczne związane z tempem rozprzestrzeniania się koronawirusa decyzją Ministra Edukacji Narodowej od 12 do 25 marca br. zajęcia w szkołach zostają zawieszone.

12 i 13 marca br. to dni, w których prowadzone będą działania opiekuńcze jedynie dla dzieci, których rodzice nie są w stanie zapewnić im opieki.

Zawieszenie zajęć ma na celu zapewnienie bezpieczeństwa zdrowotnego dzieci i osób z ich najbliższego środowiska. Prosimy więc o niewychodzenie dzieci z domu bez ważnej przyczyny i unikanie spotkań, zgromadzeń itp.

O wszelkich działaniach będziemy na bieżąco informować.

Z poważaniem
Dyrektor szkoły
Zbigniew Borowski

Bieżące informacje – storna MEN

Informacje Ministra Edukacji Narodowej skierowane do rodziców i uczniów

 Rodzicu,

 • ze względu na bezpieczeństwo zdrowotne Twoje i Twojego dziecka, zajęcia zostaną zawieszone od 12 marca br. W przedszkolach i szkołach podstawowych 12 i 13 marca br. będą jeszcze prowadzone działania opiekuńcze;
 • zachęcaj dziecko do samodzielnej nauki w czasie gdy nie będzie lekcji w szkole. Ministerstwo Edukacji Narodowej na platformie epodręczniki.pl. udostępnia szereg materiałów edukacyjnych, które pozwalają uzupełnić, ugruntować i poszerzyć wiedzę. Dostęp do tych zasobów jest bezpłatny;
 • jeśli masz dziecko w wieku do 8 lat, przysługuje Ci zasiłek opiekuńczy do 14 dni. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie internetowej ZUS;
 • przekaż osobom, które będą opiekować się Twoim dzieckiem, podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa i higieny;
 • rygorystycznie przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz;
 • śledź na bieżąco komunikaty GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacje przesyłane przez dyrektora szkoły.

 Uczniu,

 • pamiętaj o swoim bezpieczeństwie w domu. Unikaj miejsc, gdzie są duże skupiska ludzi (np. komunikacja publiczna, kino, teatr, centra handlowe);
 • przerwa w funkcjonowaniu Twojej szkoły nie powinna oznaczać dni wolnych od nauki;
 • odpowiedzialnie wykorzystaj czas zawieszenia zajęć w Twojej szkole. Przeczytaj ulubioną książkę, spróbuj uzupełnić swoje wiadomości lub rozwijaj kompetencje. Skorzystaj przy tym z darmowej platformy epodreczniki.pl i materiałów rekomendowanych przez Twojego nauczyciela;
 • przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz.

Platforma epodreczniki.pl i materiały do samodzielnej nauki

Zachęcamy nauczycieli, aby w najbliższym czasie wspierali uczniów w nauce i przekazywali materiały do samodzielnej pracy w domu. Szczególnie prosimy o objęcie opieką uczniów, którzy przygotowują się do tegorocznego egzaminu ósmoklasisty, maturalnego oraz zawodowego i udostępnienie im niezbędnych materiałów.   

Rekomendujemy wykorzystanie w tym celu następujących rozwiązań:

 • dziennik elektroniczny;
 • strona internetowa szkoły, przedszkola, placówki oświatowej;
 • mailing do rodziców, a w przypadku uczniów starszych wysyłanie materiałów bezpośrednio do młodzieży.

Na platformie Ministerstwa Edukacji Narodowej epodreczniki.pl udostępniliśmy e-materiały do wykorzystania przez nauczycieli lub do samodzielnej nauki przez uczniów. Epodręczniki.pl to biblioteka bezpłatnych, sprawdzonych, zgodnych z aktualną podstawą programową materiałów edukacyjnych.

Jak się zabezpieczyć przed koronawirusem?

 • Często myj ręce przy użyciu mydła i wody.
 • Przy kasłaniu i kichaniu zakrywaj usta i nos. Zachowaj co najmniej metr odległości od osób, które kaszlą i kichają.

Osoby wracające z regionów zarażonych koronawirusem powinny powiadomić o tym telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną lub zgłosić się do oddziału obserwacyjno-zakaźnego. Więcej informacji dotyczących koronawirusa na stronie: gov.pl/koronawirus

Podejrzewasz u siebie koronawirusa? Zadzwoń pod numer 800 190 590!

Bezpłatna infolinia NFZ jest czynna całą dobę, przez 7 dni w tygodniu. Wykwalifikowani konsultanci poinformują Cię, co zrobić, by otrzymać pomoc.

Departament Informacji i Promocji
Ministerstwo Edukacji Narodowej


ZDOLNY ŚLĄZAK – NASI LAUREACI

Znamy już wyniki wszystkich konkursów zDolnego Ślązaka!
Mamy TRZECH LAUREATÓW:
ANNA WIELGOCKA (kl. 8a) – laureatka zDolnego Ślązaka Polonistycznego
MILENA HABAS (kl. 8b) -laureatka zDolnego Ślązaka Chemicznego
JAKUB NOWAK (kl.8b) – laureat zDolnego Ślązaka Fizycznego .
Tytuły finalistów zdobyli:
KATARZYNA TOMASZEK (kl.8c) – zDolny Ślązak Biologiczny i Polonistyczny
I troje finalistów zDolnego Ślązaka z Języka angielskiego:
MILENA HABAS ( kl. 8b)
MAKSYMILIAN KOKOT (kl. 7c)
JAKUB KUMKA (kl.7b)
To ogromny sukces . Brawa ! GRATULUJEMY


WYJŚCIE DO RATUSZA

     W piątek 6 marca klasy: 7a, 8a i 8b wraz z wychowawcami, udała się do Ratusza, gdzie pod opieką Radnego Miejskiego zostały oprowadzone po muzeum. W drugiej części spotkania, uczniowie zasiedli w sali Rady Miejskiej, im. Ignacego Paderewskiego gdzie zagłosowali za i przeciw obowiązkowi noszenia kasku podczas jazdy na rowerze. 

Zapraszamy do galerii


ZAPRASZAMY UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH KLAS IV-VI DO UDZIAŁU W MIĘDZYSZKOLNYM KONKURSIE LITERACKIM NARODZINY U RODZINY.

Zapraszamy uczniów klas IV – VIII do udziału  w VI Międzyszkolnym  Konkursie Literackim z okazji Narodowego Dnia Życia: NARODZINY U RODZINY

       Uczniowie mają za zadanie przedstawić w dowolnej formie literackiej ważne wydarzenia, w których bierze udział cała rodzina, na przykład:

 1. Oczekiwanie na narodziny dziecka.
 2. Pojawienie się nowego domownika w rodzinie.
 3. Uzewnętrznienie przeżyć i emocji w związku z powiększeniem rodziny.
 4. Nowe obowiązki i zmiany w codziennym życiu związane z narodzinami.
 5. Świętowanie urodzin.

CELE KONKURSU

 1. Wzmacnianie więzi rodzinnych,
 2. Docenienie znaczenia rodziny w życiu każdego człowieka.
 3. Rozwijanie uzdolnień literackich.
 4. Stworzenie przestrzeni do zaprezentowania swoich prac na forum pozaszkolnym oraz medialnym.
 5. Uświadamianie sobie własnej wartości, budowanie poczucia tożsamości
 6. Pozytywne wyrażanie emocji poprzez twórczość artystyczną.

REGULAMIN KONKURSU

 1. Każda placówka może przesłać maksymalnie 4 prace uczniów, wydrukowane na papierze A4.
 2. W nagłówku dane ucznia: imię, nazwisko, klasa, szkoła.
 3. Imię i nazwisko nauczyciela prowadzącego. Adres mailowy do korespondencji.
 4. Forma literacka pracy jest dowolna: opowiadanie, reportaż, kartki z pamiętnika, wywiad.
 5. Prace prosimy przesyłać pocztą (lub dostarczyć osobiście) na adres szkoły z dopiskiem: Konkurs literacki Narodziny u rodziny

Organizatorka: Jolanta Such-Białoskórska

    Laureaci konkursu zostaną poproszeni o przesłanie swojej pracy drogą elektroniczną w celu umieszczenia na stronie szkoły.

    Uwaga! – Wraz z pracą należy dostarczyć zgodę rodziców na przetwarzanie danych osobowych dziecka na użytek konkursu Narodziny u rodziny

    Termin nadsyłania prac: 20 marca 2020r.

    Ogłoszenie wyników: 31 marca 2020 r.

     Termin uroczystego rozdania nagród przewidywany jest w czerwcu. Dokładna data zostanie podana laureatom.

     Zwycięzcy otrzymają dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Opiekunowie uczniów otrzymają zaświadczenie.

      Prace zostaną opublikowane na stronie internetowej szkoły.

Kontakt: jolanta.such-bialoskorska@sp91 w tytule: Konkurs literacki.


DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY

Dnia 3 marca w godzinach od 16:00 – 18:00 drzwi naszej szkoły były otwarte dla przedszkolaków i ich rodziców. Podczas dnia otwartego goście mogli zobaczyć przygotowane przez uczniów i nauczycieli sale lekcyjne, dzieci mogły wziąć udział w zabawach i doświadczeniach, pogłaskać i potrzymać zwierzątka np. skunksa, gekona, czy też uratowanego przez eko straż nietoperza. W pracowni fizyczno – chemicznej można było wywołać iskrę i pobawić się światłem, rozpraszając się i laserem, zmieniając kierunek jego świecenia za pomocą lusterek i pryzmatów.


KONSULTACJE DLA RODZICÓW

W środę 4 marca nie odbędą się konsultacje dla rodziców. Wszystkich rodziców, którzy chcieliby porozmawiać z nauczycielami zapraszamy we wtorek 3 marca. Odbywać się wtedy będzie w naszej szkole dzień otwarty, na który serdecznie zapraszamy. Nauczyciele będą dostępni w godz. 16:00 – 18:00.


KORONAWIRUS – informacje…


MIĘDZYSZKOLNY KONKURS KALIGRAFICZNY

Cieszymy się z sukcesu Antka Fyalla, który zdobył 3. miejsce w V edycji Międzyszkolnego Konkursu Kaligraficznego. Gratulujemy.
Wszystkim uczestnikom szkolnego etapu tego konkursu dziękujemy za udział. Udowodniliście, że w dobie komputerów warto uczyć się kaligrafii…. nauczycielki jęz. polskiego.

 


FERIE ZIMOWE

Ferie zimowe trwają od 10 do 21 lutego.

Życzymy naszym uczniom miłych, bezpiecznych ferii zimowych oraz odpoczynku po trudach kilkumiesięcznej pracy. Niech ten czas dostarczy Wam niezapomnianych wrażeń oraz wielu ciekawych przeżyć. Odpoczywajcie i cieszcie się przygodami. Wróćcie wszyscy zadowoleni, uśmiechnięci oraz wypoczęci, z nową energią do pracy w drugim semestrze.


NASZE SUKCESY W KONKURSIE ALFIK MATEMATYCZNY

Za zajęcie 1 miejsca w województwie STANISŁAW SURMIAK z klasy 3 wygrał: tygodniowy pobyt na obozie w Serpelicach .

Dyplom za uzyskanie bardzo dobrego wyniku w konkursie otrzymują:
MAGORZATA GIBLAK z klasy 2
MIŁOSZ WITOSZYŃSKI z klasy 3
KACPER POPEK , RAFAŁ GIBLAK i MARCIN BIEŃKO z klasy 6
MAKSYMILIAN KOKOT z klasy 7
KATARZYNA TOMASZEK i JAKUB NOWAK z klasy 8

ALEKSANDER HUTNIK z klasy 4 i JAGODA HEBZDA z klasy 7
otrzymują dyplom za uzyskanie dobrego wyniku w konkursie.

Gratulacje dla wszystkich nagrodzonych


KOLEJNY SUKCES W RYWALIZACJI SPORTOWEJ SZKÓŁ

W dniu dzisiejszym tj. 31.01.2020 roku odbyły się mistrzostwa strefy wschód w p. Siatkowej. W grupie było 5 szkół, które rozegrały mecze systemem „każdy z każdym”. Nasza drużyna wygrała wszystkie 4 mecze uzyskując awans do ćwierćfinałów mistrzostw Wrocławia.
A dokonali tego uczniowie klasy 6d:

1.Mikołaj Bałowski
2.Stasiu Buchman
3.Mikołaj Nowak
4.Bartek Wójcik
5.Oliwer Sosna-Kwiecień
6.Piotr Szpilewski
7.Antek Orszulak
8.Antek Stankiewicz
9.Hubert Czechowski
10.Tymon Węglowski
11.Jan Szczuraszek
12.Tymon Węglowski

Brawo chłopaki, dziękuje wam za walkę.
Trener: p. Woźniak


SPACERY PO WROCŁAWIU
– dla najmłodszych – etap V –
Muzeum Historii Zajezdnia

25 stycznia 2020 r. udaliśmy się na wycieczkę do Muzeum Historii Zajezdnia. Zwiedzaliśmy z przewodnikiem wystawę pt. Wrocław w latach 1945 – 2016. Dzieci zapoznały się z powojenną historią Wrocławia, dokumentami. Wszystkim wystawa się podobała. Więcej zdjęć w galerii.

