Z życia szkoły IV-VIII


ROK SZKOLNY 2018/2019

SZERMIERKA – MISTRZOSTWA ŚWIATA 2019

Serdecznie gratulujemy naszej absolwentce Zosi Janelli i jej trenerce Annie Medyńskiej zdobycia brązowego medalu na Mistrzostwach Świata w szermierce w kategorii kadet, które odbyły się 13 kwietnia 2019 roku w Toruniu.

ŚNIADANIE DAJE MOC

DZIEŃ OTWARTY

We wtorek 26 II 2019 r. odbył się Dzień Otwarty. Pzedstawiliśmy NASZĄ SZKOŁĘ,

z której jesteśmy BARDZO DUMNI:)


EUROWEEK

W dniach 4-8 marca 2019 ponad sześćdziesięciu uczniów klas szóstych brało udział w niezwykłym programie EuroWeek – Szkoła Liderów, który jest realizowany przez Europejskie Forum Młodzieży.

SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI

15 marca odbyły się eliminacje do Powiatowego Konkursu Recytatorskiego.

PANORAMA RACŁAWICKA 6B

Klasa 6 b odwiedziła Panoramę Racławicką.

ŚWIĄTECZNE PIERNICZKI

Przez ostatnie dwa tygodnie uczniowie klasy 6a i 6b piekli i zdobili pierniczki na lekcjach techniki. Nie tylko wyglądały pięknie, ale smakowały wspaniale 🙂

KARTKA NA BOŻE NARODZENIE

Wyniki Konkursu Kartka Na Boże Narodzenie

LEKCJE HISTORII W KLASACH PIĄTYCH

Pod koniec października w klasie Vd i Vf odbyły się lekcje historii dotyczące „Kultury starożytnej Grecji”. Uczniowie obu klas przebrali się za ówczesnych Greków.

DZIEŃ PATRONA SZKOŁY

W dniu 23 listopada 2018r w szkole obchodziliśmy święto naszego patrona czyli „Orląt Lwowskich”. Do szkoły przybyli goście. Uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami przygotowali uroczysty apel. Uczniowie wraz z wychowawcami obejrzeli i wysłuchali prezentacji Filipa Mądrego, obejrzeli film o Lwowie, a następnie wykonali plakaty o muzyce lub kuchni lwowskiej.

WARSZTATY W ARSENALE

W dniu 12 grudnia 2018 r. w Arsenale na warsztatach p.t. „Antyczna amfora” byli uczniowie klasy V e. Zwiedzili wystawę, a następnie udali się do sali edukacyjnej, gdzie obejrzeli i wysłuchali prezentacji Pani Doroty Weiss. W ostatniej części warsztatów dzieci układały z puzzli antyczne amfory i rysowały na kartkach wzory, które umieściliby na antycznych naczyniach.

WARSZTATY W ARSENALE

W dniu 21 listopada 2018 r. w Arsenale na warsztatach „Mity greckie” byli uczniowie klasy Vd i Vf. Razem z Panią Katarzyną Mikosz zwiedzili wystawę. Dzięki uprzejmości pracowników Muzeum uczniowie dodatkowo mogli zwiedzić wystawę dotyczącą 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz wrocławski zbiór militariów

PRACE PORZĄDKOWE PRZY POMNIKU ORLĄT LWOWSKICH

Dziewczynki z klas 5a i b oraz chłopcy z klasy 5 b wykonali prace porządkowe przy Pomniku Orląt Lwowskich.

KASZTANKA MARSZAŁKA PIŁSUDSKIEGO

We wrześniu 2018r. został ogłoszony, w październiku rozstrzygnięty, a w listopadzie zostały rozdane nagrody w konkursie „Kasztanka Marszałka Piłsudskiego”.

PIĘKNA NIEPODLEGŁA

Z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w naszej szkole odbyło się wiele podniosłych uroczystości i konkursów.

