Aktualności


ROK SZKOLNY 2020/2021


ZDALNE NAUCZANIE DLA KLAS IV – VIII

Szanowni Państwo, Rodzice naszych uczniów, drodzy Uczniowie

Zgodnie z komunikatem umieszczonym na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej informujemy, że uczniowie klas IV-VIII od 26 października  do 8 listopada przechodzą na naukę zdalną. Przedszkola i klasy I-III funkcjonowały bez zmian.

O szczegółach pracy zdalnej poinformują wychowawcy klas za pośrednictwem dziennika elektronicznego.

Z poważaniem

Zbigniew Borowski
Lidia Kulewicz
Edyta Kowalska


MATEMATYCZNY BIEG NA ORIENTACJĘ W ŻMIGRODZIE – 2.10.2020


DZIEŃ WOLNY OD ZAJĘĆ DYDAKTYCZNYCH

14 Października 2020 r. (środa) jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych.


KONKURS PAPIESKI 2020 ,,TOTUS TUUS”

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie plastycznym i na prezentację multimedialną z okazji obchodów
XX Dnia Papieskiego pt. ,,TOTUS TUUS” i setnej rocznicy urodzin papieża św. Jana Pawła II.

Konkurs Papieski 2020

 


URODZINY ULICY STEFANII SEMPOŁOWSKIEJ

Zapraszamy do naszych sąsiadów ODT Światowid na urodziny ulicy Sempołowskiej.

Kim była urodzona 1 października 1869 roku Stefania Sempołowska, patronka naszej ulicy, dziś wie raczej niewielu. Zdawkowe informacje o niej w rodzaju: nauczycielka, działaczka oświatowa z przełomu XIX i XX wieku, niczego nie mówią o tym, że Panna Stefania miała również wielką życiową odwagę, świetne wykształcenie, charakter i styl. I całkiem niesłusznie została dziś zupełnie zapomniana! Wręcz przeciwnie – jej społeczne zaangażowanie, walka o prawa dzieci i powszechną, świecką edukację, kreatywne podejście do systemów nauczania, jak i autentyczna wrażliwość na nędzę i krzywdę drugiego człowieka są imponujące oraz godne naśladowania!

W czasach w których Sempołowska żyła wielu uznawało ją za niebezpieczną indywidualistkę – my zainspirowani jej poglądami i dziełem, świętując również własne 55 urodziny, zapraszamy Was na warsztaty, spotkania, koncerty i smakołyki ;-). Wszystkie wydarzenia są bezpłatne, ale z racji sanitarnych limitów obowiązują zapisy. Osoby niezapisane będą mogły wziąć udział tylko w ramach wolnych miejsc. 

Impreza objęta została matronatem Wrocławskiej Rady Kobiet.

 3 października 2020 | 15.00-21.00 | URODZINOWY PROGRAM

Więcej na ten temat…


PROJEKT OBYWATELSKI NASZYCH UCZNIÓW
Szanowni Rodzice i Uczniowie!
Ponownie zwracamy się do Was z prośbą o zagłosowanie na nasz projekt w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego (w tym roku to nr 374) autorstwa uczniów z naszej szkoły, Dominika Kiereckiego – (absolwenta) i jego brata Bartka z klasy 8c. Projekt zakłada budowę skateparku na Biskupinie. Jego celem jest odciągnięcie dzieci i młodzieży od komputerów i stworzenie im bezpiecznego miejsca, gdzie mogliby realizować swoje sportowe pasje, a przede wszystkim spotykać się ze sobą w realu. Hasło projektu to: Zapauzuj z komputerem, zostań skaterem!
W tym roku również głosować może KAŻDY, bez limitu wieku, dzieci także, co daje nam realną szansę na sukces! W ubiegłym roku otarliśmy się o niego o włos, zajmując 13 miejsce na kilkaset projektów-i pierwsze pod kreską wybranych do realizacji…Dosłownie 20 głosów więcej i bylibyśmy wygrani!
Zachęcamy do promowania postawy obywatelskiej i wzięcia czynnego udziału w głosowaniu, pokazaniu dzieciakom i młodzieży, że MAJĄ WPŁYW na swoje otoczenie, że oni również mogą zawalczyć o fajne miejsca dla siebie, nie muszą biernie czekać, aż coś dostaną!
Glosowanie rozpoczyna się w piątek, 18.09 i potrwa do 05.10, wystarczy wejść na stronę WBO Wrocław 2020 i zagłosować elektronicznie, poprzez specjalnie dedykowany do tego system. Należy zaznaczyć 2 wybrane projekty (1 osiedlowy i 1 ponadosiedlowy), podać dane -potrzebny pesel -wraz z numerem telefonu i potwierdzić głos wpisując kod z otrzymanego SMSa.

Nasz projekt jest w kategorii osiedlowej, jego numer to 374!

Prosimy o Wasze głosy i głosy Waszych bliskich i znajomych, razem mamy szansę przebić ubiegłoroczne 1430 głosów i wygrać dla nas skatepark na naszym osiedlu!