                                                                            Pozdrawiam Bożena Szumowska


PIŁKA SIATKOWA

W dniu dzisiejszym tj. 30.01.2020 odbyły się zawody z piłki siatkowej dziewcząt klas 6. Reprezentacja w składzie:

1. SABINA MĄDRY – 6D
2. JULKA URYCKA – 6D
3. OLA POPRAWA – 6D
4. MAJA GAWLIKOWSKA – 6D
5. MARTYNA ONYSZKIEWICZ – 6D
6. OLIWIA HUMEŃCZUK – 6D
7. ZUZIA JUROWICZ – 6D
8. MAGDA SALAMON – 7C

ZAJĘŁY 1 MIEJSCE W STREFIE WSCHÓD WYGRYWAJĄC 3 MECZE:

SP 91-ZS NR.9 2:0 (25:15 / 25:14)
SP 91- SP 53 2:0 (25:11 / 25/11)
SP 91 – SP 83 2:0 (25:0 / 25:2)

Awansowały do ćwierćfinałów mistrzostw wrocławia!!!
Brawo dziewczyny. Dziękuje za walkę .
Trener: Patrycja Wźniak


ŁYŻWIARSTWO

Wczoraj odbyły się mistrzostwa Wrocławia i zarazem Dolnego Śląska w łyżwiarstwie

Dziewczynki w składzie:
Gladala Kasia 6f
Jurowicz Zuzia 6d
Katsifarakis Ula 5a
Reinhard Zosia 5e
Stryczek Kaja 6c
Marciniak Mają 6b

zajęły 3 miejsce we Wrocławiu i 6 na Dolnym Śląsku!!

Chłopcy w składzie:
Wikierak Aleks 4b
Wałów Marcel 3b
Bomba Szymon 6b
Chumieja Michał 6a
Adamek-Sapiński Kuba 6a
Kubiński Michał 6f

Zajęli 4 miejsce we Wrocławiu i 7 na Dolnym Śląsku!

Ogromne gratulacje!

Emilia Kołodziejczyk
Marek Pilichowski


JASEŁKA 2019

Święta Bożego Narodzenia to czas wyjątkowy, przepełniony rodzinnym ciepłem, radością i miłością. Pielęgnowanie obrzędów związanych z tym świętem to część naszej kultury, z którą związani jesteśmy od dzieciństwa i nie zapominamy o kultywowaniu naszej tradycji i pogłębianiu chrześcijańskiej wiary poprzez przygotowywanie jasełek.

W dniu 20.12.2019, jak co roku, zostały przygotowane  szkolne jasełka przez uczniów klasy 8b pod opieką pana Michał Siudzika. Przedstawienie wystawiliśmy w kościele św. s. Faustyny dla trzech grup wiekowych. Oprawę multimedialna i teksty opracował pan Michał, a o scenografię zadbali uczniowie. Występ w wykonaniu aktorów wprowadziły wszystkich zebranych gości w świąteczny nastrój. Ze sceny zabrzmiały głosy aniołów, które opowiadały nam historię wędrówki świętej rodziny do Betlejem. Mogliśmy wszystkie te wydarzenia: narodziny dzieciątka Jezus, wizytę aniołów i pasterzy oraz pokłon trzech króli oglądać na scenie zagrane przez poszczególnych aktorów. Uroczystość zyskała osobliwy wymiar dzięki staraniom wielu osób: przede wszystkim aktorom, którzy z wielkim zaangażowaniem uczyli się przydzielonych ról i odgrywali je bardzo wiernie, ale także dzięki staraniom rodziców i nauczycieli, którzy zadbali o kostiumy dla swych pociech. A wszystko to „ jak obyczaj każe stary, z głębi ojców naszych wiary” ku czci Nowonarodzonego Pana.

Na zakończenie Pan dyrektor i ksiądz proboszcz podziękował młodym artystom i ich opiekunowi za przygotowanie inscenizacji oraz złożył wszystkim życzenia z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

Potem wszyscy uczniowie, rodzice, i nauczyciele udali się do szkoły na klasowe wigilie, gdzie  łamiąc się tradycyjnie opłatkiem  ,,świętym chlebem”, symbolizującym Pana Jezusa, składali sobie życzenia.


DZIEŃ PAPIESKI

Relacja z obchodów XIX Dnia Papieskiego w Szkole Podstawowej nr 91 im. Orląt Lwowskich we Wrocławiu

Szkoła Podstawowa nr 91 im. Orląt Lwowskich mieści się na terenie parafii p.w. św. s. Faustyny i jest szkołą, która co roku przybliża i przypomina uczniom nauczanie świętego Jana Pawła II. Obchody XIX Dnia Papieskiego odbyły się w dniu 26.10.2019 r. w kościele parafialnym.

Klasa VII a przygotowała i wystawiła montaż słowno-muzyczny pt. ,,Wstańcie, chodźmy!” nawiązując do tegorocznego hasła dnia papieskiego i treści książki autorstwa Ojca Świętego. Nasze przedstawienie wystawiliśmy dla trzech grup wiekowych: uczniów klas I-III, klas IV-VI i klas VII-VII, przybyłych gości: rodziców i parafian. Około godziny 10.00 klasy młodsze przyszły do kościoła i rozpoczęliśmy przedstawienie. Montaż składał się z dwóch części. W pierwszej narratorzy przybliżyli nam życiorys i najważniejsze wydarzenia z życia Karola Wojtyły. W drugiej odsłonie przenieśliśmy się do studia telewizyjnego, w którym gościł sam Święty Jan Paweł II i udzielał wywiadu w popularnym programie telewizyjnym dla młodych The TV ,,U Orląt” Show znanej dziennikarce prowadzącej Emilii Show.

W role papieża wcielił się Michał Ch., panią redaktor była Emila Z., księżmi pomocnikami Ojca świętego byli Kamil Z. i Jakub S. Treścią rozmowy były wspomnienia papieża o powołaniu, powołaniu biskupim, odwołując się do osób, miejsc, symboli, gestów, zadań, które wyjaśniają posługę biskupa, które były ważne dla Jego pontyfikatu. Potem uczniowie zadawali pytania papieżowi dotyczące codziennego życia takie np. jak: Czy papież miał wakacje?, Czy papież chodził w spodniach?, Czy papież się nudził? Czy papież śpiewał przy goleniu? Pytania zadały asystentki pani redaktor: Jagoda R., Anastazja Sz., Maja F., Pola T., Usłyszeliśmy wiele autentycznych i ciekawych odpowiedzi zabarwionych nutą humoru charakterystyczną tylko dla naszego papieża. W przerwach podczas rozmowy z Ojcem świętym wystąpił młodzieżowy zespół The Seven A Band. Ze sceny zabrzmiały ulubione piosenki papieża: ,,Barka”, ,,Abba Ojcze” i inne. Szczególną uwagę zwróciła interpretacja piosenki pt. ,,Zaufaj Panu już dziś” w wykonaniu Wiktorii S., która pięknym głosem sopranowym zaśpiewała zwrotki utworu solo, a refren śpiewał cały zespół w składzie: Kamil J., Maciej K., Adam M., Kuba G., Filip K., Maja M., Ola Sz., Maja K., Ula W.,  Klaudia O. Gra aktorów przeniosła nas i wprowadziła wszystkich zebranych gości w atmosferę wyjątkowego show z udziałem tak ważnej postaci, jaką był papież. Mieliśmy wrażenie, że jest z nami obecny. Nastrój, który wytworzyli aktorzy sprawił, że przenieśliśmy się w czasy, kiedy żył Ojciec święty i mieliśmy okazje słyszeć prawdziwą rozmowę z Nim. Uroczystość zyskała osobliwy wymiar dzięki staraniom wielu osób: przede wszystkim aktorów, którzy z wielkim zaangażowaniem uczyli się przydzielonych ról i odgrywali je bardzo wiernie, ale także dzięki staraniom rodziców i nauczycieli, którzy zadbali o kostiumy dla uczniów. Występ był ubogacony prezentacją multimedialną ze zdjęciami Ojca świętego i nagraniami homilii z pielgrzymki do Polaki, za którą byli odpowiedzialni młodzi informatycy – chłopcy z klasy VII a: Wincent B., Karol W. Szczególnie wsłuchaliśmy się      w słowa z pierwszej pielgrzymki papieża do Ojczyzny. Święty Jan Pawła II wskazał na chrześcijańskie korzenie Polski i ukazał horyzonty nadziei związanej z ufnością pokładaną w Bogu. Najbardziej znanym wystąpieniem papieskim z tej wizyty była homilia na pl. Zwycięstwa w Warszawie (dziś – pl. Marsz. J. Piłsudskiego) wygłoszona w Wigilię Zesłania Ducha Świętego, przypominająca, że:

(…) człowiek nie może siebie sam do końca zrozumieć bez Chrystusa. Nie może zrozumieć, ani kim jest, ani jaka jest jego właściwa godność, ani jakie jest jego powołanie i ostateczne przeznaczenie. Nie może tego wszystkiego zrozumieć bez Chrystusa. I dlatego Chrystusa nie można wyłączać z dziejów człowieka w jakimkolwiek miejscu na ziemi. Następnie Św. Jan Paweł II zwrócił się do Boga ze słynnym zawołaniem – modlitwą: Niech zstąpi Duch Twój!, Niech zstąpi Duch Twój! i odnowi oblicze ziemi, Tej Ziemi. Amen. Wywiad zakończył sam Święty Jan Paweł II kierując słowa życzeń do każdego z nas:

,,Dlatego powtarzając słowa naszego Mistrza i Pana, kieruję do każdego z was wezwanie: Wstańcie, chodźmy! Chodźmy ufni w Chrystusie. On będzie towarzyszył nam w drodze, aż do celu, który zna tylko On”.

Na zakończenie spotkania został rozstrzygnięty konkurs plastyczny pt. „Portret naszego papieża świętego Jana Pawła II” w ramach obchodów XIX Dnia Papieskiego ,,Wstańcie, chodźmy!”. Uczniowie złożyli prace plastyczne wykonane różnymi technikami ukazujące Świętego Jana Pawła II w różnych sytuacjach.  Pani wicedyrektor Lidia K. uroczyście wręczyła nagrody książkowe uczniom, których prace wygrały. Po przedstawieniu uczniowie otrzymali pamiątkowe obrazki ze zdjęciem papieża. Przedstawienie udało się. Przed inscenizacją mieliśmy wiele prób w szkole i kościele. Nie zabrakło podziękowań i serdecznych życzeń dla uczniów z klasy VII a. Wszyscy uczniowie i nauczyciele bardzo chwalili występ. Pomysł na przedstawienie, teksty i opiekę nad próbami sprawowała pani katechetka Anna Z., oprawą muzyczną i aranżacją piosenek zajęła się pani od muzyki Aldona M., a zdjęcia robił ks. Wojciech B.

Anna Zagórska


AKCJA CHARYTATYWNA

Wyniki akcji charytatywnej 
„I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem”

Akcja charytatywna ,,I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem” została przeprowadzona w naszej szkole już po raz czternasty. W okresie od 18 listopada do 20 grudnia 2019 r. uczniowie klas I-III i klas IV-VIII w tym szczególnie członkowie Eucharystycznego Ruchu Młodych zbierali dary dla chorych dzieci i bezdomnych mieszkańców schroniska. Celem przedsięwzięcia było okazywanie pomocy materialnej i duchowej potrzebującym, chorym, samotnym w okresie przedświątecznym. Podobnie jak w ubiegłych latach dary przekazaliśmy dla małych pacjentów wrocławskich szpitali – uczniów Zespołu Szkół nr 12 w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej we Wrocławiu i mieszkańców Schroniska Świętego Brata Alberta.