Apel „Dla Ciebie Polsko”      

Przegląd Polskiej Pieśni Patriotycznej      

Konkurs Recytatorski Polskiej Poezji Patriotycznej      

Konkurs  „Kasztanka”      

Przygotowanie Kodeksu Postaw Patriotycznych     

Plakaty „100-na Rocznica Odzyskania Niepodległości”      

Gazetki o Wielkich Polakach     

Dekoracje klas      

VI KONKURS POEZJI I PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ W SP NR 1

Marysia Maciejewska ,  Julia Jurczyk i Kinga Krańska reprezentowały naszą szkołę w VI edycji Konkursu  Poezji i Pieśni Patriotycznej.

Gratulujemy wszystkim dziewczynom, bo pięknie recytowały wiersze polskich poetów. Jury doceniło Marysię Maciejewską, nagradzając Ją wyróżnieniem.

OTRZĘSINY KLAS IV

W dniu 18 października 2018r. w naszej szkole odbyły się otrzęsiny klas czwartych. Uczniowie sześciu klas wzięli udział w grach i zabawach specjalnie dla nich przygotowanych. Najbardziej podobały się uczniom i nauczycielom portrety wychowawców klas czwartych. Po otrzęsinach zorganizowana została dyskoteka.

NIEZWYKŁE LEKCJE W NIEZWYKŁYM MIEJSCU                   KLASA 6B W DOJO

W dniach 22-25 października byliśmy w wiosce japońskiej Dojo.

KONKURS RECYTATORSKI POLSKIEJ POEZJI PATRIOTYCZNEJ

We wtorek, 23 października w naszej szkole odbył się Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej. Był to piękny czas, w którym mogliśmy przypomnieć sobie o ważnych wydarzeniach w historii naszego państwa, naszej ojczyzny.

CO SIĘ DZIEJE ZA KULISAMI WROCŁAWSKIEGO TEATRU LALEK?

Sprawdziły to klasy 4 b, 6 c i 7 b podczas wycieczek, które odbyły się 8 i 15 października.

DYKTANDO NIEPODLEGŁOŚCIOWE

9 października o godz. 13.00 stu uczniów z naszej szkoły wzięło udział   w VI Dyktandzie Niepodległościowym „Po polsku o historii”. W ten sposób uczciliśmy setną rocznicę odzyskania  przez naszą Ojczyznę wymarzonej NIEPODLEGŁOŚCI.

Najwyższe wyniki uczniów klas 4-6 i klas 7-8 zostały przesłane do organizatora tego niezwykle trudnego dyktanda . Teraz czekamy na pomyślną weryfikację i informację o kwalifikacji  do kolejnego etapu .

W województwie dolnośląskim konkurs objęty jest patronatem przez Prezydenta Wrocławia, Dolnośląskiego Kuratora Oświaty i Radio Wrocław.

WOJEWÓDZKI TURNIEJ KWALIFIKACYJNY ŻAKÓW W TENISIE STOŁOWYM
Uczniowie naszej szkoły zajęli czołowe miejsca w Wojewódzkim Turnieju Kwalifikacyjnym Żaków w tenisie stołowym:
1. m-ce Dawid Malarz 40pkt (kl.5e)
3. m-ce Wiktor Sulej-Michalski 34pkt (kl.5a)
5. m-ce Mikołaj Nowak 30pkt (kl.5d)
BIEG SOLIDARNOŚCI – 08.09.2018
W Biegu Solidarności wzięło udział 94 ze 100 zadeklarowanych uczniów naszej Szkoły!
Dzięki Ich wysiłkowi, pomocy Rodziców oraz ogromnemu zaangażowaniu i ogromnej pracy organizacyjnej nauczycieli nasza Szkoła zajęła I miejsce!!!

Wyniki i relacja Organizatora pod adresem:
http://solidarnosc.wroc.pl/dopisali-zawodnicy-pogoda-i-sponsorzy/


