Bieżące konkursy

ROK SZKOLNY 2019/2020


KONKURS WIEDZY O LWOWIE I KRESACH POŁUDNIOWO-WSCHODNICH

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie. Szczegóły wkrótce.

Pliki do pobrania:

slowniczek1

slowniczek2

slowniczek3 

100 pytań


Zarówno udział w konkursie jak i aplikacja są całkowicie bezpłatne!

Uczestnicy konkursu muszą rozwiązać zadania z zakresu programowania. Zadania dostosowane są do różnych grup wiekowych. Dla najmłodszych są to zadania z zakresu programowania blokowgo, a dla starszych uczestników konkursu – zadania z zakresu programowania tekstowego w języku Python.

Konkurs składa się z 3 etapów: Eliminacji, Półfinałów oraz Finałów.

Finał polskiej edycji konkursu Pix Programming Challenge odbędzie się na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Celem konkursu jest zachęcenie uczniów do nauki programowania oraz popularyzacja jej w szkołach.

Rejestracja konkursu trwa do 24 listopada do godz. 23:59.

Można też zarejestrować się samodzielnie/z pomocą rodzica i zgłosić udział za pośrednictwem librusa – podam wówczas kod klasy.

Link do konkursu i rejestracji: http://pixchallenge.org/konkurs/

Wymagana jest zgoda rodzica /opiekuna na udział – pobierz załącznik

Po rejestracji i utworzeniu konta dołącz do Klasy utworzonej przez nauczyciela. Aby to zrobić, wejdź w Opcje Użytkownika i podaj Kod Klasy, który poda Ci Twój nauczyciel. 

Wszelkich informacji udziela: Edyta Kowalska

16 września godz. 9:00 – 24 listopada godz. 23:59

ĆWICZENIA PRZEDKONKURSOWE

Od 16 września 2019 w aplikacji PixBlocks będą dostępne ćwiczenia przedkonkursowe. Rozwiązanie ich nie ma wpływu na wyniki konkursu, ale zachęcamy do ich rozwiązywania. Pomogą Ci one w późniejszych etapach konkursu.

25 listopada godz. 9:00
– 29 listopada godz. 21:00

ELIMINACJE

W czasie eliminacji w aplikacji PixBlocks udostępnimy zestaw 20 zadań eliminacyjnych. Nie musisz się spieszyć! Zadania możesz rozwiązywać przez cały czas trwania tego etapu.

2 grudnia godz. 16:00

WYNIKI ELIMINACJI na stronie pixchallenge.org

Wyniki będą opublikowane na stronie pixchallenge.org. Wszyscy uczestnicy, którzy rozwiążą poprawnie minimum 75% zadań eliminacyjnych, dostają się do półfinału!

5 grudnia godz. 9:00 – 21:00

PÓŁFINAŁY

Każdy z uczestników, który poprawnie rozwiąże 75% zadań eliminacyjnych otrzyma zestaw zadań półfinałowych. Podczas tego etapu istotny będzie czas! Jeśli dwóch lub więcej uczestników rozwiąże poprawnie taką samą liczbę zadań, zwycięży ten, który zrobi to najszybciej! Czas liczony będzie od 8:00 do momentu zakończenia rozwiązywania wszystkich zadań.

 9 grudnia godz. 16:00

WYNIKI PÓŁFINAŁÓW na stronie pixchallenge.org

Wyniki będą opublikowane na stronie pixchallenge.org. Trzydziestu najlepszych uczestników z każdej grupy wiekowej dostaje się do finału!

13 grudnia godz. 13:00

GALA FINAŁOWA
Aula Wydziału Matematyki i Informatyki UAM w Poznaniu

Podczas tego etapu istotny będzie czas! Jeśli dwóch lub więcej uczestników rozwiążę poprawnie taką samą liczbę zadań, zwycięży ten, który zrobi to najszybciej! Czas liczony będzie od momentu udostępnienia zadań finałowych przez organizatora do momentu zakończenia rozwiązywania wszystkich zadań.

Na Gali Finałowej wyłonimy 5 zwycięzców (miejsca 1-5) z każdej grupy wiekowej. Zwycięzcy otrzymają nagrody rzeczowe.

Regulamin konkursu

Comments are closed.