 

NASZA NOWA PRACOWNIA BIOLOGICZNA


TURNIEJ TAŃCA

17 grudnia klasa 1a uczestniczyła w Mikołajkowym Turnieju Tańca, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 84. Podczas II edycji turnieju swoje zdolności taneczne przedstawiło ponad dwieście par pierwszoklasistów, którzy przygodę z tańcem rozpoczęli w bieżącym roku szkolnym w ramach projektu „Taniec, moja nowa pasja”. Wśród finalistów znaleźli się uczniowie naszej szkoły – Pola Rogalska i Oliwier Pospiszyl z klasy 1a. Gratulujemy sukcesów!!!


ZIMOWA PRZERWA ŚWIĄTECZNA

Zimowa przerwa świąteczna trwa od 23 grudnia 2019 do 1 stycznia 2020.


DNI WOLNE OD ZAJĘĆ DYDAKTYCZNYCH

17 i 18 grudnia są dniami wolnymi od zajęć dydaktycznych dla uczniów klas I – VII. Uczniowie najstarszych kas przystępują w tym dniu do próbnego egzaminu ósmoklasisty. We wtorek odbędzie się próbny egzamin z języka polskiego, w środę z matematyki i języka angielskiego.


MIĘDZYSZKOLNY KONKURS INTERDYSCYPLINARNY GEOgraMAT

Z ogromną radością informujemy, że uczennice naszej szkoły:
Aleksandra Szarek- kl. VIIa
Maria Szafraniec- kl. VIIb
Anna Wielgocka- kl. VIIIa
Zofia Wójcik- kl. VIIIa
zdobyły I miejsce w trzech kategoriach VI edycji Międzyszkolnego Konkursu Interdyscyplinarnego Matematyczno- Przyrodniczego GEOgraMAT.

Aleksandra Szarek-otrzymała indywidualną nagrodę za największą ilość zdobytych punktów.

Aleksandra Szarek oraz Maria Szafraniec zajęły I miejsce w konkursie drużynowym

Nasza Szkoła zdobyła najlepszy wynik oraz statuetkę GRAND PRIX.

Gratulujemy!


 
SPACERY PO WROCŁAWIU- etap III tym razem w Poznaniu -11.11.2019

 

Dnia 11.listopada pojechaliśmy pociągiem do Poznania. W stolicy Wielkopolski obchody Dnia Niepodległości połączone są z lokalnym świętem ulicy Marcina. Ulicą tą przeszła kolorowa parada.
Uczestniczyliśmy w różnych atrakcjach zorganizowanych przez miasto.
Ponadto zwiedziliśmy rynek, oglądaliśmy koziołki poznańskie.
Z wycieczki wróciliśmy bardzo zadowoleni.
https://photos.app.goo.gl/jsWZXPqNFF4jTZY38
                   Pozdrawiam- organizator -Bożena Szumowska 


KOLEJNY SUKCES NASZEJ REPREZENTACJI!!!

W DNIU DZISIEJSZYM 27.11.2019 ROKU W SP 45 ODBYŁY SIĘ PÓŁFINAŁY MISTRZOSTW WROCŁAWIA W PIŁCE KOSZYKOWEJ CHŁOPCÓW.

DRUŻYNA W SKŁADZIE:

1.STASIU BUCHMAN – 6D
2.BARTEK WÓJCIK – 6D
3. MIKOŁAJ NOWAK – 6D
4.TYMON DZIĘCIOŁ – 6D
5.ANTEK STANKIEWICZ- 6D
6.OLIWIER SOSNA-KWIECIEŃ – 6D
7. TYMON WĘGLOWSKI – 6 D
8. MIKOŁAJ BAŁOWSKI – 6D
9. FABIAN BEDNARSKI – 6C
10. JAN REINHARD – 6 E
11.BARTEK NIEDZIELSKI – 6 F
12.MATEUSZ WALCZAK – 7B
13. MATEUSZ KOTOWICZ -6E

ROZEGRAŁA 2 MECZE I WYWALCZYŁA AWANS DO FINAŁÓW WROCŁAWIA ZNAJDUJĄC SIĘ W NAJLEPSZEJ SZÓSTCE.
CZEKAMY TERAZ NA FINAŁY.

BRAWO MY!!!

DZIĘKUJE MOIM SIATKARZOM I RESZCIE CHŁOPAKÓW ZA WALKĘ DO KOŃCA !!!

prowadząca zespół : PATRYCJA WOŹNIAK


KOMUNIKAT URZĘDU MIASTA

Zmiany związane z budową Trasy Autobusowo-Tramwajowej na Nowy Dwór

Szanowni Państwo!

Powstaje Trasa Autobusowo-Autobusowo-Tramwajowa z placu Orląt Lwowskich na Nowy Dwór.
Kolejny etap inwestycji obejmuje plac Orląt Lwowskich, dlatego od 30 listopada zostanie tam wprowadzona nowa organizacja ruchu Kierowcy pojadą objazdami. Zmienione zostaną także trasy następujących linii autobusowych: 106, 127, 148, 149, 206, 249. Zawieszone jest kursowanie linii tramwajowej 23. (mapki w załączniku).

W czasie przebudowy zachęcamy jednak do korzystania z komunikacji zbiorowej. W rejonie budowy TAT kursuje 13 linii autobusowych (część ze zmianami) oraz dostępne są 4 stacje PKP (Wrocław Zachodni, Wrocław Nowy Dwór, Wrocław Muchobór, Wrocław Mikołajów).

Szczegółowe informacje:
www.wroclaw.pl/budujemy-tat
FB Inwestycje we Wrocławiu #budujemyTAT
Mapa z objazdami i zmianami w kursowaniu komunikacji znajduje się w załączniku.

W czasie prac na placu Orląt Lwowskich wykonawca będzie budował tory włączając je w istniejące torowisko, trakcję tramwajową, przebudowywał sieci podziemne, a wszystko po to, aby w 2023 roku mieszkańcy mogli dojechać tramwajem z Nowego Dworu do centrum w mniej niż 20 minut! Powstanie w sumie 7 km wygodnej wydzielonej trasy dla komunikacji miejskiej. Skorzystają kierowcy, rowerzyści i piesi. To największa inwestycja komunikacyjna miasta od 1949 roku, kiedy wybudowana została linia na Leśnicę. Zgodnie z planem prace na placu powinny się zakończyć w wakacje 2020.

Budowę trasy autobusowo-tramwajowej koordynuje miejska spółka – Wrocławskie Inwestycje

Przepraszamy za utrudnienia.

Mapa przystanki

Mapa (pasażerowie)


 
11 Listopada 2019 r.
Święto Niepodległości
 

W piątek 8 listopada 2019 r  nasza szkoła uroczyście obchodziła 101 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości,

Uczniowie i nauczyciele wspólnie świętowali ten radosny dzień

Cała społeczność szkoły przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji: „Szkoła do hymnu”, by wspólnie z milionami uczniów w całej Polsce, punktualnie o 11.11 odśpiewać 4 zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego”.

O godzinie 12 rozpoczął się apel pod hasłem: „ Kocham Cię Polsko…”

Uczennice klasy VIII a  przedstawiły najważniejsze wydarzenia historyczne, pokazujące długą drogę narodu polskiego do upragnionej wolności, a klasy szóste zaśpiewały najpiękniejsze pieśni patriotyczne.

 Uroczystości towarzyszyły skupienie, zaduma, a galowe stroje uczniów ozdabiały biało-czerwone kotyliony.

 


Dzień postaci bajkowej
 

Ania z Zielonego Wzgórza, koty Filemon i Bonifacy, Mikołajek, Detektyw Pozytywka, księżniczki, czarownice, rycerze i wiele innych bohaterów ulubionych książek zagościło w naszej szkole podczas Dnia Postaci Bajkowej i Literackiej. Atmosfera była bajkowa! Uczniowie klas pierwszych złożyli uroczyste przyrzeczenie i oficjalnie zostali pasowani na czytelników naszej biblioteki. Dziękujemy za wspólną zabawę!

Bogowie greccy na urodzinach Rei, gwiezdne wojny, kłótnia Cześnika z Rejentem, uczta u Nerona, chora na febrę Nel, Kopciuszek na balu, lokomotywa ciągnąca wagony, Czerwony Kapturek przed chatką Babci, dzieci z Akademii Pana Kleksa, z Bullerbyn, z klasy Mikołajka i Hogwartu… Gdzie można zobaczyć tyle scen ze znanych utworów literackich? Tylko w SP 91! Podczas Dnia Postaci Bajkowej i Literackiej naszą szkołę wypełnili bohaterowie ulubionych książek. Każda z klas zaprezentowała „żywą rzeźbę” z wybranego przez siebie utworu. Ciekawe przebrania, pozy, interesujący komentarz – wszyscy stanęli na wysokości zadania. Dziękujemy za wspólną zabawę!

Dorota Depta i Ewa Ryszawy

 


Sukces Lenki

Miło nam poinformować, że nasza uczennica, Lenka Marzec w miniony weekend wzięła udział w XI edycji Konkursu Talentów „Rozwiń skrzydła” w Lesznie, rozwinęła skrzydła i wzniosła się na… I miejsce! Przypominamy, że talent wokalny Lenki mogliśmy podziwiać w ostatniej edycji produkcji TVP „The Voice Kids”. Gratulujemy Lence i życzymy dalszych sukcesów, a wszystkim naszym Orlętom – wysokich lotów!


Dzień Papieski


 

Nagroda Super Prymus

Serdecznie zachęcamy wszystkich uczniów do uzyskiwania, jak najwyższej średniej na koniec roku szkolnego w klasach 4-8.

Na zakończenie klas 8-ych osoby z najwyższą średnią uzyskaną przez 5 lat otrzymają nagrodę Super Prymus.

Szczegóły przyznania nagrody określa Regulamin dostępny na stronie internetowej szkoły w zakładce Rady Rodziców.

Mamy nadzieję, że nagroda Super Prymus sprawi laureatom dużo radości.

Z poważaniem,

Rada Rodziców


Nasi uczniowie wśród najlepszych w województwie dolnośląskim
Wśród Laureatów VII Dyktanda Niepodległościowego znalazło się aż siedmioro uczniów
naszej szkoły.

W kategorii uczniów klas IV-VI
2. miejsce Julianna Zychla – ( nauczyciel p.E. Zdyb)
8. miejsce Kamila Paśnik -( nauczyciel p. D. Depta)

W kategorii uczniów klas VII-VIII
2. miejsce Milena Habas- ( nauczyciel p. B. Drohomirecka –Gołuch)
3. miejsce Emilia Zychla -( nauczyciel p.E. Zdyb)
9. miejsce Katarzyna Tomaszek- ( nauczyciel p. I. Goleń)
10 miejsce ex aequo Aleksandra Szarek – (nauczyciel p. E.Zdyb)
Maksymilian Kokot (nauczyciel p.B. Woźniakowska)
Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 26 listopada o godz. 10.00
w Liceum Ogólnokształcącym nr XIV.
Mistrzom Ortografii uściśnie dłoń prof. Jan Miodek.
GRATULUJEMY


Konkurs plastyczny pt. „Kartka na Boże Narodzenie”

Jak co roku, Rada Rodziców zaprasza wszystkich uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w konkursie o tematyce świątecznej. Prace plastyczne w formacie A4 należy wykonać techniką płaską, gdyż prace będą skanowane. Każdy może zgłosić do konkursu tylko jedną pracę, którą należy wykonać samodzielnie i indywidualnie w szkole lub w domu. Szczegóły określa regulamin konkursu .

Prace należy złożyć najpóźniej do dnia 29 listopada (włącznie):

– z klas 1-3 – u p. Joanny Lis lub p. Kingi Steckiewicz

– z klas 4-8 – p. Moniki Burzyńskiej

– lub w sekretariacie – w przegródce Rady Rodziców.

Ogłoszenie wyników i rozdanie nagród odbędzie do 16 grudnia. Zapraszamy.

Rada Rodziców


Radosna Parada Niepodległości


zDolny Ślązak

Wiemy już, kto zakwalifikował się do etapu powiatowego zDolnego Ślązak .

 

  Język polski:

Gołębiowska Anna
Gołębiowska Weronika
Szarek Aleksandra
Tomaszek Katarzyna
Wielgocka Anna

Matematyka:
Gołębiowska Weronika
Habas Milena
Kokot Maksymilian
Nowak Jakub
Tomaszek Katarzyna

Historia:
Kokot Maksymilian
Tomaszek Katarzyna

Fizyka:
Nowak Jakub
Tomaszek Katarzyna

Chemia:
Habas Milena
Tomaszek Katarzyna

Biologia:
Mroczek Łucja
Tomaszek Katarzyna

 

Gratulujemy !!! Niektórym wielokrotnie..