ROK SZKOLNY 2017/2018


ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO
NAGRADZAMY UCZNIÓW BIORĄCYCH UDZIAŁ W KONKURSACH
Koniec roku szkolnego to czas na podsumowanie ciężkiej pracy. W ciągu całego roku odbyło się wiele bardzo różnych konkursów, za które należą się podziękowania i nagrody.
SZKOLNY DZIEŃ SPORTU
18 czerwca odbył się szkolny dzień sportu. Klasy rywalizowały ze sobą w różnych konkurencjach, a przy tym świetnie się bawiły. 
KARTA ROWEROWA
Po raz kolejny został przeprowadzony egzamin na kartę rowerową. Wszystkim, którzy zdali egzamin teoretyczny i praktyczny gratulujemy!!! Tych, którym się udało zapraszamy w przyszłym roku.
FESTYN RODZINNY – DZIECIAKI ŚWIĘTUJĄ
Jak co roku podczas festynu czekało na dzieci mnóstwo atrakcji i dobrej zabawy.
SCENA TALENTÓW

Po raz kolejny odbył się szkolony przegląd talentów. Mogli wystąpić wszyscy, którzy chcieli pochwalić swoimi talentami, a mamy ich w naszej szkole niemało, przed społecznością szkolną. Śpiewano, grano, tańczono.

Bierzemy udział w programie „Technologie z klasą”, dzięki któremu:
  • rozwijamy u uczniów umiejętność rozumowania, analizowania i rozwiązywania problemów z wykorzystaniem komputera i innych urządzeń cyfrowych (przy wykorzystaniu środowiska JavaScript),
  • kształcimy ich umiejętność logicznego myślenia, precyzyjnego prezentowania myśli i pomysłów, 
  • pomagamy budować uczniom kompetencje potrzebne do pracy zespołowej,
  • przekazujemy im wiedzę dotyczącą przestrzegania praw i zasad bezpieczeństwa w sieci, a także odpowiedzialnego korzystania z mediów społecznościowych,
  • rozbudzamy i zaspokajamy naturalną ciekawość poznawczą uczniów.
KLASA 7B W DOJO

Na początku marca pojechaliśmy całą klasą do niesamowitej, japońskiej wioski – Dojo. Miejsce to znajduje się prawie 300 km od naszej szkoły w małej miejscowości w województwie łódzkim…

WROCŁAWSKI BIEG SPONSOROWANY

Pomagamy!!!

Wzięliśmy udział we Wrocławskim Biegu Sponsorowanym

21 marca 2018r. uczniowie naszej szkoły (klasa 5a i klasa 5 b) uczestniczyli we Wrocławskim Biegu Sponsorowanym, który rozgrywany był na rzecz Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci, przy Hali Stulecia we Wrocławiu.

DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU
 

WALENTYNKOWY KONKURS PIOSENKI ANGLOJĘZYCZNEJ
KARNAWAŁ W SZKOLE

2 lutego odbył się w szkole dzień karnawałowy.

Klasy I -III bawiły się na balu karnawałowym.

Klasy IV –  wzięły udział w konkursie kolęd, a potem w dyskotece na sali gimnastycznej.

Klasy V – VI – wykazywały się pomysłowością i talentem plastycznym tworząc maski karnawałowe, najlepsze zostały zaprezentowane społeczności uczniowskiej. Na koniec odbyła się dyskoteka.

Klasy VII – były w tym dniu w kinie na filmie „Cudowny chłopiec”

EXPLORAPARK

W grudniu  nasze klasy: 5a 5b wraz z p. I. Mazurkiewicz i p. E. Zdyb odwiedziły  ExploraPark w Wałbrzychu. Dużą frajdę sprawiła nam podróż pociągiem….

ŚWIĘTA, ŚWIĘTA
Klasa 6a z panią Bożeną Drohomirecką i Aldoną Marcinkowską przygotowała Jasełka.
ŚWIĄTECZNA PIOSENKA
Nasze zdolne uczennice z klasy 4c śpiewają świąteczną piosenkę w języku angielskich. Dzieci przygotowała pani Katarzyna Zdonek.
SPOTKANIE AUTORSKIE

„Świat nie jest ani aż tak zły, ani aż tak dobry. Wydaje się, że od tysiącleci właściwie pozostaje niezmienny. I od tysiącleci wszyscy ludzie próbują na swój sposób zrobić w nim coś dobrego, dorzucić swoje ziarenko. Każdy robi to tak, jak rozumie i jak uważa za słuszne. W tym się mieści też praca pisarza, ale to nie jest domena pisarzy”.