Z góry DZIĘKUJEMY i -mamy nadzieję – do zobaczenia na Skateparku Wielka Wyspa! 374


LIST DOLNOŚLĄSKIEGO KURATORA OŚWIATY

List DKO do Rodziców 14.09.2020


INFORMACJE O EGZAMINIE ÓSMOKLASISTY W ROKU SZKOLNYM 2021/2022

>LINK <


SUKCES LENY MARZEC

Lenka,

Wszyscy trzymaliśmy kciuki!!! Gratulujemy sukcesu!!!

https://vod.tvp.pl/video/szansa-na-sukces,odc-1,49465789


WYNIKI EGZAMINÓW ÓSMOKLASISTY 2019/2020

Drodzy Absolwenci SP 91: gratulujemy Wam Waszych wyników!

Tegoroczni absolwenci SP 91 bardzo dobrze napisali swój egzamin na koniec szkoły podstawowej!

Świetny wynik  sprawił, że znaleźliśmy się  wśród  najlepszych szkół w Polsce (stanin bardzo wysoki).

W tabelce zamieszczamy średni wynik szkoły z poszczególnych przedmiotów na tle wyników szkół wrocławskich i wszystkich szkół w Polsce.

 

j. polski

matematyka

j. angielski

SP 91

       76%

        71%

        84%

Wrocław

       65,5%

        56,1%

         66,4%

Polska

       59%

        46%

         54%

Gratulujemy uczniom i nauczycielom.


PIERWSZE ZEBRANIA Z RODZICAMI

 • Klasy II – III – 8 września 2020 r., godz. 17:00 – zdalnie – audio

klasa II b zebranie ma przełożone na inny termin

 • Klasy V – VII – 9 września 2020 r., godz. 17:00 – zdalnie – audio
 • Klasy VIII – 9 września 2020 r. – stacjonarnie
  • 8c – 17:00
  • 8b – 17:30
  • 8a – 18:00
 • Klasy IV – 10 września 2020 r. – stacjonarnie
  • 4a – 17:00
  • 4b – 17:30
  • 4c – 18:00

Wszelkich informacji udzielą wychowawcy klas.


BEZPIECZNY POWRÓT DO SZKOŁY

Szanowni Państwo.

Przygotowujemy się na bezpieczny powrót uczniów do szkoły po bardzo długiej przerwie. Bezpośredni kontakt z uczniami jest dla nas bardzo ważny i bardzo nam go brakowało, ale dla dobra wszystkich zobowiązani jesteśmy do przestrzegania zasad bezpieczeństwa. Jesteśmy przekonani, że wspólne i odpowiedzialne działania pozwolą sprawić, że pomimo trwającej pandemii stacjonarna nauka będzie bezpieczna dla wszystkich uczestników procesu edukacyjnego. W związku z tym, na podstawie wytycznych MEN, GIS i MZ, w szkole zostały wdrożone procedury bezpieczeństwa, których bezwzględnie należy przestrzegać. Prosimy o zapoznanie się z nimi wszystkich Rodziców oraz Uczniów.

Oto kilka rozwiązań zawartych procedurach, o których należy bezwzględnie pamiętać i stosować, bo mogą być niezwykle pomocne w ograniczaniu ryzyka szerzenia się wirusa:

 1. Uczniowie do szkoły przychodzą punktualnie, na godzinę rozpoczęcia zajęć i opuszczają szkołę niezwłocznie po zakończeniu zajęć edukacyjno – opiekuńczych.
 2. Jeśli uczeń miał kontakt z osobą, która została skierowana na izolację lub kwarantannę powinien pozostać w domu, a rodzic o tym fakcie powiadamia wychowawcę klasy.
 3. Do szkoły mogą przychodzić tylko osoby zdrowe, bez objawów chorobowych. W wypadku zaobserwowania objawów chorobowych u dziecka rodzic będzie proszony o jego niezwłoczne odebranie.
 4. Każdy uczeń po szkole przemieszcza się posiadając zasłonięte usta i nos – maseczki zdejmujemy tylko po zajęciu miejsc w sali lekcyjnej. W szkole maseczki są obowiązkowe.
 5. Na terenie szkoły mogą przebywać tylko uczniowie szkoły i osoby zaangażowane w proces edukacyjny – pożegnanie rodzica z dzieckiem następuje przed szkołą.
 6. Uczniowie po wejściu do placówki dezynfekują ręce. W szkole korzystają z własnych podręczników i przyborów. Nie dzielą się jedzeniem czy piciem.
 7. Zarówno rodzice jak i nauczyciele rozmawiają z dziećmi, jak ważne dla bezpieczeństwa wszystkich jest stosowanie zasad higieny i bezpieczeństwa w tym np. częstego mycia rąk z użyciem ciepłej wody i mydła oraz ochrony podczas kaszlu i kichania.