Pamiętajmy, że to jeszcze niepełna lista zDolnych z naszej szkoły. Czekamy na wyniki z pozostałych przedmiotów..


Ogłoszenie specjalne

Uprzejmie informujemy, że w październiku br. Rada Rodziców sfinansowała zakup dodatkowych podręczników do polskiego, matematyki i historii w klasach 6-tych.

Rada Rodziców na ww. zakup wydała 2.637,90 zł.

Tym samym uczniowie klas 6-tych nie muszą nosić ww. podręczników do szkoły.

Od lat Rada Rodziców dba o zakup podręczników do klas 4-8 z polskiego, matematyki i historii. W ramach tej akcji, w dn. 10.10.2019 szkoła zamieściła komunikat na Librusie, których podręczników nie muszą nosić pozostałe klasy 4-8.

Mamy nadzieję, że zakup dodatkowych podręczników nie tylko pozwoli odciążyć plecaki naszych dzieci, ale też zachęci niezdecydowanych Rodziców do dokonania wpłat na Radę Rodziców. Tylko dzięki wpłatom na Radę Rodziców jest możliwe finansowanie działań organizowanych i wspieranych przez Radę Rodziców.

Rada Rodziców


        W DNIU 18.10.2019 ROKU W NASZEJ SZKOLE ODBYŁ SIĘ 1-ETAP ROZGRYWEK W PIŁCE KOSZYKOWEJ CHŁOPCÓW. DRUŻYNA W SKŁADZIE:

1.STASIU BUCHMAN – 6D
2.BARTEK WÓJCIK – 6D
3. MIKOŁAJ NOWAK – 6D
4.TYMON DZIĘCIOŁ – 6D
5.ANTEK STANKIEWICZ- 6D
6.OLIWIER SOSNA-KWIECIEŃ – 6D
7.JAN REINHARD – 6 E
8. FABIAN BEDNARSKI – 6C
9.FILIP CZAJKOWSKI – 6C
10.BARTEK NIEDZIELSKI – 6 F
11. BARTEK SZWEDO – 7B
12. PIOTR GOUMAND – 6B

ROZEGRAŁA 3 MECZE ODNOSZĄC SAME ZWYCIĘSTWA:

SP 91-SP PRIMUS 24:4
SP 91- SP 50 26:6
SP 91 – SP84 38-0

BRAWO MY!!!

prowadząca zespół : PATRYCJA WOŹNIAK


     W PIĄTEK 18.10.2019 ROKU W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 84 ODBYŁ SIĘ PIERWSZY ETAP ROZGRYWEK W PIŁCE KOSZYKOWEJ DZIEWCZĄT. DRUŻYNA W SKŁADZIE:

1. JULIA URYCKA – 6D
2. MAGDA SALAMON – 7C
3. SABINA MĄDRY – 6D
4. MAJA KILARSKA – 7A
5. ALEKSANDRA POPRAWA – 6D
6. NATASZA BRZEZIŃSKA – 6B
7. NATALIA GŁĄB – 6A
8. NIKOLA MACHYNIA – 6C
9. MAJA BORKOWSKA – 6F
10. WIKTORIA SOBASZEK – 7A
11. ŁUCJA DROŻDŻ – 5C
12. ZUZANNA BRZEZIŃSKA – 5F
13. HANNA BRODA – 5F

ROZEGRAŁA 3 MECZE, W TYM 2 WYGRANE Z SP 8 I SP 84 ORAZ 1 PRZEGRANY Z SP 45.
DZIEWCZĘTA ZAKWALIFIKOWAŁY SIĘ DO KOLEJNEGO ETAPU ROZGRYWEK.

BRAWO!!!

Prowadzący zespół: DAGNA ŻUR


          W SOBOTĘ 19.10.2019 ROKU ODBYŁ SIĘ 1 TURNIEJ VOLLEYMANII KLAS 6 –DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW. NASZA SZKOŁA WYSTAWIŁA 1 ZESPÓŁ DZIEWCZĄT I 2 ZESPOŁY CHŁOPCÓW ZŁOŻONE Z UCZNIÓW KLASY 6D.1.ZESPÓŁ DZIEWCZĄT W SKŁADZIE:

1. SABINA MĄDRY
2. JULIA URYCKA
3. ZUZIA JUROWICZ
4. MARTNA ONYSZKIEWICZ
5. MAJA GAWLIKOWSKA
6. OLA POPRAWA
7. OLIWIA HUMEŃCZUK
8. MAGDA SALAMON

ROZEGRAŁ 5 SPOTKAŃ :

SP91 – SP 50 II – 20:8
SP91 – SP 1 – 20:10
SP91 – 72 – 20:7
SP91 – SP 97 – 20:13

DZIEWCZYNY ZAJĘŁY 1 MCE W GRUPIE I AWANS DO 1 LIGI.

2. ZESPÓŁ CHŁOPCÓW NR. I – DRUŻYNA W SKŁADZIE:

1. MIKOŁAJ BAŁOWSKI
2. STASIU BUCHMAN
3. MIKOŁAJ NOWAK
4. BARTEK WÓJCIK
5. OLIWER SOSNA-KWIECIEŃ

ROZEGRAŁ 6 SPOTKAŃ :

SP91-I – SP 118 – 20:8
SP91-I – SP 80 – 20:10
SP91-I – SP 32 I – 20:17
SP91-I – SP 72 – 20:10
SP91-I – AZS AWF – 20:14
SP91-I – SP97 II- 20:14

CHŁOPCY ZAJĘLI 1 MCE W GRUPIE I AWANS DO 1 LIGI.

3.ZESPÓŁ CHŁOPCÓW NR II -DRUŻYNA W SKŁADZIE:

1. ADAM WOŹNIAK
2. PIOTR SZPILEWSKI
3. ANTEK ORSZULAK
4. ANTEK STANKIEWICZ
5. HUBERT CZECHOWSKI
6. TYMON WĘGLOWSKI
7. JAN SZCZURASZEK

ROZEGRAŁ 5 SPOTKAŃ, :

SP91-II – SP 50 I – 8:20
SP91-II – SP 83 – 20:15
SP91-II – SP 63 – 20:14
SP91-II – SP 26 – 20:18
SP91-II SP32 II – 20:10

CHŁOPCY ZAJĘLI 2 MCE W GRUPIE I AWANS DO 1 LIGI.

BRAWO MY !!!
TRENER: PATRYCJA WOŹNIAK


SPACERY PO WROCŁAWIU – dla najmłodszych – etap II

      Dnia 5.10.2019 roku wybraliśmy się do najstarszego parku we Wrocławiu – PARKU BROCHOWSKIEGO. Znajdują się tu przepiękne aleje i mostki. Największą atrakcją dla nas był labirynt grabowy – trochę błądziliśmy, ale dotarliśmy do celu. Następnie zwiedziliśmy wystawę – Zwierzęta Sawanny, która była zorganizowana w centrum handlowym Wroclavia. Pozdrawiam i zapraszam na kolejną wycieczkę.


      SPACERY PO WROCŁAWIU – dla najmłodszych – etap IV

   Dnia 21.09.2019 r. rozpoczęliśmy kolejny etap naszej wędrówki po Wrocławiu. Udaliśmy się na Oporów, poznaliśmy historię osiedla Oporów. Następnie udaliśmy się na Cmentarz Żołnierzy Polskich i zapaliliśmy znicze na grobach żołnierzy nieznanych.

Nasz spacer zakończyliśmy w parku Mamuta – zabawy było wiele…


  Otwarcie obiektów sportowych

   W dniu 15 października odbyło się uroczyste otwarcie obiektów sportowych – boiska wielofunkcyjnego, bieżni lekkoatletycznej i skoczni w dal. W apelu uczestniczyły wszystkie klasy oraz zaproszeni Goście.

Po pokazach piłki siatkowej w wykonaniu uczniów klasy VI d przedstawiciel każdej klasy, Dyrekcja oraz Goście dokonali przecięcia 70 metrowej wstęgi poprowadzonej dookoła boiska 🙂 – w ten symboliczny sposób dokonaliśmy przekazania obiektów całej społeczności szkolnej.

Na szczególne wyróżnienie zasługuje uczeń klasy I b Błażej Wieloch, który bezbłędnie odpowiadał na pytania dotyczące aktualnie trwających zawodów w piłce siatkowej reprezentacji mężczyzn – zawstydził niejednego starszego ucznia, a nauczycieli wychowania fizycznego…zachwycił. Błażeju – zapraszamy po drobny upominek :))

Na kolejnych trzech godzinach lekcyjnych, na każdym z obiektów, odbywały się konkursy sportowe dla klas IV – VIII, a klasy I-III brały udział w warsztatach karate.

Pogoda sprzyjała, duch fair play i dobrej zabawy oraz jesienne liście 😉 krążyły nad uczestnikami…

Zapraszamy na krótką fotorelację 🙂

Zespól nauczycieli wychowania fizycznego

 

 


W dniu dzisiejszym, 15 października 2019 odwiedził naszą Szkołę Klub Kyokushin Karate im. M. Oyama z Wrocławia z programem „Trenuj karate dla zdrowia” .

Spotkania dotyczyły klas I-III i odbyły się w dwóch turach. Podczas warsztatów dzieci obejrzały prezentację multimedialną z ideą projektu, mogły przymierzyć gi i spróbować zawiązać pas, poznały kilka technik karate a nawet mogły próbować łamać deski! Na koniec wręczono dzieciom certyfikaty uczestnictwa i ulotki merytoryczne  projektu. Prowadzącymi dzisiejsze warsztaty byli instruktorzy  Robert Iwański i Adam Fabijan a koordynatorem p. Barbara Lamot.

 

Zadanie jest  dofinansowane z budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego.


Już po raz IX zapraszamy młodych naukowców, wynalazców i innowatorów do podzielenia się swoimi nowatorskimi pomysłami z naszymi ekspertami. Najlepsze prace mogą liczyć na nagrody w postaci stypendiów naukowych (główne nagrody to stypendia w wysokości 10 000, 7 000, 5 000 złotych), wyjazdów międzynarodowych oraz wielu nagród rzeczowych. Na zgłoszenia czekamy do 31 stycznia 2020 na www.explory.pl

Główną ideą E(x)plory jest wspieranie zdolnych, młodych naukowców w realizacji innowacyjnych projektów naukowych, a także docieranie do szerokiego grona odbiorców, promowanie kultury naukowej i wzbudzanie naukowej ciekawości świata. Przełamujemy stereotyp że nauka jest nudna, popularyzujemy innowacyjne badania, rozwijamy potencjał i pomysły młodych ludzi, tworzących nowoczesne technologie.

E(x)plory to niezwykły konkurs naukowy dla młodzieży w wieku 13-20 lat, do którego można zgłaszać pomysły z różnych dziedzin naukowych. Udział w konkursie jest bezpłatny. Formularz zgłoszeniowy na stronie www.explory.pl zostanie uruchomiony 1 października i będzie aktywny do 31 stycznia 2020 roku.


bóbr

MIĘDZYNARODOWY KONKURS INFORMATYCZNY BÓBR

Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji Konkursu informatycznego Bóbr.

Zadania sprawdzają logiczne, algorytmiczne i komputacyjne myślenie. Zwykle polegają na analizie i rozwiązaniu różnych sytuacji problemowych.

Rejestracji na konkurs uczniowie dokonują samodzielnie lub z pomocą rodziców. Rejestracja trwa do 8 listopada.


14 PAŹDZIERNIKA
DZIEŃ WOLNY OD ZAJĘĆ DYDAKTYCZNYCH

Poniedziałek 14 października jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych. (Ustawa z 26 stycznia 1982 r. Karta Nauczyciela (tekst jedn.: Dz.U. z 2018 r., poz. 967 ze zm.) – art. 74


NOWE OBIEKTY SPORTOWE

1 października zainaugurowaliśmy zajęcia na nowo oddanych obiektach sportowych :0

Jako pierwsi, stopy na boisku i bieżni postawili: dziewczyny z klasy 6ef i chłopcy z klasy 6e 🙂

Największe zadowolenie i zachwyt – co widać na zdjęciu 😉 – okazały jednak uczennice klasy 5f!

Jeżeli pogoda pozwoli – 15 października planujemy uroczyste otwarcie nowej skoczni, bieżni i boiska 🙂

Będą Goście, przecięcie wstęgi i…mini zawody sportowe – wypróbujecie nową, bezpieczną nawierzchnię obiektów podczas prawdziwej rywalizacji – przecież to lubicie najbardziej!