KÓŁKO BIBLIOTECZNE – WYCIECZKA

1 grudnia 2017 roku, w piątek, członkowie kółka bibliotecznego szkoły podstawowej nr 91 we Wrocławiu pojechali do Hali Stulecia na wykład pt.: „Jak być kimś, w czasach kiedy wszyscy mają wywalone”. Wykład prowadził były aktor teatralny pan Michał Zawadka. Mówił o wytrwałości w dążeniu do celu, o ocenianiu i docenianiu innych oraz o wielu ciekawych i wartościowych rzeczach. Ten wykład miał na celu zwiększenie wiedzy młodzieży. Pokazanie im, kto jest dla nich najważniejszy i jak należy się zachować w trudnych sytuacjach.

Franek Orzeszyna, klasa 4c

TECHNIKA W NASZEJ SZKOLE
Zapraszamy do obejrzenia kilku zdjęć z lekcji techniki. Klasy czwarte chciały pochwalić się ozdobami świątecznymi, które przygotowały na technice a później przekazały na szkolny kiermasz organizowany przez Samorząd Uczniowski. Klasy szóste lekcje techniki odbywają w szkolnej kuchni, gdzie przygotowują pyszności.
MIKOŁAJ W SZKOLE
Ponieważ do naszej szkoły chodzą tylko grzeczne dzieci odwiedził nas Mikołaj. Wszystkich częstował cukierkami. Odbyły się Mikołajki klasowe, dzieci obdarowywały się prezentami. Niektóre klasy w ramach prezentu obejrzały w kinie film.
DZIEŃ MISIA

27 listopada odbył się w szkole DZIEŃ MISIA. Każdy mógł pochwalić się kolegom swoim ukochanym misiem. Odbył się konkurs na najstarszego misia z historią. Wszystkie dzieci biorące udział w konkursie opowiedziały o swoich najstarszych w rodzinie misiach piękne historie i wszystkie zasłużyły na nagrody.


ZBIÓRKA NA RZECZ BEZDOMNYCH ZWIERZĄT

Przez cały październik zbieraliśmy dary dla zwierząt bezdomnych. Oto wyniki akcji:

A MY LUBIMY CZYTAĆ – LEKCJA JĘZYKA POLSKIEGO W KLASIE 4
 Na lekcji języka polskiego przedstawialiśmy swoje ulubione książki. Niektórzy  przynieśli nawet po kilka, bo nie umieli wybrać tej najciekawszej…
KLASA 5A i 5B W AFRYKARIUM
29 listopada klasa 5a, w ramach projektu Szkoła w Mieście wyszła do ZOO i  uczestniczyła w zajęciach edukacyjnych  w Afrykarium. Zajęcia były bardzo ciekawe, dotyczyły zmysłów w świecie zwierząt i ludzi.  Na warsztatach, mogliśmy przekonać się jak działa nasz zmysł węchu i dotyku. Wielkie zainteresowanie wzbudziło doświadczenie z rozpoznawaniem zapachów i ukrytych w woreczku przedmiotów. Nie obyło się bez zwiedzenia  Afrykarium i naszego ulubionego Dziecińca Zwierzęcego.

Uczniowie 5a

EKO CENTRUM KLASA 5B

We wtorek 21.11.2017 roku pojechaliśmy do Eko Centrum. Nasze spotkanie z Paniami edukatorkami miało na celu poznanie i nauczenie nas stosowania zasad 3R, czyli: REUSE, REDUCE, RECYCLE. Pracowaliśmy nad ciekawymi projektami, w grupach tworzyliśmy reklamy różnych produktów. Na końcu zajęć ozdobiliśmy materiałowe torby, dzięki którym nie musimy brać jednorazowych torebek foliowych w sklepie.To będzie nasz mały wkład w ochronę środowiska. Zajęcia były pouczające i przyjemne.

uczniowie kl. 5b

DZIEŃ PATRONA SZKOŁY
W czwartek 23 listopada 2017 r. nasza szkoła obchodziła uroczyście Dzień Patrona. Dzieci z klas 1-3 wraz z nauczycielami przygotowały akademię, w trakcie której prezentowały piosenki i wiersze poświęcone tematyce Lwowa, Orląt Lwowskich i Wrocławia. Akademię prowadziły dzieci z klasy 5c. Klasy starsze oglądały prezentację o Lwowie oraz pracowały nad zadaniami związanymi z patronem szkoły. Nad całością przygotowań czuwały panie Bożena Surowiec, Katarzyna Laskowska-Boczar, Barbara Woźniakowska oraz pan Sławomir Gołdyn-Krul.