Z góry dziękujemy za zrozumienie i współpracę. Jesteśmy przekonani, że dzięki wspólnym wysiłkom pozostaniemy zdrowi. Jednocześnie przypominamy, ze MEN jak i GIS zachęcają do skorzystania z aplikacji PROTEGO SAFE. Aplikacja zawiera wiarygodne i sprawdzone informacje dotyczące pandemii koronawirusa i umożliwia samokontrolę stanu zdrowia. Jest bezpłatna, dobrowolna i w pełni bezpieczna. Zawiera m.in. test oceny ryzyka i dziennik zdrowia, dzięki którym można otrzymać konkretne rekomendacje dotyczące bezpiecznych zachowań oraz – w razie potrzeby – przyspieszyć ścieżkę diagnozowania i leczenia.

Z poważaniem
Dyrekcja
Szkoły Podstawowej nr 91
im. Orląt Lwowskich
we Wrocławiu

PROCEDURY BEZPIECZEŃSTWA OBOWIĄZUJĄCE NA TERENIE SZKOŁY W OKRESIE PANDEMII


PLAN LEKCJI 2020/2021

PLAN LEKCJI 2020 / 2021

Na pierwszą lekcję klasy I – VI wchodzą wejściem głównym A, klasy VII – VIII wejściem pod dębem B.

Prosimy, aby

klasy I – III wchodziły do szkoły między godz. 7:40 a 7:50

klasy IV – k VI wchodziły do szkoły między godz. 7:50 a 8:00

Klasy VII – wchodziły do szkoły między godz. 7:40 a 7:50

lasy VIII wchodziły do szkoły między godz. 7:50 a 8:00


 

 

 

 

 

 

 

 


INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2020/2021

Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie

Bardzo chcielibyśmy zobaczyć się z naszymi uczniami i ich rodzicami tak jak zwykle, w normalnych warunkach na uroczystych spotkaniach inaugurujących nowy rok szkolny. Jednak sytuacja związana z pandemią wciąż nam na to nie pozwala. W związku z tym, aby zadbać o bezpieczeństwo wszystkich forma inauguracji roku szkolnego 2020/2021 będzie następująca:  

Klasy I – godz. 9.00 tereny przyszkolne (lub w sali gimnastycznej w razie deszczu)

Klasy II – godz. 9.00 w gabinetach

Klasy III – godz. 10.00 w gabinetach

Klasy IV – godz. 10.00 tereny przyszkolne (lub sala gimnastyczna w razie deszczu)

Klasy  V i VI – godz. 9.15 w gabinetach

Klasy VII i  VIII – godz. 10.15 w gabinetach

Przydział gabinetów w dniu inauguracji roku szkolnego – 1 września

 • Spotkania wychowawców z uczniami nie będą trwać dłużej niż 0,5 godziny.
 • Uczniowie zachowują dystans 1,5 m  i dezynfekują ręce przy wejściu do szkoły.
 • Rodzice uczniów klas II – VIII  nie mogą wchodzić do szkoły.
 • Rodzice uczniów klas pierwszych mogą towarzyszyć dzieciom. Zaleca się by z uczniem był tylko jeden opiekun. Obowiązują maseczki i dystans 1,5 m. 

INFORMACJE ŚWIETLICY

Regulamin świetlicy

Aneks do regulaminu świetlicy

Karta-wniosek do świetlicy 2020-21

Zapisy do świetlicy


WYPRAWKA DLA UCZNIA KL.1


SPOTKANIE DLA RODZICÓW PRZYSZŁOROCZNYCH KLAS I

Szanowni Państwo,

Zapraszamy rodziców uczniów klas I na spotkanie, które odbędzie się 25 sierpnia 2020 r. o godz. 17:00 w sali gimnastycznej. Na terenie szkoły obowiązują maseczki.


ROK SZKOLNY 2019/2020


ODBIÓR ZAŚWIADCZEŃ O WYNIKACH EGZAMINU

Zapraszamy naszych tegorocznych absolwentów po odbiór zaświadczeń o wynikach egzaminu ósmoklasisty.

Będzie je można odebrać 31 lipca 2020 r.

klasa 8a – godz. 10:00 – 11:00

klasa 8b – godz. 11:00 – 12:00

klasa 8c – godz. 12:00 – 13:00


PODRĘCZNIKI SZKOLNE

Darmowe podręczniki szkolne na rok szkolny 2020/2021 uczniowie otrzymają we wrześniu. Warunkiem jest zwrot podręczników, które uczniowie otrzymali z tym roku szkolnym.

Uczniowie uczęszczający na lekcje religii zakupują podręczniki do tego przedmiotu we własnym zakresie.

Wykaz podręczników obowiązujących na lekcjach religii.


SPOTKANIE DLA RODZICÓW PRZYSZŁOROCZNYCH KLAS I

Szanowni Państwo,

Ze względu na sytuację związaną z pandemią spotkanie z Państwem zostało przeniesione na 25 sierpnia 2020 r.
O godzinie spotkania poinformujemy w późniejszym terminie.

WYPRAWKA DLA UCZNIA KL.1

Comments are closed.