Szczegóły wkrótce!

Zespół nauczycieli wychowania fizycznego


PROJEKT UNIJNY

Szanowni Państwo!

16 października mija termin składania formularzy zgłoszeniowych do projektu „Gmina Wrocław i Gmina Czernica to kompetencji skarbnica”.
 
Do piątku Komisja Rekrutacyjna ogłosi listę uczniów zakwalifikowanych do Projektu wraz z podziałem na grupy zajęciowe.
 
Podczas procesu rekrutacji każdorazowo pod uwagę będzie brana opinia/wskazanie nauczyciela/pedagoga/psychologa szkolnego dotycząca potrzeby udziału ucznia w zajęciach.
 
Przypominamy, że jeden uczeń może brać udział w jednych zajęciach!
 
Rekrutacja uzupełniająca będzie miała miejsce w przypadku pojawienia się wolnych miejsc w Projekcie. W takiej sytuacji zostanie podany termin dla rekrutacji uzupełniającej.

 


 

Szanowni Państwo!

Rusza rekrutacja do projektu unijnego „Gmina Wrocław i Gmina Czernica to kompetencji skarbnica”.

Począwszy od dzisiaj (30.09.2019r.), uczniowie otrzymują od nauczycieli realizujących zajęcia DOKUMENTY REKRUTACYJNE:

1. Formularz rekrutacyjny uczestnika projektu (na jego podstawie komisja rekrutacyjna będzie prowadzić postępowanie rekrutacyjne i tworzyć listy uczestników) formularz

2. Zgodę na przetwarzanie danych osobowych (bez tego dokumentu kandydat nie może uczestniczyć w projekcie). zgoda na przetwarzanie danych

3. Oświadczenie uczestnika projektu ( najobszerniejszy – o tym, że wiadomo Państwu, kto jest Administratorem danych i jakie przysługują Wam w związku z tym prawa). oświadczenie uczestnika

4. Oświadczenie Rodzica/Opiekuna prawnego o wyrażeniu zgody na wykorzystanie wizerunku (niewyrażenie zgody nie oznacza braku możliwości udziału dziecka w projekcie). oświadczenie rodzica

FORMULARZ REKRUTACYJNY dotyczy UCZNIA, ale na wszystkich dokumentach podpisują się Rodzice/Prawni opiekunowie.

Jeżeli Państwa dziecko nie przyniosło dokumentów, a są Państwo zainteresowani zajęciami dodatkowymi dla Niego, proszę zgłosić się do koordynatora p. Iwony Olszewskiej lub pedagog p. Barbary Urbanowicz najpóźniej w czwartek.

Prosimy o podanie których zajęć dotyczy zgłoszenie.

Na tym etapie rekrutacji osoba wypełniająca formularz zgłoszeniowy to kandydat.

Złożenie w.w. dokumentów nie gwarantuje jeszcze udziału w projekcie.

REGULAMIN REKRUTACJI I UCZESTNICTWA W PROJEKCIE

HARMONOGRAM ZAJĘĆ Z PROJEKTU UNIJNEGO W SP 91


Zapraszamy do udziału w międzynarodowym konkursie programistycznym Pix Programming Challenge. To międzynarodowy konkurs programistyczny dla dzieci i młodzieży. Jest on w pełni przeprowadzany za pośrednictwem aplikacji PixBlocks. Konkurs jest organizowany w 5 krajach europejskich, Indiach oraz Nigerii.


DZIEŃ WOLNY OD ZAJĘĆ DYDAKTYCZNYCH

2 października 2019 r. jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych dla klas IV – VII. Odbywa się w tym dniu próbny egzamin ósmoklasisty (język polski i matematyka). Klasy I – III mają zajęcia zgodnie z planem.

3 października 2019 r. klasy IV – VII zaczynają zajęcia od 3 lekcji. Klasy VIII piszą na pierwszych dwóch lekcjach próbny egzamin z języka angielskiego.


WROCŁAWSKI BUDŻET OBYWATELSKI – PROJEKT NASZYCH UCZNIÓW

Szanowni Rodzice  i Uczniowie!

Zwracamy się do Was z prośbą o zagłosowanie w ramach tegorocznej edycji Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego na projekt nr 371 autorstwa ucznia z naszej szkoły, Dominika Kiereckiego – (obecnie już absolwenta) i jego brata Bartka z klasy 7c. Projekt zakłada budowę skateparku na Biskupinie. Celem projektu jest odciągnięcie dzieci i młodzieży od komputerów i stworzenie im bezpiecznego miejsca, gdzie mogliby realizować swoje sportowe pasje, a przede wszystkim spotykać się ze sobą w realu. Hasło projektu to: Zapauzuj z komputerem, zostań skaterem!
W tym roku po raz pierwszy głosować może KAŻDY, bez limitu wieku, dzieci również, co daje nam realną szansę na sukces!
Zachęcamy do promowania postawy obywatelskiej i wzięcia czynnego udziału w głosowaniu, pokazaniu młodzieży, że MAJĄ WPŁYW na swoje otoczenie, że oni również mogą zawalczyć o fajne miejsca dla siebie, nie muszą biernie czekać, aż coś dostaną!
Glosowanie rozpoczyna się 20.09 i potrwa do 07.10, wystarczy wejść na stronę WBO Wrocław 2019, i zagłosować elektronicznie, poprzez specjalnie dedykowany do tego system. Należy zaznaczyć 2 wybrane projekty (1 osiedlowy, 1 ponadosiedlowy), podać dane – potrzebny pesel – wraz z numerem telefonu i potwierdzić głos wpisując kod z otrzymanego SMSa.
Nasz projekt jest w kategorii osiedlowej, jego numer to 371!
Prosimy o Wasze głosy, razem mamy szansę wygrać!
Niezdecydowanych zapraszamy do odwiedzenia strony projektu po szczegółowe informacje:

https://www.wroclaw.pl/budzet-obywatelski-wroclaw/projekty-2019/projekt,id,371

Z góry DZIĘKUJEMY i -mamy nadzieję – do zobaczenia na Skateparku Wielka Wyspa! #371

Zagłosować mnożna tutaj


WIZYTY ASTRONOMÓW W SZKOŁACH

Wesprzyj nas w spotkaniach astronomów z uczniami i nauczycielami!

Może ktoś z dzisiejszych polskich uczniów kiedyś w przyszłości odkryje drugą Ziemię, założy następne SpaceX, albo Google? Zainspirujmy ich do tego 🙂

Polskie Towarzystwo Astronomiczne (PTA) aktualnie prowadzi projekt o nazwie „Wizyty astronomów w szkołach”. W jego ramach, od września 2019 r. astronomowie pojadą do szkół w całej Polsce na spotkania z uczniami i nauczycielami. Taka wizyta jest bezpłatna dla szkoły. Astronomowie przedstawią ciekawe prezentacje, przeprowadzą warsztaty, przekażą przydatne materiały, wezmą udział w sesjach pytań i odpowiedzi, a może nawet w pokazach nieba.

Jest olbrzymie zainteresowanie tą inicjatywą wśród szkół (zgłosiło się ich już 1500) lecz nasze możliwości finansowe pozwolą nam dotrzeć tylko do około 15% z nich. Dlatego prosimy o Wasze wsparcie 🙂

Nasza szkoła wysłała zgłoszenie, ale na razie nie zostaliśmy zakwalifikowani. Być może w przyszłości:)


zDolny Ślązak

Harmonogram zDolnego Ślązaka 2019/2020

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursach zDolny Ślązak.

Szczegóły zostaną wkrótce podane.


LIST DOLNOŚLĄSKIEGO KURATORA OŚWIATY


BIEG SOLIDARNOŚCI

     W minioną sobotę 7.09. 2019 r uczniowie naszej szkoły wzięli udział w 29 biegu Solidarności, dzięki wysokiej frekwencji uczniów, pomimo złej pogody nasza szkoła zdobyła drugie miejsce. W nagrodę otrzymaliśmy bon w wysokości 1000 zł do sklepu Decathlon na zakup sprzętu sportowego.

Pragnę serdecznie podziękować wszystkim uczniom, którzy reprezentowali naszą szkołę w zawodach oraz nauczycielom pełniącym funkcje opiekunów poszczególnych grup wiekowych.

Zespół nauczycieli wychowania fizycznego.


PROJEKT UNIJNY

Z radością informujemy, że Nasza Szkoła znalazła się w gronie 4 wrocławskich szkół podstawowych, które będą realizować przygotowany przez FUNDACJĘ OTWARCI NA EDUKACJĘ projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego „SZKOŁY GMINY WROCŁAW I GMINY CZERNICA TO KOMPETENCJI SKARBNICA”.

W okresie od października 2019 do marca 2021 roku wsparcie dla naszych uczniów będzie prowadzone w zakresie

1.  kształtowania umiejętności matematyczno – przyrodniczych, porozumiewania się językami obcymi oraz TIK – kreatywności, innowacyjności, rozwiązywania problemów, poprzez udział dzieci w  projekcie edukacyjnym (tablety, cyberprzemoc) zajęciach dydaktyczno – wyrównawczych (z matematyki, języka angielskiego, przedmiotów przyrodniczych) kółkach zainteresowań (z matematyki, przedmiotów przyrodniczych, języka angielskiego)

2. realizacji indywidualizacji wsparcia poprzez

zajęcia korekcyjno – kompensacyjne

Biofeedback

zajęcia logopedyczne i logorytmikę

psychoedukację

terapię Integracji Sensorycznej

zajęcia socjoterapeutyczne

konsultacje z rodzicami

Dla uczestników Projektu zostaną zorganizowane (w weekendy) wyjazdy do nowoczesnych centrów edukacji, m.in. Explora Park Wałbrzych, Centrum Nauki Mikołaja Kopernika w Warszawie, Hydropolis Wrocław, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, wyjazd w Karkonosze.

W najbliższym czasie Nasza Szkoła zostanie doposażona nowoczesnymi pomocami dydaktycznymi oraz specjalistycznym sprzętem do realizacji indywidualizacji wsparcia na kwotę ponad 176000 złotych!

Z niecierpliwością czekamy na wyposażenie nowej pracowni przyrodniczej, w której znajdą się m.in. nowe ławki, stół laboratoryjny, mikroskopy dla uczniów, w tym specjalistyczny mikroskop stereoskopowy :0

Nauczyciele podejmą szereg dodatkowych szkoleń aby m.in. tablety, sprzęt do Biofeedback, Integracji Sensorycznej zostały profesjonalnie wykorzystane przez nauczycieli i uczniów Naszej Szkoły.


PIERWSZE ZEBRANIA Z RODZICAMI

Zapraszamy rodziców na pierwsze zebrania.

Klasy I – 5 września godz. 17:00

Klasy II – III 10 września godz. 17:00

Klasy IV – VIII 11 września godz. 17:00

Rodziców uczniów klas VII prosimy o zarezerwowanie 20-30 minut na spotkanie w dotyczące Wrocławskiego programu profilaktyki wirusa HPV i bezpłatnych szczepień. Spotkanie odbędzie się po zebraniach o godz. 17:45.


ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

   2 września 2019 roku odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020. Zgromadzonych na sali gimnastycznej powitał Pan Dyrektor Zbigniew Borowski, który w kilku słowach dodał otuchy uczniom na nadchodzące dni nauki.

Trzymamy kciuki!

Wszystkim życzymy udanego roku szkolnego, a dla pesymistów mamy dobrą wiadomość – kolejne wakacje na pewno nadejdą!


ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2019/2020

2 września 2019

9:00 – klasy II – III

10:00 – klasy IV – VIII

11:00 – klasy I

O godz. 8:00 odbędzie się w kościele pw. św Faustyny msza święta dla uczniów i nauczycieli.


SIERPNIOWE SPOTKANIA RADY PEDAGOGICZNEJ

19 sierpnia
godz. 10:00
Zespół do układania planu zajęć na rok szkolny 2019 – 2020
23 sierpnia
godz. 10:00
Zespół opracowujący wykorzystanie przez Radę Pedagogiczną wniosków z nadzoru pedagogicznego
26 sierpnia
godz. 10:00
Zespół ds. uaktualnienia Programu Wychowawczo –  Profilaktycznego szkoły
26 sierpnia
godz. 10:00
Zespół ds. uaktualnienia Szkolnych Kryteriów Oceniania Zachowania
27 sierpnia
godz. 9:00
Zespół wychowawców klasy I – III
27 sierpnia
godz. 10:30
Zespół wychowawców klasy I – VIII
27 sierpnia
godz. 12:00
Zespoły przedmiotowe
28 sierpnia
godz. 9:00
Rada szkoleniowa
29 sierpnia
godz. 13:00
Plenarne posiedzenie rady pedagogicznej
30 sierpnia
godz. 10:00
Zespół do opracowania planu pracy szkoły
  Zespół ds. uaktualnienia statutu szkoły

zespoły zadaniowe


ROK SZKOLNY 2018/2019


„ERASMUS +” SZWECJA 2019

W dniach 22-26 maja niewielka grupa z naszej szkoły pojechała w ramach międzynarodowego projektu ERASMUS + na wymianę do Szwecji.