Helena Storta z klasy 5c

JESTEM SMART
Dzień z nowoczesną technologią odbył się naszej szkole 16 listopada 2017 roku. Lekcje w tym dniu wyglądały inaczej niż zwykle. W ruch poszły komputery, rzutniki tablice multimedialne, telefony i tablety. Dzieci wcześniej instalowały sobie aplikacje polecane przez nauczycieli, żeby potem wykorzystać je podczas lekcji indywidualnie bądź zespołowo. Dzieci wyszukiwały informacje, oglądały mapy, korzystały ze słowników, tworzyły animacje i rozwiązywały quizy.
Korytarze szkolne obwieszone były zadaniami i pytaniami zaszyfrowanymi w kodach QR. Dzieci podczas przerw skanowały kody, odczytywały zadania, rozwiązywały je i z odpowiedziami wędrowały do swoich nauczycieli po plusy. Czasami udzielenie poprawnej odpowiedzi wymagało skorzystania z zasobów internetowych. Wtedy miały do dyspozycji swoje telefony albo komputery w salach komputerowych i czytelni.
Specjalnie przygotowana gazetka miała dzieciom uświadomić jak bezpiecznie korzystać z nowoczesnych technologii i że głównie od nich samych zależy ich bezpieczeństwo.
KLASA IVF W NARODOWYM FORUM MUZYKI
Klasa 4f wysłuchała koncertu muzyki kubańskiej w Narodowego Forum Muzyki.
ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI
10 listopada świętowaliśmy w naszej szkole odzyskanie niepodległości przez Polskę. Odbył się uroczysty apel na którym śpiewaliśmy patriotyczne pieśni. 11 listopada grupa uczniów wraz z nauczycielami uczestniczyła również w Radosnej Paradzie Niepodległości.
ŚNIADANIE DAJE MOC!

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu mamy energię do nauki i lepiej koncentrujemy się podczas lekcji. Dlatego też w środę 8 listopada uczniowie naszej szkoły przygotowali w swoich klasach zdrowe, apetyczne i pyszne śniadanie, które później zostało przez nich ze smakiem zjedzone. Dodatkowo uczniowie każdej klasy zapoznali się z zasadami zdrowego odżywiania a następnie ułożyli wierszyk o tej tematyce. Plakaty z wierszykami umieszczono na drzwiach gabinetów aby przypominały wszystkim o zjedzeniu śniadania.

KLASA IVE W MAGICZNYM LABORATORIUM

W ramach Festiwalu Nauki klasa 4e brała udział w warsztatach „Magiczne laboratorium” przeprowadzonych na Wydziale Farmaceutycznym Uniwersytetu Medycznego.

SPACERY PO WROCŁAWIU KLASA VIIA

Spacery po Wrocławiu część I
klasa 7a ( z przewodnikiem)

  • Wieża Matematyczna Uniwersytetu Wrocławskiego
  • Aula Leopoldina: perła barokowej architektury
  • Oratorium Marianum

KLASA VA i VB W KRAINIE MIODU
3 listopada klasy 5a i 5b wzięły udział w warsztatach  „W krainie miodu”, które poprowadził pan Piotr Tworuszka. Pan opowiadał  nam o ogromnym znaczeniu   pszczół dla środowiska przyrodniczego , a tym samym  i dla naszego życia…

DZIEŃ POSTACI BAJKOWEJ

„Kto czyta książki, żyje podwójnie.”
Umberto Eco

27 października obchodziliśmy w szkole Dzień Postaci Bajkowych. Nasza szkoła stała się prawdziwą „krainą bajek”. Bez względu na wiek przenieśliśmy się do świata fantazji i marzeń. Uczniowie i nauczyciele przebierali się za postacie z bajek. Na korytarzach roiło się od księżniczek, rycerzy, wróżek i innych postaci bajkowych. Było radośnie i kolorowo!