Uczniowie (Helena Storta, Hanna Szajner, Kuba Gordziewicz i Kacper Popek) oraz nauczycielki (Monika Burzyńska, Agnieszka Potomska, Barbara Jasińska, Edyta Kowalska) przebywali na wyspie Tjörn. Mieli tam możliwość  zapoznania się z kulturą nie tylko Szwecji, ale Grecji i Niemiec. Podczas wycieczek zwiedzili muzeum farb wodnych, miasto Göteborg oraz udali się w rejs zabytkowym statkiem dookoła wyspy.

Wszyscy wrócili pełni wrażeń i bardzo zadowoleni. Warto brać udział w wyjazdach w ramach ERASMUS+.

Helena Storta i Hanna Szajner klasa 6c


DNI LWOWA

23 czerwca 2019 r.  w Klubie Regionalnej Bazy Logistycznej przy ul. Pretficza 24 odbyły się 20. Dni Lwowa we Wrocławiu. Brali w nich udział uczniowie naszej Szkoły pod opieką Pana Michała Siudzika.


ERASMUS

Drodzy Państwo,

Z przyjemnością informuję, że w kolejnym roku szkolnym kontynuujemy projekt ERASMUS „We all live in the same world – let’s care for it and for us!”.

W roku szkolnym 2018/19 dziesiątka dzieci miała możliwość wyjazdu do Szwecji i do Niemiec.
W następnym roku szkolnym planujemy dwa wyjazdy do Grecji, jeden do Szwecji i jeden do Niemiec. Niewiele szkół w Polsce ma taką możliwość.

Wszystkie osoby zainteresowane wzięciem udziału w projekcie proszę o kontakt (przez Librusa).
Ażeby móc zgłosić dziecko do udziału w wymianie międzyszkolnej niezbędną jest roczna ocena min bardzo dobra z zachowania oraz z języka angielskiego. Program przeznaczony jest przede wszystkim dla uczniów klas 5-7.

Pozdrawiam serdecznie,
Barbara Jasińska
koordynator projektów Erasmus+, 
nauczycielka języka angielskiego


ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

We wtorek 18 czerwca 2019 r. cała społeczność szkolna uczestniczyć będzie w Uroczystym Zakończeniu Roku Szkolnego i nauki w Szkole Podstawowej przez klasy VIII.

Zakończenie roku szkolnego:

klasy I-III środa godz.9.00

klasy IV-VII środa godz. 10.00


Wiosenna sesja Ogólnopolskiej Olimpiady Geograficznej „Olimpus”

Anna Wielgocka- VIIA- 13 miejsce ( Laureat)
Monika Gołębiowska- VIIIB- 14 miejsce ( laureat)

Gratulujemy!


Wiosenna sesja Ogólnopolskiej Olimpiady Historycznej „Olimpus”

Maksymilian Kokot kl.VIc- 15 miejsce – Laureat

Gratulujemy!


Z ogromną radością informuję,że uczennica naszej szkoły Julianna Zychla zdobyła I miejsce w XXVI Międzyszkolnym Turnieju Mitologicznym.To już drugie z rzędu zwycięstwo naszej szkoły w tym niezwykle trudnym konkursie.

GRATULACJE!


Z radością informujemy, że uczeń Maksymilian Kokot zajął II miejsce w XXIV Powiatowym Konkursie Wiedzy o Lwowie i Kresach Południowo-Wschodnich.

Gratulujemy!


Miło nam poinformować, że uczennica Monika Gołębiowska zajęła I miejsce w XXV Powiatowym Rajdzie Śladami Pamięci Lwowa i Kresów Południowo – Wschodnich, a Dominik Rudnicki otrzymał wyróżnienie w tym samych konkursie.

Serdecznie gratulujemy!


DZIEŃ SPORTU

17 czerwca świętujemy Szkolny Dzień Sportu.

Uczniowie przychodzą do szkoły na godzinę 8.45 i spotykają się z wychowawcą.

OBOWIĄZUJE STRÓJ SPORTOWY

O godzinie 9.00 zapraszamy wszystkich na apel połączony z rozdaniem dyplomów uczniom reprezentującym Szkołę w zawodach sportowych.

Od godziny 10.00 do 12.30 rozgrywane będą konkurencje sportowe (m.in. biegi sztafetowe, przeciąganie liny, gry zespołowe, gry rekreacyjne). W związku z niepewną pogodą szczegółowy harmonogram przekażemy uczniom na poniedziałkowym apelu.

Uczniowie klas V rozegrają turniej piłki nożnej – KALMARIADA- zawody upamiętniające ucznia naszej szkoły, Krzysia Kalmarczyka, który był zawodnikiem klubu Ślęza Wrocław i zginął tragicznie w wakacje w 2017 roku.

ZAPRASZAMY!


SKRÓCONE LEKCJE

Ze względu na panujące upały od 12 do 14 czerwca 2019r. lekcje będą skrócone do 30 minut.

Dyrektor szkoły
Zbigniew Borowski

Zmiana dzwonków w dniach 12-14.06.2019 r.
     
L.p. Lekcja Przerwa
1. 8.00 – 8.30 8:30 – 8:35 (5 min.)
2. 8:35 – 9:05 9:05 – 9:15 (10 min.)
3. 9:15 – 9:45 9:45 – 9:55 (10 min.)
4. 9:55 – 10:25 10:25 – 10:40 (15 min.)
5. 10:40 – 11:10 11:10 – 11:30 (20 min.)
6. 11:30 – 12:00 12:00 – 12:10 (10 min.)
7. 12:10 – 12:40 12:40 – 12:45 (5 min.)
8. 12:45 – 13:15 13:15 – 13:20 (5 min.)

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019 odbędzie się:

18 czerwca o godz. 16:00 dla klas VIII – świadectwa uczniowie otrzymają 19 czerwca o godz. 9:00

19 czerwca o godz. 9:00 dla klas I – III

19 czerwca o godz. 10:00 dla klas IV – VII


TAEKWONDO – DWA ZŁOTE MEDALE NASZEJ UCZENNICY Z MISTRZOSTW POLSKI KADETÓW I ZŁOTO Z PUCHARU ŚWIATA MAI MAROSZEK Z KLASY SPORTOWEJ 7C.

Nasza jedyna Reprezentantka Polski w kilkudziesięcioletniej historii naszej szkoły Maja Maroszek ostatnio dwukrotnie stawała na najwyższym podium na ostatnich Mistrzostwach Polski Kadetów (OOM 12-14.05.2019 r. Ostrowiec Świętokrzyski).

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży to najważniejsze zawody w Polsce w tej kategorii wiekowej. Prawo startu na tej renomowanej imprezie ma tylko najlepsza ósemka w Polsce, wyłoniona z rankingu Polskiego Związku Taekwondo Olimpijskiego. Maja, jako jedyna z Polek zdobyła komplet złotych medali na Mistrzostwach Polski. Nie miała sobie równych w dwuboju sprawnościowym, jak również w walkach. W konkurencji walki Majka wszystkie swoje przeciwniczki pokonała przed regulaminowym czasem, łącznie z walką finałową. Podczas ww. Mistrzostw Polski została powołana do trzyosobowego pocztu sztandarowego. Do tej pory nikt z zawodników i zawodniczek z Dolnego Śląska nigdy nie miał zaszczytu nieść flagi Polski na tej randze zawodów. Poziom jej walk jest najlepszy ze wszystkich kadetek w Polsce. Sukces niewątpliwie wynika z jej ciężkiej pracy, jaką wkłada w swoje przygotowanie do startów. Począwszy od czwartej klasy, kiedy po raz pierwszy w życiu postawiła nogę na macie, aż do tego momentu. Maja średnio trenuje 16h tygodniowo. W styczniu tego roku została powołana do ścisłej Reprezentacji Polski, dwukrotnie broniła już barw narodowych na Pucharach Świata w Belgi i Niemczech. W marcu tego roku zdobyła złoty medal Pucharu Świata w Lublanie w Słowenii, a w najbliższy weekend walczy o kolejny medal Pucharu Świata rangi G1 tym razem w Innsbrucku, w Austrii. Maja w roku szkolnym 2018/2019 wielokrotnie stawała na najwyższym podium licznych Pucharów Polski i zawodów kontrolnych. Śmiało mogę powiedzieć, iż jako jedyna w swoim dorobku posiada kilkadziesiąt medali, z czego większość to medale złote.

Szczerze gratuluję Mai i jej rodzicom. Sukces ma wielu ojców, których nie jestem w stanie tutaj wszystkich wymienić. Dziękuję wszystkim życzliwym, którzy pomagają nam realizować nasze marzenia i wspierają na każdym kroku. Dziękuję naszemu sponsorowi firmie KFC, bez którego część naszych startów byłaby niemożliwa, jak również MSiT, UMWD, UM Wrocław oraz fundacji Młodzi Młodym.

Trener PP


REKRUTACJA DO SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH

Rozpoczęła się we Wrocławiu rekrutacja do szkół ponadpodstawowych.

Informacje na temat ofert szkół, harmonogramu, zasad rekrutacji znajdują się

TUTAJ


WYNIKI MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU LITERACKIEGO     „RODZINA RAZEM SIĘ TRZYMA”

Dobrze widzi się tylko sercem … – Zuzanna Czajka

Rodzian razem się trzyma – Alicja Skrzek


ZEBRANIE DLA RODZICÓW UCZNIÓW PRZYSZŁYCH KLAS PIERWSZYCH

Zebranie odbędzie się w dniu 23 maja 2019 roku o godzinie 17.00


PÓŁKOLONIE W NASZEJ SZKOLE

W naszej szkole organizujemy półkolonie. W załączeniu karta zapisu.

Zapraszamy 🙂


UMIEMY POMAGAĆ – PODSUMOWANIE BIEGU SPONSOROWANEGO


2 MAJA DNIEM WOLNYM OD ZAJĘĆ SZKOLNYCH

Przypominamy, że dzień 2 maja jest dniem wolnym od zajęć szkolnych. Dzień ten będzie odpracowany w dniu 1.06.2019 r.


MEDAL NA MISTRZOSTWACH ŚWIATA W SZERMIERCE

Serdecznie gratulujemy naszej absolwentce Zosi Janelli i jej trenerce Annie Medyńskiej zdobycia brązowego medalu na Mistrzostwach Świata w szermierce w kategorii kadet, które odbyły się 13 kwietnia 2019 roku w Toruniu.

 


Szanowni Państwo,
Drodzy Rodzice i Uczniowie.

Serdecznie dziękujemy za zrozumienie w tej bardzo trudnej dla nas wszystkich sytuacji.

Dziękujemy za życzliwość i miłe gesty, są ogromnym wsparciem i wiele dla nas znaczą.

Miejmy nadzieję, że sytuacja w której się znaleźliśmy będzie trwała jak najkrócej.

Życzymy Państwu radosnych, ciepłych, rodzinnych
Świąt Wielkanocnych.

Dyrekcja i Grono  Pedagogiczne
Szkoły Podstawowej nr 91


ERASMUS + KA2
WIZYTA NASZYCH PARTNERÓW WE WROCŁAWIU
27-31 MARCA 2019

W dniach 27.03-31.03.2019 mieliśmy przyjemność gościć uczniów i nauczycieli z Niemiec, Grecji i Szwecji. Było to drugie spotkanie w ramach projektu Erasmus +2018-2020 „We all live in the same world. Let’s care for it and for us! Only in a healthy body there’s a healthy mind!” realizowanego w naszej szkole od września 2018 roku.


EGZAMIN ÓSMOKLASISTY

Szanowni Państwo, drodzy uczniowie klas ósmych.

Zapraszamy na egzamin ósmoklasisty:

w poniedziałek 15 kwietnia – język polski
we wtorek 16 kwietnia – matematyka
w środę 17 kwietnia – język angielski

– wszyscy uczniowie przychodzą do szkoły o 8.30 do wyznaczonych sal na parterze, gdzie zostawiają telefony oraz inne rzeczy, których nie można wnieść do sali egzaminacyjnej;
– każdy musi mieć ważną legitymację szkolną lub inny dowód tożsamości;
– każdy codziennie musi mieć ze sobą dwa czarne długopisy (niezmywalne), we wtorek (na matematykę) dodatkowo linijkę;
– można mieć ze sobą małą butelkę wody;
obowiązuje strój galowy.

W poniedziałek (język polski) uczniowie z dostosowaniami piszą egzamin w salach 123 i 25, pozostali w holu na II piętrze.

We wtorek (matematyka) uczniowie z dostosowaniami piszą egzamin w salach 123 i pozostali w holu na II piętrze.

W środę (język angielski) uczniowie piszą salach na paterze oraz na I i II piętrze


KONKURS „BEZPIECZNY W SIECI”

Nasza Szkoła bierze udział w konkursie „Bezpieczny w sieci”, organizowanym przez Komendę Wojewódzką Policji we Wrocławiu. Celem konkursu jest edukacja w zakresie problematyki zagrożeń wynikających z korzystania z „sieci”, poprawa bezpieczeństwa dzieci i młodzieży korzystającej z Internetu, kształtowanie właściwych postaw i zachowań, zwrócenie uwagi na zjawisko cyberprzemocy.


MISTRZOSTWA WROCŁAWIA W PIŁCE SIATKOWEJ

DZISIAJ TJ.25.03.2019 ROKU ODBYŁ SIĘ DALSZY ETAP MISTRZOSTW WROCŁAWIA W PIŁCE SIATKOWEJ DZIEWCZĄT KLAS 6. NASZA REPREZENTACJA ZAJĘŁA

4- MIEJCE WE WROCŁAWIU!!!

BRAWO MY!!!                                                                                                          TRENER: PATRYCJA WOŹNIAK

FOTKI ZE WSZYSTKICH TURNIEJÓW SĄ NA STRONIE SZKOŁY W ZAKŁADCE: W NASZEJ SZKOLE/ SPORT/ ZAWODY SZS.


MALI WSPANIALI

zajęcia ruchowe z elementami sztuki walki


PIŁKA SIATKOWA CHŁOPCÓW

W PONIEDZIŁEK  18.03.2019 ROKU ODBYŁY SIĘ W SP 50   FINAŁY MISTRZOSTW WROCŁAWIA  W PIŁCE SIATKOWEJ CHŁOPCÓW KLAS 5.

PO ZACIĘTYCH POJEDYNKACH DRUŻYNA ZAJĘŁA 4 MIEJSCE WE WROCŁAWIU.!!!

GRATULUJEMY!!!


AKCJA CHARYTATYWNA 

Nie bądź sknera, kup pampera

Zachęcamy do wsparcia III edycji akcji ”Nie bądź sknera, kup pampera”,

w ramach której zbierane są artykuły pielęgnacyjne dla podopiecznych Hospicjum dla Dzieci

Dolnego Śląska „Formuła Dobra”.

Miejsce zbiórki: świetlica szkolna


21 MARCA – WROCŁAWSKI BIEG SPONSOROWANY

Regulamin Akcji


 

REKRUTACJA DO SZKOŁY – DO KLAS PIERWSZYCH

12 marca rozpocznie się rekrutacja do szkół podstawowych.

Harmonogram naboru do szkół podstawowych

Zasady naboru

Kryteria

LOGOWANIE


REKRUTACJA DO SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH 2019/2020

INFORMACJE DOTYCZĄCE REKRUTACJI WE WROCŁAWIU

http://www.doradcy-wroclaw.pl

Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych na rok 2019-2020 – prezentacja dla rodziców

Zarządzenie Dolnośląskiego Kuratora Oświaty w sprawie rekrutacji do szkół ponadpodstawowych

Terminy postępowania rekrutacyjnego

Komunikat Ministra Edukacji Narodowej w sprawie wykazu olimpiad przedmiotowych w roku szkolnym 2019/2020

Zarządzenie Nr 14/2019 Dolnośląskiego Kuratora Oświaty z dnia 20 lutego 2019 r. w sprawie wykazu zawodów wiedzy, artystycznych i sportowych, organizowanych przez kuratora oświaty lub inne podmioty działające na terenie szkoły, które mogą być wymienione na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej oraz określenia miejsc uznanych za wysokie w tych zawodach w roku szkolnym 2018/19 w województwie dolnośląskim (pliki w formacie PDF):

Zarządzenie,   Załącznik nr 1,    Załącznik nr 2,    Załącznik nr 3,    Załącznik nr 4

Informacje o dodatkowych uprawnieniach laureatów konkursu „zDolny Ślązaczek” – kliknij ten link i po otwarciu strony poszukaj komunikatu z dnia 5.10.2018 r. pt. „Konkursy przedmiotowe, tematyczne, interdyscyplinarne”


SPOTKANIE Z DOLNOŚLĄSKIM KURATOREM OŚWIATY

W środę 6 marca o godz. 17:30 na parterze bloku A

Zapraszamy rodziców klas 7 i 8 na spotkanie z Dolnośląskim Kuratorem Oświaty dotyczące rekrutacji do szkół ponadpodstawowych.FINAŁY STREFY WSCHÓD DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW KLAS 6 – 1.03.2019

27.02.2019 roku odbył się w SP 50 dalszy etap rozgrywek w piłce siatkowej chłopców klas 5. Naszą szkołę reprezentowali chłopcy z klasy 5d. Drużyna weszła do finału, zajmując  2 m-ce w Mistrzostwach Wrocławia Strefy Wschód, co zagwarantowało jej udział w Mistrzostwach Wrocławia, gdzie spotka się ze sobą 12 najlepszych drużyn z Wrocławia.

We wtorek 26.02.2019 roku odbyły się Półfinały Mistrzostw Wrocławia W Piłce Siatkowej Dziewcząt klas 6. Dziewczyny rozegrały pod wodzą p. Emilii Kołodziejczyk  trzy spotkania, które zakończyły się zwycięstwem i awansowały do finałów Strefy Wschód weWrocławiu.


DZIEŃ OTWARTY W NASZEJ SZKOLEWe wtorek 26 lutego w godzinach 16:00 – 18:00
zapraszamy do naszej szkoły na dzień otwarty


ZAWODY SPORTOWE W PIŁCE SIATKOWEJ DZIEWCZHĄT

22.02.2019 roku odbyły się zawody sportowe w piłce siatkowej dziewcząt klas 6. Dziewczyny zajęły pierwsze  miejsce wygrywając wszystkie mecze w swojej grupie, która liczyła 3 zespoły i awansowały do dalszego etapu rozgrywek.
Gratulujemy!!!


MIĘDZYSZKOLNE ZAWODY PIŁKI SIATKOWEJ CHŁOPCÓW

21.02.2019 roku odbyły się w naszej szkole międzyszkolne rozgrywki w piłce siatkowej chłopców          klas 5. Naszą szkołę reprezentowali chłopcy z klasy 5d. Drużyna  rozegrała 4 mecze odnosząc same zwycięstwa i wywalczyła awans do dalszego etapu rozgrywek.

Gratulujemy!!!


ZAWODY SPORTOWE W PIŁCE SIATKOWEJ DZIEWCZHĄT

19.02.2019 roku odbyły się zawody sportowe w piłce siatkowej dziewcząt klas 5. Naszą szkołę reprezentowały dziewczynki z klasy 5d. Zajęły pierwsze miejsce w grupie, wygrywając dwa mecze i tym samym  awansując do dalszego etapu rozgrywek.

Gratulujemy!!!


MIĘDZYSZKOLNE ZAWODY PIŁKI SIATKOWEJ CHŁOPCÓW

W międzyszkolnych zawodach piłki siatkowej – chłopcy klas 6, reprezentacja naszej szkoły zajęła 1 miejsce w swojej grupie wygrywając trzy mecze. Zagwarantowała sobie tym samym awans do dalszego etapu rozgrywek.

Gratulujemy!!!


Zapraszamy uczniów klas IV – VIII

do udziału w V Międzyszkolnym Konkursie Literackim

z okazji Narodowego Dnia Życia:

„RODZINA RAZEM SIĘ TRZYMA”


ZAPISY PIĄTOKLASISTÓW I SZÓSTOKLASISTÓW NA BEZPŁATNE ZAJĘCIA EUD WE WROCŁAWIU


ZEBRANIA Z RODZICAMI

12 i 13 lutego 2019r. o godzinie 17.00 odbędą się zebrania z rodzicami.

12 luty 2019 klasy I-III

13 luty klasy IV-VIII


ALFIK HUMANISTYCZNY

Emilia Zychla i Aleksandra Szarek uczennice klasy 6a

    oraz Julianna Zychla–uczennica klasy 5f  i Milena Habas uczennica klasy 7                                                                                                                                                                                  zostały wyróżnione dyplomami uznania za bardzo dobry wynik (powyżej80%) w ogólnopolskim konkursie humanistycznym ALFIK  HUMANISTYCZNY.

W konkursie wzięło udział 17678 uczniów klas 4-8.

Emilia zajęła 4 miejsce w województwie dolnośląskim i 83 miejsce w kraju.

Gratulujemy naszym humanistycznym Mistrzyniom!!!

Nauczycielki języka polskiego


PÓŁKOLONIE

HARMONOGRAM PÓŁKOLONII 28 I – 1 II 


WARSZTATY PROGRAMOWANIA

Zapraszamy naszych uczniów do wzięcia udziału w bezpłatnych warsztatach programowania.


BEZPIECZNE FERIE – LIST MINISTER EDUKACJI

Patent na bezpieczne ferie

Ważne, by wyjazdy na obozy i zimowiska przebiegały w bezpiecznych i komfortowych warunkach, a młodzi ludzie byli świadomi potencjalnych zagrożeń. Jednym z nich jest niebezpieczeństwo zażywania substancji psychoaktywnych. To ważny problem zarówno przy okazji rozpoczynających się ferii zimowych, jak i całego roku szkolnego.

Na stronie internetowej ministerstwa zamieszczone są rekomendacje dotyczące wyboru konkretnej formy wypoczynku oraz odnośniki do najważniejszych portali internetowych poświęconych zimowemu wypoczynkowi. Z kolei na stronie www.wypoczynek.men.gov.pl na bieżąco publikowane są informacje o numerach wydanych zaświadczeń, danych organizatora, liczbie uczestników oraz terminie i lokalizacji wypoczynku.

Wybierając dla swojego dziecka zimowisko czy obóz narciarski, należy zadbać przede wszystkim o sprawdzenie wiarygodności organizatora i bezpieczeństwo uczestników.

List Głównego Inspektora Sanitarnego i Komendanta Głównego Policji do rodziców.pdf

Poradnik bezpiecznego wypoczynku


ZAWODY VOLLEYMANIA

W sobotę 12.01.2019 roku odbył się DRUGI TURNIEJ VOLLEYMANII DLA KLAS 6. Nasza szkoła wystawiła 1 drużynę chłopców i 1 drużynę dziewcząt.

Chłopcy rozegrali 5 spotkań, z których 4 mecze przegrali i 1 wygrali.
Nie był to udany start naszych zawodników, którzy musieli tym razem uznać wyższość przeciwnika. W składzie naszej drużyny zabrakło z przyczyn losowych 2 podstawowych zawodników (Rafała Dziewięckiego i Karola Suli )i musiałam zasilić zespół Maxem Strączkiem z klasy 5d, który spisał się na medal. (Więcej w zakładce Volleymania)

Gratulecje trener: Patrycja Woźniak


ROZGRYWKI MIĘDZYSZKOLNE W PIŁCE RĘCZNEJ – CHŁ. KL4-6

Odbyły się rozgrywki międzyszkolne w piłce ręcznej chłopców klas 4-6 . Nasza reprezentacja rozegrała 2 mecze. Pierwszy mecz z SP nr 1 zakończył się wynikiem 9:2 dla nas i dał nam awans do gry o 1 miejsce w strefie wschód.

BRAWO MY!!!


PRACUJEMY W SOBOTĘ

W sobotę 5 stycznia odpracowujemy 2 listopada. obowiązuje piątkowy plan lekcji.


KONSULTACJE DLA RODZICÓW

w środę 2 stycznia, jak co miesiąc, zapraszamy rodziców klas IV-VIII na konsultacje.


ROZGRYWKI CHŁOPCÓW Z KL. 7-8 W PIŁCE SIATKOWEJ

17.12.2018 roku w naszej szkole odbyły się rozgrywki chłopców z klas 7-8 w piłce siatkowej. Reprezentacja szkoły rozegrała 3 mecze, z których 2 wygrała:  SP91- SP36 2:1, SP91- SP107 2:1,     1 mecz przegrała: SP91-SP1 1:2.