W tym dniu było wiele atrakcji.  Uczniowie z klas szóstych i siódmych czytali baśnie kolegom z klas 1 – 3, robiliśmy prace plastyczne, prezentowaliśmy bajkowe stroje, śpiewaliśmy piosenki, zachęcaliśmy do czytania książek. Koledzy z klasy 5c przygotowali przedstawienie pod tytułem  „Nowa opowieść o ziarnku grochu”. Zaś uczniowie z klasy 6b zaprosili nas na przedstawienie pod tytułem „Bajkowy ambaras”. W tym dniu doskonaliliśmy również umiejętności językowe poprzez prezentację postaci bajkowych i śpiewanie piosenek w języku angielskim.

Wszyscy bawiliśmy się znakomicie!

Dzień bajkowy to nie tylko świetna zabawa, ale także doskonała okazja do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Zachęcamy, do sięgania po książki jak najczęściej.

Ewa Ryszawy
 nauczyciel bibliotekarz

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ
Samorząd Uczniowski przygotował dla nauczycieli krótkie przedstawienie pół żartem, pół serio o życiu szkoły i występujących tam „osobnikach”.
OBÓZ SPORTOWY W BARDZIE
Klasy sportowe z naszej szkoły były w październiku na trzydniowym wyjeździe integracyjnym. Uczestnicy wycieczki z klasy 4c, 5c i 6c mieszkali w „Ośrodku Wczasów Dziecięcych” w Bardzie Śląskim.

KLASA VB W TEATRZE
                We wrześniu wybraliśmy się na wycieczkę klasową do teatru Impart.

Człowiek zwany Rolex” to sztuka wystawiania w języku angielskim. Grali w niej duńscy aktorzy z teatru Batida. A wszystko to odbyło się w ramach Międzynarodowego Festiwalu Teatrów dla Dzieci „Dziecinada”.

WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

4 października odbyły się wybory na przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego. Wybory poprzedziła kampania wyborcza. Kandydaci przedstawiali szkolnej społeczności siebie i  swoje programy wyborcze. Zawisły plakaty, odbywały się rozmowy i wywiady z kandydatami. W przeddzień głosowania nastąpiła cisza wyborcza, uczniowie mieli możliwość zastanowienia się nad wyborem najlepszego kandydata na przedstawiciela społeczności uczniowskiej.

Wywiad z kandydatami

4 października szkolna komisja wyborcza przeliczyła głosy, sporządziła protokół i ogłosiła wyniki wyborów.

Przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego została
Łucja Radecka z klasy Va

Zastępcami zostali
Dominik Rudnicki z klasy VIIb
Zuzanna Ploch z klasy VIa

OTRZĘSINY KLAS IV
DZIEŃ CHŁOPCA

Co roku we wrześniu dziewczynki organizują niespodziankę dla chłopców z okazji Dnia Chłopaka. W tym roku nie mogło być inaczej. Dziewczęta z Samorządu Uczniowskiego przygotowały słodki drobiazg dla każdego chłopca. Oprócz tego każda klasa obchodzi ten dzień na swój sposób. Oto krótka relacja jak to wyglądało w VI a.

W 4e były życzenia,laurki, upominki i słodkości. Oto kilka zdjęć.

BEZPIECZNA SZKOŁA
Koleżanki i koledzy z Samorządu Uczniowskiego przygotowali dla społeczności szkolnej apel na temat bezpieczeństwa. Podzielili się z nami swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami. Z zainteresowaniem wysłuchaliśmy wywiadu z ubiegłoroczną przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego i opowieści kilkorga uczniów o tym, co może się wydarzyć gdy nie jesteśmy uważni i nie myślimy o konsekwencjach swoich działań. Apel pomógł uświadomić nam dlaczego powinniśmy stosować się do zasad zachowania na lekcjach i przerwach obowiązujących w naszejszkole.
BIEG SOLIDARNOŚCI
W sobotę 9 września nasi uczniowie wzięli udział w 27 Biegu Solidarności.

Comments are closed.