Dało nam to 2 miejsce w grupie i zapewniło awans do dalszego etapu rozgrywek.


21 GRUDNIA ORGANIZACJA DNIA

W piątek 21 grudnia dwie pierwsze lekcje odbywają się według planu. W czasie 3, 4 i 5 lekcji oglądamy Jasełka i organizujemy spotkania wigilijne w klasach. Uczniowie przebywają pod opieką wychowawców. Wszystkie klasy zajęcia kończą po 5 lekcji.


DNI WOLNE OD ZAJĘĆ DYDAKTYCZNYCH
18 – 19 GRUDNIA

18 i 19 grudnia są dla klas 1 – 7 dniami wolnymi od zajęć dydaktycznych. Przeprowadzamy wtedy próbny sprawdzian ósmoklasisty z języka polskiego i matematyki. 20 grudnia klasy 4-7 mają odwołane 2 pierwsze lekcje. Klasy ósme na tych lekcjach piszą próbny sprawdzian z języka angielskiego.


LAUREATKI DYKTANDA NIEPODLEGŁOŚCIOWEGO

Uczennice naszej szkoły:

Emilia Zychla z klasy szóstej

i jej siostra Juliana Zychla z klasy piątej

zostały Laureatkami VI Dyktanda Niepodległościowego.

To ogromny zaszczyt znaleźć się w gronie najlepiej znających ortografię  Dolnoślązaków. Emilka zajęła II miejsce, a Julianna VII. Oprócz nagród rzeczowych , wręczonych podczas uroczystej gali konkursowej, uścisku rąk i gratulacji wybitnych znawców języka polskiego  , dziewczyny zyskały tytuł laureatek i dwa dodatkowe punkty  na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej.


PODZIĘKOWANIA ZE SCHRONISKA DLA ZWIERZĄT


ZEBRANIE Z RODZICAMI

W dniu 5 grudnia o godzinie 17.00 odbędą się zebrania z rodzicami klas IV – VIII.


DZIEŃ PATRONA

W piątek 23 listopada odbędzie się Dzień Patrona. Jest to dzień wolny od zajęć dydaktycznych.  Z tej okazji zostały przygotowane liczne atrakcje oraz  uroczysta Akademia. Dzień rozpoczyna się spotkaniem w klasach. Klasy I – III mają zajęcia od 2 do 4 lekcji

ORGANIZACJA ZAJĘĆ

Klasy I – III
od 8:45 do 11:25

Klasy IV – VIII
od 9:00 do 12:25


PIŁKA KOSZYKOWA CHŁOPCÓW KL. 4-6

W poniedziałek 19.11.2018 reprezentacja chłopców wywalczyła awans do finałów Wrocławia zajmując 2 miejsce w strefie wschód.

Gratulacje!!!


VOLLEYMANIA

W ubiegłą niedzielę 11.11.2018 roku odbył się pierwszy turniej VOLLEYMANII Klas 5 – dziewcząt i chłopców. Nasza szkoła wystawiła 1 zespół dziewcząt i 2 zespoły chłopców złożone z uczniów klasy 5d. Szczegóły w zakładce Sport w naszej szkole – Volleymania.


ZEBRANIE RADY RODZICÓW

Zapraszam

na zebranie Rady Rodziców

w dniu 21 listopada br. o godz. 18.00

w czytelni na parterze.

Zapraszamy wszystkich Przedstawicieli

wybranych do Rady Rodziców.

Rada Rodziców


2 LISTOPADA

Szanowni Państwo,

Informujemy, że zgodnie z Ustawą z dnia 7 listopada 2018 r. o ustanowieniu Święta Narodowego z okazji Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej dzień 12 listopada br. jest dniem wolnym od pracy.


PÓŁKOLONIE W NASZEJ SZKOLE

Szanowni Państwo

informujemy, że w naszej Szkole w terminach:

turnus 1 28. stycznia 2019 do 01. lutego 2019

turnus 2 04. lutego 2019 do 08. lutego 2019

odbędą się półkolonie dla dzieci.

W programie między innymi:
zajęcia z programowania, wspólne śpiewanie, wycieczki poza Wrocław, wycieczka do kina, warsztaty w przygotowaniu teatru kukiełkowego, zajęcia sportowe, zagadki i zadania do wykonania, warsztaty plastyczne, zajęcia w muzeach wrocławskich, turniej gier planszowych i wiele innych przeznaczonych dla dzieci atrakcji.

Podczas półkolonii zapewniamy: opiekę wykwalifikowanej kadry pedagogicznej, opiekę pielęgniarki szkolnej, obiady 4 obiady dwudaniowe, jeden obiad jednodaniowy lub pizza podczas wycieczki, dyplomy i drobne upominki w ramach nagród za udział w konkursach.

Zapisy:
Należy wypełnić/podpisać kartę zapisu i warunki uczestnictwa w półkoloniach, które można otrzymać: w Sekretariacie Szkoły

Kartę i podpisane warunki uczestnictwa złożyć w sekretariacie szkoły z potwierdzeniem wpłaty (numer konta podany na karcie zapisu).

Koszt turnusu: 180 zł

Serdecznie zapraszamy!


RUCH SAMOCHODOWY PRZY SZKOLE

Szanowni Państwo

W związku z dużym natężeniem ruchu pojazdów w okolicach szkoły w godzinach porannych proponujemy ustalenie kierunku ruchu w tych godzinach przedstawione na mapie poniżej.

Mamy nadzieję, że taka umowa społeczna będzie dobrym rozwiązaniem i ułatwi nam wszystkim dojazd do szkoły i bezpieczne dotarcie uczniów do budynku.


DZIEŃ WOLNY

2 listopada jest dniem wolnym od zajęć. Odpracowujemy go 5 stycznia.


ZDOLNY ŚLĄZACZEK

Konkurs odbywać się będzie przez 3 dni na 3 i 4 lekcji.

15 października – język polski

16 października – matematyka

17 października – język angielski


PASOWANIE NA UCZNIA

Pasowanie naszych pierwszoklasistów na uczniów odbędzie się 18 października o godz. 17:00


OTRZĘSINY KLAS IV

W poniedziałek 8 października odbędą się tradycyjne OTRZĘSINY klas czwartych.

Sala gimnastyczna 15.00 do 16.00, później dyskoteka na parterze.


PRÓBNY SPRAWDZIAN ÓSMOKLASISTY

10 października odbędzie się próbny sprawdzian ósmoklasisty.

Jest to dzień wolny od zajęć dydaktycznych dla uczniów klas IV – VII

Klasy I – III mają zajęcia zgodnie z planem.

Klasy VIII przychodzą do szkoły o godz. 8:45.

Obowiązuje strój galowy.

Uczniowie przynoszą ze sobą ważną legitymację szkolną oraz przybory.

Proszę nie zapomnieć o śniadaniu i czymś do picia.


ZEBRANIA I KONSULTACJE Z RODZICAMI

KLASY I – III
2 października godz. 17:00

KLASY IV – VIII
3 października godz. 17:00


NOWY PROJEKT ERASMUS+

Drodzy Państwo,

Z przyjemnością pragniemy poinformować, że dzięki staraniom nasza szkoła bierze udział w kolejnym projekcie finansowanym ze środków Unii Europejskiej w ramach programu Erasmus+ akcja KA2. Projekt zatytułowany jest: „Wszyscy żyjemy na tym samym świecie – dbajmy o niego i o nas. Tylko w zdrowym ciele, zdrowy duch!”.

 


ZEBRANIE RADY RODZICÓW

Zapraszam

na zebranie Rady Rodziców

w dniu 26 września br. o godz. 18.00

w czytelni na parterze.

Zapraszamy wszystkich Przedstawicieli wybranych do Rady Rodziców (po 1 osobie z każdej klasy).

Rada Rodziców


SZKOLENIE – COACHING

Zapraszamy chętnych rodziców naszych uczniów do wzięcia udziału w szkoleniu na temat coachingu organizowanym w naszej szkole 27 września 2018 r. o godz. 16:00. Ilość miejsc jest ograniczona. Zgłoszenia za pomocą poczty „Librus” prosimy kierować do Barbary Jasińskiej – nauczyciela angielskiego.


BIEG SOLIDARNOŚCI 

WAŻNA INFORMACJA  z ostatniej chwili!!!

Organizator wprowadził dodatkowe oświadczenie rodziców/prawnych opiekunów. Jest ono niezbędne!!!, by Szkoła mogła otrzymać numer startowy dla dziecka.

Numery muszą zostać odebrane w piątek.

Oświadczenie musi zostać dostarczone do wf`ów do piątku do 4 lekcji!!!

Gotowe oświadczenie dostępne jest na tablicy informacyjnej przy sekretariacie

oraz pod adresem:

http://solidarnosc.wroc.pl/wp-content/uploads/2018/09/28-Bieg-Solidarno%C5%9Bci-.Ochrona-danych.Zg%C5%82oszenia-zbiorcze.pdf

————————————————————————–

BIEG SOLIDARNOŚCI

SOBOTA 08.09.18r.

Lista uczestników zostanie wywieszone na tablicy informacyjnej przy sekretariacie w czwartek 06.09.2018 r. 

 1. ZBIÓRKA – godz. 8.00 – przed szkołą.

 2. POWRÓT ok. godz. 14.00.

 3. TRANSPORT w obie strony bezpłatnym autobusem pod opieką nauczycieli.

 4. Rodzice samodzielnie dowożący dzieci informują o tym nauczyciela wf osobiście lub za pośrednictwem wiadomości sms (603 974 201) najlepiej w piątek do godz. 18.00).

  Dziecko dowożone, musi na miejscu (teren hotelu „Wodnik”) zgłosić się do opiekuna grupy najpóźniej! 40 min przed biegiem swojej kategorii (godzina do sprawdzenia na stronie organizatora). Opiekun przejmuje opiekę nad dzieckiem na czas biegu.

  Prosimy o ograniczenie samodzielnego dowozu do minimum. Ułatwi to znacznie organizację dnia i zapewnienie bezpieczeństwa.

 5. W przypadku losowym (rezygnacja Dziecka z biegu) prosimy o niezwłoczne poinformowanie sms`em koordynatora biegu (603 974 201).

 6. W przypadku wcześniejszego odbioru dziecka z terenu imprezy, Rodzic jest zobowiązany potwierdzić to u opiekuna własnoręcznym czytelnym podpisem.


ZEBRANIA DLA RODZICÓW

Klasy I
6 września 2018 godz. 17:00

Klasy II – III
11 września 2018 godz. 17:00

Klasy IV – VIII
12 września 2018 godz. 17:00


BIEGAMY!!!!

Dziś odbył się pierwszy trening przygotowujący do 28 Biegu Solidarności, który odbędzie się już w tę sobotę!
Przypominamy, że kolejne spotkania odbędą się w czwartek i piątek w godzinach 15.20 – 16.00.
Zbiórka w hallu szkoły przy portierni 🙂
Zapraszamy wszystkich zapisanych do Biegu oraz  pozostałych uczniów lubiących aktywność ruchową :)))
Zespół nauczycieli wychowania fizycznego

28 Bieg Solidarności

Termin przynoszenia oświadczeń (do pobrania ze strony szkoły) upływa w środę (druga lekcja).
Nasza szkoła otrzymała 100 miejsc. Przy wyborze dzieci do startu będzie brana pod uwagę m.in. kolejność zgłoszeń.

Prosimy o przemyślane decyzje, co do udziału w biegu.

Organizator zapewnia bezpłatny transport (szczegóły zostaną podane wkrótce).

Wypełnione oświadczenia prosimy oddawać do wf`ów do środy (do drugiej lekcji).
Niewłaściwie uzupełnione oświadczenia nie będą brane pod uwagę.

Lista zakwalifikowanych uczestników zostanie wywieszona w czwartek na tablicy informacyjnej przy sekretariacie.

Dzieci, które zostały zgłoszone do biegu prze Rodziców indywidualnie, nie reprezentują Szkoły. Tylko zgłoszenie ich przez Szkołę daje Im tę szansę!

Jeśli Dziecko zostało zgłoszone indywidualnie, a chciałoby stać się reprezentantem Szkoły,
może dostarczyć swoje zgłoszenie do Wf`ów, a po zakwalifikowaniu się do reprezentacji Rodzic wycofa zgłoszenie indywidualne.

Ze sportowym pozdrowieniem
Nauczyciele wychowania fizycznego

oświadczednie do pobrania


Comments are closed.